Schaatsster Bowe klopt De Jong en Wüst opnieuw op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatsster Brittany Bowe heeft ook bij de tweede en laatste wereldbeker van het seizoen de 1500 meter op haar naam geschreven. De 32-jarige rijdster finishte in het lege Thialf in een tijd van 1.53,45 minuten. Daarmee was ze sneller dan vorig weekeinde, toen ze eindigde in 1.53,88.
De Nederlandse toppers moesten weer hun meerdere erkennen in de excellerende Bowe, die met haar twee overwinningen de wereldbeker veroverde. Antoinette de Jong pakte zilver met een tijd van 1.53,81. Ireen Wüst, olympisch en wereldkampioene op de 1500 meter, moest deze keer met brons genoegen nemen (1.54,22). Vorig weekeinde was de Nederlandse volgorde op het podium omgekeerd. Melissa Wijfje reed zaterdag de tiende tijd (1.56,53) en Irene Schouten kwam niet verder dan de zeventiende plek (1.58,87).
Jorien ter Mors moest zich vlak voor haar race tegen Schouten terugtrekken. De Nederlands kampioene op de 1500 meter kreeg tijdens het inrijden last van haar rug. Daardoor moest Schouten in de laatste rit solo in actie komen.
Vijfde
Ter Mors eindigde vorig weekeinde in Heerenveen als vijfde op de schaatsmijl (1.54,97). De drievoudig olympisch kampioene wist zich eerder op de 1500 meter niet te plaatsen voor de WK afstanden, die over een kleine twee weken in Thialf van start gaan.
De Jong was dik tevreden over haar race en haar tijd, die maar net boven haar persoonlijke record van 1.53,67 lag. "Ik heb mijn beste tijd ooit in Thialf gereden", concludeerde de Friezin bij de NOS voldaan. "Het was een alles-of-niets race waarin ik technisch goed bleef schaatsen. Dat was precies de bedoeling. Elke slag was vanaf het begin raak. Of ik wereldkampioen kan worden op de 1500 meter? Als ik iets sneller van start ga, waar Bowe haar winst vandaan haalt, moet het kunnen."
Wüst, die dit seizoen nog op haar eerste overwinning wacht, was minder opgetogen over haar rit. "Ik schaatste iets te gehaast, terwijl ik vorige week juist iets te ontspannen reed. Over twee weken moet het dan maar precies goed komen. Dit zet me in elk geval op scherp. Dat heb ik nodig om bij de WK helemaal top te zijn."
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
4 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
5 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
11 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
18 uur geleden