Schaatsster Beune pakt in Calgary wereldbekerzege op 5000 meter
CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de 5000 meter gewonnen. De 25-jarige regerend wereldkampioene op deze afstand was met afstand de beste met een persoonlijk record van 6.45,76 minuten. Ze bleef landgenote Merel Conijn en Martina Sablikova uit Tsjechië voor.
Op de Canadese baan waar Beune een jaar eerder de wereldtitel veroverde op de 5000 meter wist ze dat ze sneller moest dan de 6.47,72 van een jaar eerder. Conijn had in de rit ervoor een persoonlijk record van 6.47,44 neergezet. Beune nam voldoende marge in het eerste deel van haar rit en hield daar genoeg van over in de slotronden om de eerste Nederlandse individuele zege in de wereldbeker van dit seizoen te boeken. Sablikova werd derde in 6.49,01.
Sanne in 't Hof reed met 6.57,72 de zevende tijd. Marijke Groenewoud werd met een tijd van 7.10,10 tiende.
Meer uit Sport
CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
50 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.
20 uur geleden