Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsster Beune leidt NK allround na zege op 1500 meter

Schaatsster Beune leidt NK allround na zege op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft na drie afstanden de leiding gepakt op het NK allround. De regerend wereldkampioene allround won in Heerenveen de 1500 meter in 1.54,69 voor Antoinette Rijpma-de Jong en Merel Conijn. Rijpma-de Jong werd tweede in 1.55,62, Conijn derde in 1.55,84.

Conijn versloeg in haar rit ploeggenote Marijke Groenewoud, die slechts tot de zevende tijd kwam met 1.57,98. Ze was ook ruim sneller dan de tot dan toe beste tijd van Melissa Wijfje van 1.56,82.

Beune moest in haar rit in de achtervolging op Rijpma-de Jong, die sneller start. In het tweede deel van de rit had Beune meer snelheid en op de finish was ze bijna een seconde sneller.

Voorsprong

Voor de afsluitende 5000 meter heeft Beune een voorsprong van 2,29 seconden op Rijpma-de Jong. Conijn heeft een achterstand van 7,43 seconden op Beune.

"Het ging lekker. Ik opende harder dan ik had gedacht", zei Beune bij de NOS. "Ik weet dat ze hard opent en moest alle zeilen bijzetten om voorlangs te kruisen, maar dat ging wel goed."

De schaatssters sluiten het NK allround later zondag af met de 5000 meter. De beste drie van het klassement kwalificeren zich voor het EK allround, dat op 11 en 12 januari wordt verreden in Thialf.

Meer uit Sport

Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

7 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

14 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

14 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

15 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

15 uur geleden
Wiebes sprint naar unieke derde zege op rij in Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.

17 uur geleden