Schaatsster Beune derde op 3000 meter in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - Joy Beune is bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee als derde geëindigd op de 3000 meter. De 25-jarige wereldkampioene allround was op de Amerikaanse schaatsbaan met 3.55,86 langzamer dan Francesca Lollobrigida uit Italië en de Noorse Ragne Wiklund.
Beune, die een week eerder in Calgary de 5000 en 1500 meter had gewonnen, moest in haar rit buigen voor Wiklund die in het tweede deel van de race langszij kwam en de rit won in 3.54,86. De Noorse was echter net langzamer dan Lollobrigida die in de rit tegen Marijke Groenewoud 3.54,73 neerzette.
Groenewoud werd met 3.58,09 vijfde. Merel Conijn zette met 4.00,76 de achtste tijd neer. In 't Hof werd twaalfde met 4.01,86.
In het klassement van de wereldbeker over de 3000 en 5000 meter gaat Beune aan de leiding met 210 punten voor Wiklund (206).
Meer uit Sport
HAGETMAU (ANP) - Wielrenners Remco Evenepoel en Florian Lipowitz van Red Bull-Bora-hansgrohe zitten weer op een lijn na wat onenigheid tijdens de zesde etappe van de Tour de France op donderdag. De Belg vond dat hij meer steun van zijn Duitse ploeggenoot had moeten krijgen in aanloop naar de sprint om de derde plaats.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse kickbokser Levi Rigters maakt de overstap naar het mixed martial arts (MMA). De 30-jarige vechtsporter begint zijn carrière in de kooi bij de Levels Fight League (LFL) en hoopt op een gegeven moment aan te sluiten bij de Amerikaanse organisatie UFC.
4 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
17 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
19 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
20 uur geleden