Schaatsster Bowe geeft olympische startplek 500 meter aan Jackson
MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse schaatsster Brittany Bowe heeft haar startbewijs op de 500 meter voor de Olympische Spelen afgestaan aan Erin Jackson. De 29-jarige Jackson greep bij de Amerikaanse trials in Milwaukee door een misslag naast een ticket voor Beijing op het sprintnummer. Bowe besloot haar plek af te staan aan de sprintster, die dit seizoen vier van de acht wereldbekerwedstrijden op de 500 meter won.
Jackson diende zich daarmee aan als een van de favorieten voor het goud in Beijing. De leider in het wereldbekerklassement op de 500 meter eindigde bij de trials vanwege haar misslag op het tweede rechte stuk echter slechts als derde in 38,24 seconden, achter Bowe (37,81) en Kimi Goetz (37,86). Alleen de eerste twee kregen een startbewijs. "Ik heb het zelf verprutst", zei Jackson.
Dankzij het genereuze gebaar van Bowe, met wie Jackson al jarenlang bevriend is, mag ze toch naar de Winterspelen. "Dit past in de olympische gedachte", aldus Bowe, die ook startbewijzen veroverde op de 1000 en 1500 meter. "Erin kan een medaille winnen in Beijing, hopelijk een gouden. Het is een eer om haar die kans te geven. Ze heeft het verdiend."
Meer uit Sport
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."
17 uur geleden