Schaatsster Anema verlengt aflopend contract bij Jumbo-Visma
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Reina Anema heeft haar aflopende contract bij Jumbo-Visma verlengd. De 29-jarige Friezin, die sinds 2021 voor Jumbo-Visma rijdt, blijft in ieder geval tot medio 2024 bij de ploeg van coach Jac Orie. Jumbo-Visma zegt de selectie voor komend seizoen daarmee nu rond te hebben.
"Ik denk dat Reina de potentie die ze in zich heeft, nog niet volledig heeft laten zien", aldus Orie. "Met name in de wedstrijden komt het er nog niet helemaal uit. We zullen hard moeten werken om die potentie te benutten, maar ik heb er het volste vertrouwen in dat dat gaat lukken."
Anema eindigde afgelopen seizoen als zevende bij de NK allround en werd bij de NK afstanden zesde op zowel de 3000 als de 5000 meter. Ze kwalificeerde zich voor de wereldbekers op de 1500 meter.
"Nu ik de eerste twee jaar heb gehad, weet ik beter hoe alles in het team werkt en hoe Jac te werk gaat", aldus Anema. "In het begin moest ik heel erg aan hem wennen, maar ik heb het gevoel dat ik hem steeds beter begrijp."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
10 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiƫrs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeƫn en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden