Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Beune verovert bij debuut wereldtitel allround

Schaatsster Beune verovert bij debuut wereldtitel allround

INZELL (ANP) - Joy Beune heeft bij haar debuut op het WK allround de wereldtitel veroverd. De 24-jarige Overijsselse schaatsster won in Inzell de afsluitende 5000 meter in een tijd van 6.52,62 en bleef daarmee landgenoten Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong voor.

Beune, regerend wereldkampioene op de 5000 meter, versloeg in een rechtstreeks duel de Chinese Han Mei die met 7.07,43 uiteindelijk zakte naar de vijfde plaats.

Groenewoud werd achter Beune en de Noorse Ragne Wiklund (6.53,51) met 6.54,04 derde op de 5000 meter en passeerde daarmee de Chinese in het klassement op weg naar plaats 2. Voor Rijpma-De Jong die tot de vijfde tijd van 6.58,78 kwam op de 5000 meter, restte voor de vijfde keer het brons op het WK allround.

Schouten

Beune is de opvolgster van de recentelijk gestopte Irene Schouten. Die veroverde de wereldtitel in 2022 in het Noorse Hamar, nadat ze in de maand ervoor op de Olympische Spelen van Beijing drie keer goud had gewonnen.

Op dit WK allround verbeterde Beune de baanrecords op de 3000 meter en 1500 meter van respectievelijk Martina Sablikova en Ireen Wüst. Ze won drie afstanden.

Meer uit Sport

FIFA-baas Infantino condoleert nabestaanden overleden fans Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.

9 minuten geleden
Tennisser Djokovic eenvoudig door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

9 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

10 uur geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

11 uur geleden
17 Nederlanders in Tour de France, hoogste aantal in elf jaar

BARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.

11 uur geleden