Schaatsster De Jong begint steeds meer te houden van 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong klopte olympisch kampioene en titelverdedigster Ireen Wüst bij de EK afstanden op de 1500 meter en pakte zo haar eerste Europese afstandstitel. "Ik ben hier echt heel blij mee", zei de 26-jarige Friezin, die de 1500 meter steeds meer 'haar afstand' vindt worden.
"Het was geen gemakkelijke race. Ik voelde ook dat de 3000 meter van een dag eerder er best had ingehakt. Maar ik kon me toch goed herpakken en reed weer 1.53 in Thialf. Daar ben ik gewoon tevreden over", zei De Jong.
De tweevoudig Europees kampioene allround gaf toe dat de 1500 meter jarenlang niet zo haar afstand was. "Ik kon twee jaar geleden niet zeggen dat dit ooit mijn afstand zou worden. Ik kwam heel vaak met een frustrerend gevoel over de finish, maar ik begin er steeds meer van te houden."
Wüst
De uitslagen laten ook zien dat de 1500 meter haar momenteel het beste ligt, ook al is ze de regerend wereldkampioen op de 3000 meter. De Jong pakte begin dit seizoen voor het eerst in haar carrière de nationale titel op de 1500 meter en was ook de beste op deze afstand tijdens het olympisch kwalificatietoernooi.
Met deze EK erbij troefde ze drie keer de olympisch kampioene Wüst af. Op de Olympische Spelen zal ze niet alleen met haar succesvolle landgenote moeten afrekenen, maar ook met de Japanse Miho Takagi, die in de wereldbeker drie keer de beste was, en met de Amerikaanse Brittany Bowe, die één wedstrijd op haar naam schreef. De Jong: "Ik weet dat het nog veel beter kan."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
5 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden