Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong derde op 1500 meter achter snelle Takagi

Schaatsster De Jong derde op 1500 meter achter snelle Takagi

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong is bij de wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City als derde geëindigd op de 1500 meter. De Nederlands kampioene kwam tot een persoonlijk record van 1.51,72 minuten. De zege ging voor de derde keer dit seizoen naar Miho Takagi uit Japan, die met 1.49,99 maar nipt boven haar eigen wereldrecord (1.49,83) bleef.

De Jong versloeg in haar rit met een sterke slotronde rit de Amerikaanse Brittany Bowe en reed een flink persoonlijk record. Haar oude toptijd van 1.53,20 reed ze nog in Heerenveen. De Japanse Ayano Sato was met 1.51.46 nog iets sneller dan De Jong.

Wüst kon in haar rit niet aan de tussentijden van Takagi komen en was in ieder rondje beduidend langzamer. De regerend olympisch kampioene kwam uit op 1.52,10 en eindigde daarmee als vierde.

De finish

Irene Schouten moest in haar rit op de streep Irena Goloebeva uit Rusland net voor laten. Ze finishte in 1.52,12 maar net achter Wüst en dook daarmee ruim onder haar persoonlijk record dat ruim 2 seconden langzamer was. Ze werd zesde. Jorien ter Mors leverde in haar rit veel tijd in de slotronde in en kwam uit op 1.55,07, goed voor de negentiende plaats.

De Jong was blij met haar nieuwe persoonlijke record. "Deze race is nog niet perfect, dingen kunnen nog veel beter, maar ik ben op de goede weg", zei de 26-jarige Friezin van Jumbo-Visma bij de NOS.

Ze gaf toe dat de afstand tot Takagi groot was en dat de Japanse erg goed reed. "Maar ik zeg niet dat het onmogelijk is om haar te verslaan. Wij hebben op andere dingen getraind en hard doorgetraind, natuurlijk wil je graag een snelle opening en een snelle tijd, maar ik kan nog niet alles. Ik ben heel blij met wat ik heb laten zien."

Meer uit Sport

Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

49 minuten geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

16 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

16 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

17 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

20 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

1 dag geleden