Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround

Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is voor de eerste keer Nederlands kampioene allround geworden. De regerend wereldkampioene allround hield in Heerenveen in de afsluitende 5000 meter nipt voldoende van haar voorsprong over op Merel Conijn, die als tweede eindigde.

Titelverdedigster en vijfvoudig Nederlands allroundkampioene Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in het klassement.

Beune wist vooraf dat ze 7,44 seconden mocht prijsgeven op Conijn. De wereldkampioene van Team IKO X2O zag in de rit voor haar hoe Conijn flink versnelde in de laatste ronden. Met rondjes in de 31 seconden dook de schaatsster van AH-Zaanlander met 6.48,96 vier seconden onder haar eigen beste tijd.

Minieme marge

Na enkele rondjes in de slotrit nam Beune, die ook de regerend wereldkampioene is op de 5000 meter, afstand van Rijpma-de Jong. De 25-jarige schaatsster gaf in de slotronden veel tijd toe op Conijn, maar hield een minieme marge met 6.55,67, de derde tijd achter Marijke Groenewoud (6.55,61). Beune bleef daarmee 0,7 seconde binnen de tijd die ze moest rijden voor de titel.

Beune eindigde in 2022 als tweede op de NK allround achter Conijn, die toen haar eerste en enige allroundtitel pakte. Een jaar later eindigde ze als derde.

Meer uit Sport

Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

5 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

8 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

12 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

12 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

14 uur geleden
Toptennissers klagen in open brief over prijzengeld Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.

15 uur geleden
Wielrenster Vos stapt af in Vuelta Femenina om sleutelbeenbreuk

DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.

16 uur geleden