Schaatsster De Jong begint voortvarend aan EK allround
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Antoinette de Jong is goed begonnen aan de EK allround in Heerenveen. De titelhoudster reed in het lege Thialf op de 500 meter de derde tijd: 38,89 seconden. Dat was haar beste seizoenstijd op deze afstand.
De Poolse Karolina Bosiek schreef de 500 meter met een persoonlijk record van 38,68 op haar naam. De Russin Elizaveta Goloebeva eindigde als tweede in 38,84.
Debutante Joy Beune reed de zevende tijd (39,78). Irene Schouten, die eveneens voor de eerste keer deelneemt aan de EK allround, eindigde met een tijd van 39,86 op de achtste plaats.
3000 meter
Vijfvoudig olympisch kampioene Ireen Wüst is de grote afwezige in Thialf. De vijfvoudige winnares van de Europese allroundtitel wist zich eind december niet te kwalificeren voor het toernooi.
De vrouwen beginnen rond 12.30 uur aan de 3000 meter.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
10 minuten geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
2 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
3 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
13 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
22 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
1 dag geleden