Schaatsster Bowe klopt De Jong en Wüst opnieuw op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatsster Brittany Bowe heeft ook bij de tweede en laatste wereldbeker van het seizoen de 1500 meter op haar naam geschreven. De 32-jarige rijdster finishte in het lege Thialf in een tijd van 1.53,45 minuten. Daarmee was ze sneller dan vorig weekeinde, toen ze eindigde in 1.53,88.
De Nederlandse toppers moesten weer hun meerdere erkennen in de excellerende Bowe, die met haar twee overwinningen de wereldbeker veroverde. Antoinette de Jong pakte zilver met een tijd van 1.53,81. Ireen Wüst, olympisch en wereldkampioene op de 1500 meter, moest deze keer met brons genoegen nemen (1.54,22). Vorig weekeinde was de Nederlandse volgorde op het podium omgekeerd. Melissa Wijfje reed zaterdag de tiende tijd (1.56,53) en Irene Schouten kwam niet verder dan de zeventiende plek (1.58,87).
Jorien ter Mors moest zich vlak voor haar race tegen Schouten terugtrekken. De Nederlands kampioene op de 1500 meter kreeg tijdens het inrijden last van haar rug. Daardoor moest Schouten in de laatste rit solo in actie komen.
Vijfde
Ter Mors eindigde vorig weekeinde in Heerenveen als vijfde op de schaatsmijl (1.54,97). De drievoudig olympisch kampioene wist zich eerder op de 1500 meter niet te plaatsen voor de WK afstanden, die over een kleine twee weken in Thialf van start gaan.
De Jong was dik tevreden over haar race en haar tijd, die maar net boven haar persoonlijke record van 1.53,67 lag. "Ik heb mijn beste tijd ooit in Thialf gereden", concludeerde de Friezin bij de NOS voldaan. "Het was een alles-of-niets race waarin ik technisch goed bleef schaatsen. Dat was precies de bedoeling. Elke slag was vanaf het begin raak. Of ik wereldkampioen kan worden op de 1500 meter? Als ik iets sneller van start ga, waar Bowe haar winst vandaan haalt, moet het kunnen."
Wüst, die dit seizoen nog op haar eerste overwinning wacht, was minder opgetogen over haar rit. "Ik schaatste iets te gehaast, terwijl ik vorige week juist iets te ontspannen reed. Over twee weken moet het dan maar precies goed komen. Dit zet me in elk geval op scherp. Dat heb ik nodig om bij de WK helemaal top te zijn."
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
17 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
18 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
20 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
21 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden