Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Bowe klopt De Jong en Wüst opnieuw op 1500 meter

Schaatsster Bowe klopt De Jong en Wüst opnieuw op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatsster Brittany Bowe heeft ook bij de tweede en laatste wereldbeker van het seizoen de 1500 meter op haar naam geschreven. De 32-jarige rijdster finishte in het lege Thialf in een tijd van 1.53,45 minuten. Daarmee was ze sneller dan vorig weekeinde, toen ze eindigde in 1.53,88.

De Nederlandse toppers moesten weer hun meerdere erkennen in de excellerende Bowe, die met haar twee overwinningen de wereldbeker veroverde. Antoinette de Jong pakte zilver met een tijd van 1.53,81. Ireen Wüst, olympisch en wereldkampioene op de 1500 meter, moest deze keer met brons genoegen nemen (1.54,22). Vorig weekeinde was de Nederlandse volgorde op het podium omgekeerd. Melissa Wijfje reed zaterdag de tiende tijd (1.56,53) en Irene Schouten kwam niet verder dan de zeventiende plek (1.58,87).

Jorien ter Mors moest zich vlak voor haar race tegen Schouten terugtrekken. De Nederlands kampioene op de 1500 meter kreeg tijdens het inrijden last van haar rug. Daardoor moest Schouten in de laatste rit solo in actie komen.

Vijfde

Ter Mors eindigde vorig weekeinde in Heerenveen als vijfde op de schaatsmijl (1.54,97). De drievoudig olympisch kampioene wist zich eerder op de 1500 meter niet te plaatsen voor de WK afstanden, die over een kleine twee weken in Thialf van start gaan.

De Jong was dik tevreden over haar race en haar tijd, die maar net boven haar persoonlijke record van 1.53,67 lag. "Ik heb mijn beste tijd ooit in Thialf gereden", concludeerde de Friezin bij de NOS voldaan. "Het was een alles-of-niets race waarin ik technisch goed bleef schaatsen. Dat was precies de bedoeling. Elke slag was vanaf het begin raak. Of ik wereldkampioen kan worden op de 1500 meter? Als ik iets sneller van start ga, waar Bowe haar winst vandaan haalt, moet het kunnen."

Wüst, die dit seizoen nog op haar eerste overwinning wacht, was minder opgetogen over haar rit. "Ik schaatste iets te gehaast, terwijl ik vorige week juist iets te ontspannen reed. Over twee weken moet het dan maar precies goed komen. Dit zet me in elk geval op scherp. Dat heb ik nodig om bij de WK helemaal top te zijn."

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

10 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

12 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

14 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

14 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

14 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

15 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

15 uur geleden