Schaatsster De Jong begint steeds meer te houden van 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Antoinette de Jong klopte olympisch kampioene en titelverdedigster Ireen Wüst bij de EK afstanden op de 1500 meter en pakte zo haar eerste Europese afstandstitel. "Ik ben hier echt heel blij mee", zei de 26-jarige Friezin, die de 1500 meter steeds meer 'haar afstand' vindt worden.
"Het was geen gemakkelijke race. Ik voelde ook dat de 3000 meter van een dag eerder er best had ingehakt. Maar ik kon me toch goed herpakken en reed weer 1.53 in Thialf. Daar ben ik gewoon tevreden over", zei De Jong.
De tweevoudig Europees kampioene allround gaf toe dat de 1500 meter jarenlang niet zo haar afstand was. "Ik kon twee jaar geleden niet zeggen dat dit ooit mijn afstand zou worden. Ik kwam heel vaak met een frustrerend gevoel over de finish, maar ik begin er steeds meer van te houden."
Wüst
De uitslagen laten ook zien dat de 1500 meter haar momenteel het beste ligt, ook al is ze de regerend wereldkampioen op de 3000 meter. De Jong pakte begin dit seizoen voor het eerst in haar carrière de nationale titel op de 1500 meter en was ook de beste op deze afstand tijdens het olympisch kwalificatietoernooi.
Met deze EK erbij troefde ze drie keer de olympisch kampioene Wüst af. Op de Olympische Spelen zal ze niet alleen met haar succesvolle landgenote moeten afrekenen, maar ook met de Japanse Miho Takagi, die in de wereldbeker drie keer de beste was, en met de Amerikaanse Brittany Bowe, die één wedstrijd op haar naam schreef. De Jong: "Ik weet dat het nog veel beter kan."
Meer uit Sport
BURIRAM (ANP/AFP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft zondag de Grote Prijs van Thailand gewonnen. De race op het circuit van Buriram was de eerste van het seizoen in de MotoGP. De 27-jarige Italiaan startte op pole en gaf de leiding niet uit handen. Bezzecchi eindigde vorig seizoen als derde in de eindstand van het wereldkampioenschap.
5 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Ethiopische atleet Tadese Takele heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn titel op de stadsmarathon van Tokio geprolongeerd. Hij klopte twee Keniaanse atleten op de streep en eindigde in een tijd van 2 uur, 3 minuten en 37 seconden. Daarmee was hij 14 seconden langzamer dan een jaar geleden. De overwinningen in Tokio waren de eerste twee grote marathonzeges in zijn carrière.
1 uur geledenARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
17 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
19 uur geleden