Schaatsster Beune net naast podium op 1500 meter in Beijing
BEIJING (ANP) - De Nederlandse schaatssters zijn bij de tweede wereldbekerwedstrijd in Beijing naast het podium geëindigd op de 1500 meter. Joy Beune was de beste Nederlandse op de vierde plek. De zege ging net als een week eerder in Japan naar Miho Takagi. Die bleef met 1.55,52 de Chinese schaatssters Mei Han en Qishi Li voor.
Beune moest in de slotrit in de achtervolging op haar tegenstandster Kimi Goetz, die er hard vandoor ging. Op het laatste rechte stuk ging ze de Amerikaanse echter alsnog voorbij en eindigde in 1.57,14. Daarmee was ze net iets langzamer dan Li die met 1.57,01 brons pakte. Takagi en haar teamgenote Han uit de ploeg van coach Johan de Wit waren beiden veel sneller. Han reed 1.55,92
Antoinette Rijpma-de Jong kon in de voorlaatste rit niet in de buurt komen van de snelste tijden. Met 1.57,32 werd de 28-jarige wereldkampioene op deze afstand zevende.
Marijke Groenewoud, die ontbrak in de eerste wereldbekerwedstrijd vorige week in het Japanse Obihiro, moest het in de eerste rit opnemen tegen Binyu Yang uit China. Ze zette de eerste tijd met 1.57,31. Daarmee werd ze uiteindelijk zesde.
Esther Kiel kwam in haar rit tegen Kaitlyn McGregor uit Zwitserland tot 1.58,88. Dat was goed voor de veertiende tijd.
Meer uit Sport
STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
9 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
13 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
18 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
19 uur geleden