Schaatsster Beune leidt NK allround na zege op 1500 meter
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft na drie afstanden de leiding gepakt op het NK allround. De regerend wereldkampioene allround won in Heerenveen de 1500 meter in 1.54,69 voor Antoinette Rijpma-de Jong en Merel Conijn. Rijpma-de Jong werd tweede in 1.55,62, Conijn derde in 1.55,84.
Conijn versloeg in haar rit ploeggenote Marijke Groenewoud, die slechts tot de zevende tijd kwam met 1.57,98. Ze was ook ruim sneller dan de tot dan toe beste tijd van Melissa Wijfje van 1.56,82.
Beune moest in haar rit in de achtervolging op Rijpma-de Jong, die sneller start. In het tweede deel van de rit had Beune meer snelheid en op de finish was ze bijna een seconde sneller.
Voorsprong
Voor de afsluitende 5000 meter heeft Beune een voorsprong van 2,29 seconden op Rijpma-de Jong. Conijn heeft een achterstand van 7,43 seconden op Beune.
"Het ging lekker. Ik opende harder dan ik had gedacht", zei Beune bij de NOS. "Ik weet dat ze hard opent en moest alle zeilen bijzetten om voorlangs te kruisen, maar dat ging wel goed."
De schaatssters sluiten het NK allround later zondag af met de 5000 meter. De beste drie van het klassement kwalificeren zich voor het EK allround, dat op 11 en 12 januari wordt verreden in Thialf.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die het toernooi de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton of de Noor Casper Ruud.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
18 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
19 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
20 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
20 uur geleden