Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround

Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is voor de eerste keer Nederlands kampioene allround geworden. De regerend wereldkampioene allround hield in Heerenveen in de afsluitende 5000 meter nipt voldoende van haar voorsprong over op Merel Conijn, die als tweede eindigde.

Titelverdedigster en vijfvoudig Nederlands allroundkampioene Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in het klassement.

Beune wist vooraf dat ze 7,44 seconden mocht prijsgeven op Conijn. De wereldkampioene van Team IKO X2O zag in de rit voor haar hoe Conijn flink versnelde in de laatste ronden. Met rondjes in de 31 seconden dook de schaatsster van AH-Zaanlander met 6.48,96 vier seconden onder haar eigen beste tijd.

Minieme marge

Na enkele rondjes in de slotrit nam Beune, die ook de regerend wereldkampioene is op de 5000 meter, afstand van Rijpma-de Jong. De 25-jarige schaatsster gaf in de slotronden veel tijd toe op Conijn, maar hield een minieme marge met 6.55,67, de derde tijd achter Marijke Groenewoud (6.55,61). Beune bleef daarmee 0,7 seconde binnen de tijd die ze moest rijden voor de titel.

Beune eindigde in 2022 als tweede op de NK allround achter Conijn, die toen haar eerste en enige allroundtitel pakte. Een jaar later eindigde ze als derde.

Meer uit Sport

Tennisster Swiatek naar vierde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek heeft zonder problemen de vierde ronde van de Australian Open bereikt. De Poolse nummer 2 van de wereld versloeg Emma Raducanu in twee sets: 6-1 6-0. De Britse, die in 2021 de US Open won, werd in 1 uur en 10 minuten verslagen.

3 uur geleden
Kleine zege waterpolosters op Griekenland in World Cup

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpolovrouwen hebben ook hun vierde wedstrijd in de World Cup gewonnen. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis was in Alexandroupolis nipt te sterk voor gastland Griekenland: 11-10. De periodestanden waren 3-3 3-1 4-3 1-3.

13 uur geleden
IOC maakt zich zorgen om op tijd klaar zijn olympische bobbaan

MILAAN (ANP/AFP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is er niet gerust op dat de olympische bobsleebaan voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Italië op tijd klaar is. Dat melden vertegenwoordigers van de sportkoepel na een tweedaagse inspectie in Cortina d'Ampezzo. Het rodelen en skeleton zijn op dezelfde baan.

14 uur geleden
Handballers winnen op WK ook van Noord-Macedonië

VARAZDIN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook het tweede groepsduel op het WK gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in de Arena Varazdin met 37-32 te sterk voor Noord-Macedonië. Oranje had eerder in de week al in Kroatië met 40-23 van Guinee gewonnen. Nederland speelt zondag de laatste groepswedstrijd van Groep D tegen Hongarije.

14 uur geleden
Trucker Van den Brink eindigt opnieuw op podium in Dakar Rally

SHUBAYTAH (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft voor het tweede jaar op rij het podium behaald in de Dakar Rally. De 22-jarige Harskamper eindigde na twaalf klassementsproeven in de woestijn van Saudi-Arabië als tweede. Dat was een plek hoger dan vorig jaar, toen hij derde werd. De eindzege ging voor het tweede jaar op rij naar de Tsjech Martin Macik.

21 uur geleden
Verdediger Rots op huurbasis van FC Twente naar Heracles

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt tot het einde van het seizoen verdediger Mats Rots van FC Twente. De 18-jarige jeugdinternational speelde eerder in de gezamenlijke jeugdopleiding van beide clubs.

22 uur geleden
Djokovic komt op stoom in jacht op elfde titel Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de Australian Open. De 37-jarige Serviër, die op jacht is naar zijn elfde titel in Melbourne, versloeg de Tsjech Tomas Machac in drie sets: 6-1 6-4 6-4.

22 uur geleden