Schaatsster Bowe wereldkampioene 1000 m, zilver Leerdam
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Brittany Bowe heeft bij de WK afstanden in Thialf goud veroverd op de 1000 meter. De 32-jarige Amerikaanse onttroonde titelhoudster Jutta Leerdam in de voorlaatste rit. Bowe zegevierde in 1.14,12 minuten. Leerdam moest ruim een halve seconde toegeven op haar rivale. Haar tijd van 1.14,67 was niettemin voldoende voor WK-zilver.
Het brons ging naar de Russin Elizaveta Goloebeva, die in de laatste race een persoonlijk record van 1.14,84 reed.
Jorien ter Mors, olympisch kampioene op de 1000 meter, reed de vijfde tijd: 1.15,27. Suzanne Schulting, olympisch shorttrackkampioene op de 1000 meter, zette in de eerste rit een tijd van 1.16,03 neer. Dat leek een matige prestatie, maar door de zware omstandigheden in Thialf (onder meer een hoge luchtdruk) bleef die tijd relatief lang bovenaan staan.
Uiteindelijk dook de Poolse Karolina Bosiek er in het achtste paar als eerste onder (1.15,79). Schulting besloot haar WK-debuut op de langebaan met de achtste plaats. Ze kwam vrijdag op de 500 meter door een flinke misser in de eerste bocht niet verder dan de veertiende plek.
Tekort
Leerdam eindigde vrijdag als vierde op de 500 meter. Ze vloog er een dag later in haar race tegen Bowe vol in, maar kwam in het laatste rondje toch tekort. De 22-jarige Westlandse, die eind december in Thialf nog haar beste seizoentijd liet noteren (1.13,42), was in de aanloop naar de WK niet helemaal topfit. Ze moest zich eind vorige maand bij de tweede wereldbeker afmelden voor de 1000 meter wegens een voetblessure.
Bowe daarentegen toonde tijdens de twee wereldbekers in Heerenveen juist een glanzende vorm. Ze won de twee races op de 1000 meter en de twee ritten op de 1500 meter. Door die fraaie reeks ging ze zaterdag als favoriet van start en ze kon de hoge verwachtingen waarmaken. Bowe behaalde haar derde wereldtitel op de 1000 meter. Ze gaat zondag ook voor WK-goud op de 1500 meter.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
6 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
7 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
7 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
8 uur geleden