Schaatsster Conijn voor het eerst Nederlands kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn heeft voor het eerst de Nederlands allroundtitel veroverd. De 20-jarige Edamse was na vier afstanden beter dan Joy Beune (zilver) en Melissa Wijfje (brons). De schaatsster van Team Worldstream-Corendon volgt daarmee de afwezige Antoinette de Jong op.
Conijn won de afsluitende 5000 meter in 6.58,36. Daarmee was ze ruim 5 seconden sneller dan Beune (7.03,98) die vroeg de aanval had gekozen. In de laatste rondjes versnelde Conijn en ze passeerde Beune alsnog. Conijn bleef haar concurrenten ruim voor. Wijfje kwam tot 7.14,65 en werd daarmee vierde op deze afstand.
Beune had eerder op de dag haar achterstand in het klassement op Beune verkleind met de zege op de 1500 meter. De 22-jarige schaatsster van Jumbo-Visma won in 1.55,90. Conijn beperkte de schade met een nieuw persoonlijk record van 1.56,28. Wijfje werd toen derde in 1.56,45.
Titel
Met haar Nederlandse titel heeft Conijn zich ook verzekerd van deelname aan de WK allround, van 3 tot en met 6 maart in de Noorse stad Hamar. De Jong en Irene Schouten waren al geplaatst voor de wereldkampioenschappen.
Conijn greep op het olympisch kwalificatietoernooi met respectievelijk één honderdste van een seconde op de 3000 meter en een tiende van een seconde op de 5000 meter naast tickets voor de Olympische Spelen. Ze werd later wel net als Wijfje als reserve aangewezen voor de Spelen in Beijing.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden