Schaatsster Beune pakt in Calgary wereldbekerzege op 5000 meter
CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de 5000 meter gewonnen. De 25-jarige regerend wereldkampioene op deze afstand was met afstand de beste met een persoonlijk record van 6.45,76 minuten. Ze bleef landgenote Merel Conijn en Martina Sablikova uit Tsjechië voor.
Op de Canadese baan waar Beune een jaar eerder de wereldtitel veroverde op de 5000 meter wist ze dat ze sneller moest dan de 6.47,72 van een jaar eerder. Conijn had in de rit ervoor een persoonlijk record van 6.47,44 neergezet. Beune nam voldoende marge in het eerste deel van haar rit en hield daar genoeg van over in de slotronden om de eerste Nederlandse individuele zege in de wereldbeker van dit seizoen te boeken. Sablikova werd derde in 6.49,01.
Sanne in 't Hof reed met 6.57,72 de zevende tijd. Marijke Groenewoud werd met een tijd van 7.10,10 tiende.
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden