Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is voor de eerste keer Nederlands kampioene allround geworden. De regerend wereldkampioene allround hield in Heerenveen in de afsluitende 5000 meter nipt voldoende van haar voorsprong over op Merel Conijn, die als tweede eindigde.
Titelverdedigster en vijfvoudig Nederlands allroundkampioene Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in het klassement.
Beune wist vooraf dat ze 7,44 seconden mocht prijsgeven op Conijn. De wereldkampioene van Team IKO X2O zag in de rit voor haar hoe Conijn flink versnelde in de laatste ronden. Met rondjes in de 31 seconden dook de schaatsster van AH-Zaanlander met 6.48,96 vier seconden onder haar eigen beste tijd.
Minieme marge
Na enkele rondjes in de slotrit nam Beune, die ook de regerend wereldkampioene is op de 5000 meter, afstand van Rijpma-de Jong. De 25-jarige schaatsster gaf in de slotronden veel tijd toe op Conijn, maar hield een minieme marge met 6.55,67, de derde tijd achter Marijke Groenewoud (6.55,61). Beune bleef daarmee 0,7 seconde binnen de tijd die ze moest rijden voor de titel.
Beune eindigde in 2022 als tweede op de NK allround achter Conijn, die toen haar eerste en enige allroundtitel pakte. Een jaar later eindigde ze als derde.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
12 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
17 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.
18 uur geleden