Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster De Jong begint steeds meer te houden van 1500 meter

Schaatsster De Jong begint steeds meer te houden van 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong klopte olympisch kampioene en titelverdedigster Ireen Wüst bij de EK afstanden op de 1500 meter en pakte zo haar eerste Europese afstandstitel. "Ik ben hier echt heel blij mee", zei de 26-jarige Friezin, die de 1500 meter steeds meer 'haar afstand' vindt worden.

"Het was geen gemakkelijke race. Ik voelde ook dat de 3000 meter van een dag eerder er best had ingehakt. Maar ik kon me toch goed herpakken en reed weer 1.53 in Thialf. Daar ben ik gewoon tevreden over", zei De Jong.

De tweevoudig Europees kampioene allround gaf toe dat de 1500 meter jarenlang niet zo haar afstand was. "Ik kon twee jaar geleden niet zeggen dat dit ooit mijn afstand zou worden. Ik kwam heel vaak met een frustrerend gevoel over de finish, maar ik begin er steeds meer van te houden."

Wüst

De uitslagen laten ook zien dat de 1500 meter haar momenteel het beste ligt, ook al is ze de regerend wereldkampioen op de 3000 meter. De Jong pakte begin dit seizoen voor het eerst in haar carrière de nationale titel op de 1500 meter en was ook de beste op deze afstand tijdens het olympisch kwalificatietoernooi.

Met deze EK erbij troefde ze drie keer de olympisch kampioene Wüst af. Op de Olympische Spelen zal ze niet alleen met haar succesvolle landgenote moeten afrekenen, maar ook met de Japanse Miho Takagi, die in de wereldbeker drie keer de beste was, en met de Amerikaanse Brittany Bowe, die één wedstrijd op haar naam schreef. De Jong: "Ik weet dat het nog veel beter kan."

Meer uit Sport

Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

30 minuten geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

13 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

14 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden
Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

1 dag geleden