Schaatsster Beune voor het eerst Nederlands kampioene allround
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune is voor de eerste keer Nederlands kampioene allround geworden. De regerend wereldkampioene allround hield in Heerenveen in de afsluitende 5000 meter nipt voldoende van haar voorsprong over op Merel Conijn, die als tweede eindigde.
Titelverdedigster en vijfvoudig Nederlands allroundkampioene Antoinette Rijpma-de Jong eindigde als derde in het klassement.
Beune wist vooraf dat ze 7,44 seconden mocht prijsgeven op Conijn. De wereldkampioene van Team IKO X2O zag in de rit voor haar hoe Conijn flink versnelde in de laatste ronden. Met rondjes in de 31 seconden dook de schaatsster van AH-Zaanlander met 6.48,96 vier seconden onder haar eigen beste tijd.
Minieme marge
Na enkele rondjes in de slotrit nam Beune, die ook de regerend wereldkampioene is op de 5000 meter, afstand van Rijpma-de Jong. De 25-jarige schaatsster gaf in de slotronden veel tijd toe op Conijn, maar hield een minieme marge met 6.55,67, de derde tijd achter Marijke Groenewoud (6.55,61). Beune bleef daarmee 0,7 seconde binnen de tijd die ze moest rijden voor de titel.
Beune eindigde in 2022 als tweede op de NK allround achter Conijn, die toen haar eerste en enige allroundtitel pakte. Een jaar later eindigde ze als derde.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
14 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden