Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong derde op 1500 meter achter snelle Takagi

Schaatsster De Jong derde op 1500 meter achter snelle Takagi

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong is bij de wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City als derde geëindigd op de 1500 meter. De Nederlands kampioene kwam tot een persoonlijk record van 1.51,72 minuten. De zege ging voor de derde keer dit seizoen naar Miho Takagi uit Japan, die met 1.49,99 maar nipt boven haar eigen wereldrecord (1.49,83) bleef.

De Jong versloeg in haar rit met een sterke slotronde rit de Amerikaanse Brittany Bowe en reed een flink persoonlijk record. Haar oude toptijd van 1.53,20 reed ze nog in Heerenveen. De Japanse Ayano Sato was met 1.51.46 nog iets sneller dan De Jong.

Wüst kon in haar rit niet aan de tussentijden van Takagi komen en was in ieder rondje beduidend langzamer. De regerend olympisch kampioene kwam uit op 1.52,10 en eindigde daarmee als vierde.

De finish

Irene Schouten moest in haar rit op de streep Irena Goloebeva uit Rusland net voor laten. Ze finishte in 1.52,12 maar net achter Wüst en dook daarmee ruim onder haar persoonlijk record dat ruim 2 seconden langzamer was. Ze werd zesde. Jorien ter Mors leverde in haar rit veel tijd in de slotronde in en kwam uit op 1.55,07, goed voor de negentiende plaats.

De Jong was blij met haar nieuwe persoonlijke record. "Deze race is nog niet perfect, dingen kunnen nog veel beter, maar ik ben op de goede weg", zei de 26-jarige Friezin van Jumbo-Visma bij de NOS.

Ze gaf toe dat de afstand tot Takagi groot was en dat de Japanse erg goed reed. "Maar ik zeg niet dat het onmogelijk is om haar te verslaan. Wij hebben op andere dingen getraind en hard doorgetraind, natuurlijk wil je graag een snelle opening en een snelle tijd, maar ik kan nog niet alles. Ik ben heel blij met wat ik heb laten zien."

Meer uit Sport

Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

28 minuten geleden
Gadecki en Peers verdedigen titel op Australian Open met succes

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.

3 uur geleden
Politie Curaçao doorzoekt huis van honkbalinternational Schoop

WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.

17 uur geleden
Sabalenka woest om verlies punt na 'hinderlijk kreunen'

MELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).

20 uur geleden
Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

22 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

23 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

1 dag geleden