Schaatsster Beune derde op 3000 meter in Milwaukee
MILWAUKEE (ANP) - Joy Beune is bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee als derde geëindigd op de 3000 meter. De 25-jarige wereldkampioene allround was op de Amerikaanse schaatsbaan met 3.55,86 langzamer dan Francesca Lollobrigida uit Italië en de Noorse Ragne Wiklund.
Beune, die een week eerder in Calgary de 5000 en 1500 meter had gewonnen, moest in haar rit buigen voor Wiklund die in het tweede deel van de race langszij kwam en de rit won in 3.54,86. De Noorse was echter net langzamer dan Lollobrigida die in de rit tegen Marijke Groenewoud 3.54,73 neerzette.
Groenewoud werd met 3.58,09 vijfde. Merel Conijn zette met 4.00,76 de achtste tijd neer. In 't Hof werd twaalfde met 4.01,86.
In het klassement van de wereldbeker over de 3000 en 5000 meter gaat Beune aan de leiding met 210 punten voor Wiklund (206).
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
2 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
3 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
7 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
9 uur geleden