Schaatsster Beune net naast podium op 1500 meter in Beijing
BEIJING (ANP) - De Nederlandse schaatssters zijn bij de tweede wereldbekerwedstrijd in Beijing naast het podium geëindigd op de 1500 meter. Joy Beune was de beste Nederlandse op de vierde plek. De zege ging net als een week eerder in Japan naar Miho Takagi. Die bleef met 1.55,52 de Chinese schaatssters Mei Han en Qishi Li voor.
Beune moest in de slotrit in de achtervolging op haar tegenstandster Kimi Goetz, die er hard vandoor ging. Op het laatste rechte stuk ging ze de Amerikaanse echter alsnog voorbij en eindigde in 1.57,14. Daarmee was ze net iets langzamer dan Li die met 1.57,01 brons pakte. Takagi en haar teamgenote Han uit de ploeg van coach Johan de Wit waren beiden veel sneller. Han reed 1.55,92
Antoinette Rijpma-de Jong kon in de voorlaatste rit niet in de buurt komen van de snelste tijden. Met 1.57,32 werd de 28-jarige wereldkampioene op deze afstand zevende.
Marijke Groenewoud, die ontbrak in de eerste wereldbekerwedstrijd vorige week in het Japanse Obihiro, moest het in de eerste rit opnemen tegen Binyu Yang uit China. Ze zette de eerste tijd met 1.57,31. Daarmee werd ze uiteindelijk zesde.
Esther Kiel kwam in haar rit tegen Kaitlyn McGregor uit Zwitserland tot 1.58,88. Dat was goed voor de veertiende tijd.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
17 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
22 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden