Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Bowe geeft olympische startplek 500 meter aan Jackson

Schaatsster Bowe geeft olympische startplek 500 meter aan Jackson

MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse schaatsster Brittany Bowe heeft haar startbewijs op de 500 meter voor de Olympische Spelen afgestaan aan Erin Jackson. De 29-jarige Jackson greep bij de Amerikaanse trials in Milwaukee door een misslag naast een ticket voor Beijing op het sprintnummer. Bowe besloot haar plek af te staan aan de sprintster, die dit seizoen vier van de acht wereldbekerwedstrijden op de 500 meter won.

Jackson diende zich daarmee aan als een van de favorieten voor het goud in Beijing. De leider in het wereldbekerklassement op de 500 meter eindigde bij de trials vanwege haar misslag op het tweede rechte stuk echter slechts als derde in 38,24 seconden, achter Bowe (37,81) en Kimi Goetz (37,86). Alleen de eerste twee kregen een startbewijs. "Ik heb het zelf verprutst", zei Jackson.

Dankzij het genereuze gebaar van Bowe, met wie Jackson al jarenlang bevriend is, mag ze toch naar de Winterspelen. "Dit past in de olympische gedachte", aldus Bowe, die ook startbewijzen veroverde op de 1000 en 1500 meter. "Erin kan een medaille winnen in Beijing, hopelijk een gouden. Het is een eer om haar die kans te geven. Ze heeft het verdiend."

Meer uit Sport

Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

2 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

3 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

4 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

5 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

6 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

8 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

10 uur geleden