Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsser De Jong heeft eindelijk een WK-titel

Schaatsser De Jong heeft eindelijk een WK-titel

HEERENVEEN (ANP) - De gedachten van schaatsster Antoinette de Jong schoten direct na haar WK-race op de 3000 meter alle kanten op. "Dit gaat hem niet worden, dit is niet genoeg", spookte onder meer door haar hoofd. Maar de tijd van de 25-jarige Friezin (3.58,47) hield wel degelijk stand. Eerst redde titelhoudster Martina Sablikova uit Tsjechiƫ het net niet (3.58,57) en daarna kwamen haar rivalen Irene Schouten (derde in 3.59,75) en de Russin Natalia Voronina (zevende in 4.02,85) eveneens tekort.

"Ik was even bang dat ik zelfs het podium niet zou halen met mijn tijd", bekende De Jong, die vorige maand haar Europese allroundtitel prolongeerde. "Toen Sablikova net boven mijn tijd bleef steken, dacht ik: 'nou ja, ik heb in elk geval brons'. Maar nadat Schouten en Voronina het ook niet hadden gehaald, kwam alle spanning er bij mij uit. Ik wilde zo graag een keer wereldkampioen worden. Daar droom ik al jaren van. Al het harde werk is nu beloond."

De Jong moest op het vrijwel verlaten middenterrrein in het sfeerloze Thialf ook nog even denken aan twee jaar geleden. Toen leek ze in Inzell al haar eerste individuele wereldtitel bij de WK afstanden binnen te halen. Sablikova was haar dankzij een ijzersterke slotronde echter nog net te snel af: 3.58,91 tegen 3.59,41. "Nu zijn de rollen omgedraaid, nu valt het eindelijk mijn kant op. Steeds was het net-niet, maar nu is het net-wel voor mij."

Nieuwe schaatsschoenen

De Jong, die bij de Winterspelen van 2018 brons behaalde op de 3000 meter, wist zich vorig seizoen tot haar grote teleurstelling niet te plaatsen voor de WK afstanden. Wanhopig en in tranen vroeg ze zich af hoe ze verder moest bij Team Jumbo-Visma. Onder leiding van coach Jac Orie hervond De Jong echter vrij snel het goede schaatsgevoel en dit seizoen blijft ze zichzelf verbeteren, ook dankzij de nieuwe schaatsschoenen die ze in december ging gebruiken. Ze kan daardoor sneller en stabieler haar rondjes rijden.

"Al mijn frustratie heb ik omgezet in energie. De vechtmodus staat aan, ik toon mijn sterke kop weer. Dat kon je in mijn race ook terugzien. Ik reed absoluut niet op safe, het was alles-of-niets. Ik wilde achteraf mezelf niets kunnen verwijten. Gelukkig was het deze keer goed genoeg voor goud. En ik ben nog niet klaar hier. Op de ploegachtervolging en 1500 meter ga ik er ook helemaal voor."

De Jong vierde na de spannende ontknoping een spontaan en emotioneel feestje met haar jongere zus Michelle, die als WK-reserve op de 500 meter ook tot de Friese schaatsbubbel behoort. "Heel bijzonder om op zo'n moment even te kunnen knuffelen met iemand van wie je houdt."

Meer uit Sport

Teambaas Mekies heeft 'nog buitengewonere' Verstappen ontdekt

ABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."

6 minuten geleden
Norris nog niet tevreden na twee snelste trainingen in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

15 minuten geleden
Verstappen zoekt nog 'meer snelheid' voor kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen (28) was niet ontevreden over de trainingen bij de Grote Prijs van Abu Dhabi, maar de Nederlandse coureur zou graag nog wat extra snelheid vinden in zijn Red Bull. "Ik was redelijk tevreden met de auto, het ging best goed, maar we moeten gewoon iets sneller zijn. Het lijkt erop dat we nog wel een gat moeten dichten naar McLaren", zei hij na afloop op het Yas Marina Circuit.

18 minuten geleden
Verstappen geeft ook in tweede training Abu Dhabi toe op Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.

1 uur geleden
Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

5 uur geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

5 uur geleden
LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

7 uur geleden