Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is voor de eerste keer Nederlands kampioene allround geworden. De regerend wereldkampioene allround hield in Heerenveen in de afsluitende 5000 meter nipt voldoende van haar voorsprong over op Merel Conijn, die als tweede eindigde.
Titelverdedigster en vijfvoudig Nederlands allroundkampioene Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in het klassement.
Beune wist vooraf dat ze 7,44 seconden mocht prijsgeven op Conijn. De wereldkampioene van Team IKO X2O zag in de rit voor haar hoe Conijn flink versnelde in de laatste ronden. Met rondjes in de 31 seconden dook de schaatsster van AH-Zaanlander met 6.48,96 vier seconden onder haar eigen beste tijd.
Minieme marge
Na enkele rondjes in de slotrit nam Beune, die ook de regerend wereldkampioene is op de 5000 meter, afstand van Rijpma-de Jong. De 25-jarige schaatsster gaf in de slotronden veel tijd toe op Conijn, maar hield een minieme marge met 6.55,67, de derde tijd achter Marijke Groenewoud (6.55,61). Beune bleef daarmee 0,7 seconde binnen de tijd die ze moest rijden voor de titel.
Beune eindigde in 2022 als tweede op de NK allround achter Conijn, die toen haar eerste en enige allroundtitel pakte. Een jaar later eindigde ze als derde.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
23 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden