Schaatsster Beune leidt NK allround na zege op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft na drie afstanden de leiding gepakt op het NK allround. De regerend wereldkampioene allround won in Heerenveen de 1500 meter in 1.54,69 voor Antoinette Rijpma-de Jong en Merel Conijn. Rijpma-de Jong werd tweede in 1.55,62, Conijn derde in 1.55,84.
Conijn versloeg in haar rit ploeggenote Marijke Groenewoud, die slechts tot de zevende tijd kwam met 1.57,98. Ze was ook ruim sneller dan de tot dan toe beste tijd van Melissa Wijfje van 1.56,82.
Beune moest in haar rit in de achtervolging op Rijpma-de Jong, die sneller start. In het tweede deel van de rit had Beune meer snelheid en op de finish was ze bijna een seconde sneller.
Voorsprong
Voor de afsluitende 5000 meter heeft Beune een voorsprong van 2,29 seconden op Rijpma-de Jong. Conijn heeft een achterstand van 7,43 seconden op Beune.
"Het ging lekker. Ik opende harder dan ik had gedacht", zei Beune bij de NOS. "Ik weet dat ze hard opent en moest alle zeilen bijzetten om voorlangs te kruisen, maar dat ging wel goed."
De schaatssters sluiten het NK allround later zondag af met de 5000 meter. De beste drie van het klassement kwalificeren zich voor het EK allround, dat op 11 en 12 januari wordt verreden in Thialf.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden