Schaatsster Blondin wint ook 3000 m in Japan
NAGANO (ANP) - Schaatsster Ivanie Blondin heeft bij de vierde wereldbeker in Nagano ook de 3000 meter gewonnen. De 29-jarige Canadese zegevierde met een baanrecord van 4.00,24. Op vrijdag was ze in Japan ook al de beste op de massastart.
Voor Blondin, getraind door de Fries Remmelt Eldering, was het zaterdag haar vijfde opeenvolgende zege in de wereldbeker. Vorig weekeinde won ze in Kazachstan goud op de 1500 meter, de 5000 meter en de ploegachtervolging.
Wereldkampioene Martina Sablikova eindigde in Nagano als tweede in 4.01,97. De Tsjechische bleef wel leidster in het gecombineerde wereldbekerklassement (3 en 5 kilometer). De Canadese Isabelle Weidemann pakte brons in Japan met een tijd van 4.03,05. Reina Anema kwam als enige Nederlandse in actie in de A-divisie. Ze reed met 4.05,90 de zesde tijd.
Olympisch kampioene Carlijn Achtereekte liet de wereldbeker in Japan schieten. Ook Europees kampioene Esmee Visser en Nederlands kampioene Antoinette de Jong verschenen in Nagano niet op het ijs. In de B-divisie eindigde Esther Kiel in Japan als achtste (4.13,61).
Meer uit Sport
FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco CerĂșndolo.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
23 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geleden