Schaatsster Beune pakt in Calgary wereldbekerzege op 5000 meter
CALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de 5000 meter gewonnen. De 25-jarige regerend wereldkampioene op deze afstand was met afstand de beste met een persoonlijk record van 6.45,76 minuten. Ze bleef landgenote Merel Conijn en Martina Sablikova uit Tsjechië voor.
Op de Canadese baan waar Beune een jaar eerder de wereldtitel veroverde op de 5000 meter wist ze dat ze sneller moest dan de 6.47,72 van een jaar eerder. Conijn had in de rit ervoor een persoonlijk record van 6.47,44 neergezet. Beune nam voldoende marge in het eerste deel van haar rit en hield daar genoeg van over in de slotronden om de eerste Nederlandse individuele zege in de wereldbeker van dit seizoen te boeken. Sablikova werd derde in 6.49,01.
Sanne in 't Hof reed met 6.57,72 de zevende tijd. Marijke Groenewoud werd met een tijd van 7.10,10 tiende.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
23 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden