Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Beune net naast podium op 1500 meter in Beijing

Schaatsster Beune net naast podium op 1500 meter in Beijing

BEIJING (ANP) - De Nederlandse schaatssters zijn bij de tweede wereldbekerwedstrijd in Beijing naast het podium geëindigd op de 1500 meter. Joy Beune was de beste Nederlandse op de vierde plek. De zege ging net als een week eerder in Japan naar Miho Takagi. Die bleef met 1.55,52 de Chinese schaatssters Mei Han en Qishi Li voor.

Beune moest in de slotrit in de achtervolging op haar tegenstandster Kimi Goetz, die er hard vandoor ging. Op het laatste rechte stuk ging ze de Amerikaanse echter alsnog voorbij en eindigde in 1.57,14. Daarmee was ze net iets langzamer dan Li die met 1.57,01 brons pakte. Takagi en haar teamgenote Han uit de ploeg van coach Johan de Wit waren beiden veel sneller. Han reed 1.55,92

Antoinette Rijpma-de Jong kon in de voorlaatste rit niet in de buurt komen van de snelste tijden. Met 1.57,32 werd de 28-jarige wereldkampioene op deze afstand zevende.

Marijke Groenewoud, die ontbrak in de eerste wereldbekerwedstrijd vorige week in het Japanse Obihiro, moest het in de eerste rit opnemen tegen Binyu Yang uit China. Ze zette de eerste tijd met 1.57,31. Daarmee werd ze uiteindelijk zesde.

Esther Kiel kwam in haar rit tegen Kaitlyn McGregor uit Zwitserland tot 1.58,88. Dat was goed voor de veertiende tijd.

Meer uit Sport

Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

24 minuten geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

1 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

1 uur geleden
Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

5 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

5 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

21 uur geleden