Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Beune leidt NK allround na zege op 1500 meter

Schaatsster Beune leidt NK allround na zege op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft na drie afstanden de leiding gepakt op het NK allround. De regerend wereldkampioene allround won in Heerenveen de 1500 meter in 1.54,69 voor Antoinette Rijpma-de Jong en Merel Conijn. Rijpma-de Jong werd tweede in 1.55,62, Conijn derde in 1.55,84.

Conijn versloeg in haar rit ploeggenote Marijke Groenewoud, die slechts tot de zevende tijd kwam met 1.57,98. Ze was ook ruim sneller dan de tot dan toe beste tijd van Melissa Wijfje van 1.56,82.

Beune moest in haar rit in de achtervolging op Rijpma-de Jong, die sneller start. In het tweede deel van de rit had Beune meer snelheid en op de finish was ze bijna een seconde sneller.

Voorsprong

Voor de afsluitende 5000 meter heeft Beune een voorsprong van 2,29 seconden op Rijpma-de Jong. Conijn heeft een achterstand van 7,43 seconden op Beune.

"Het ging lekker. Ik opende harder dan ik had gedacht", zei Beune bij de NOS. "Ik weet dat ze hard opent en moest alle zeilen bijzetten om voorlangs te kruisen, maar dat ging wel goed."

De schaatssters sluiten het NK allround later zondag af met de 5000 meter. De beste drie van het klassement kwalificeren zich voor het EK allround, dat op 11 en 12 januari wordt verreden in Thialf.

Meer uit Sport

Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

20 minuten geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

9 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

9 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

9 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

13 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

17 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

18 uur geleden