Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsser De Jong heeft eindelijk een WK-titel

Schaatsser De Jong heeft eindelijk een WK-titel

HEERENVEEN (ANP) - De gedachten van schaatsster Antoinette de Jong schoten direct na haar WK-race op de 3000 meter alle kanten op. "Dit gaat hem niet worden, dit is niet genoeg", spookte onder meer door haar hoofd. Maar de tijd van de 25-jarige Friezin (3.58,47) hield wel degelijk stand. Eerst redde titelhoudster Martina Sablikova uit Tsjechië het net niet (3.58,57) en daarna kwamen haar rivalen Irene Schouten (derde in 3.59,75) en de Russin Natalia Voronina (zevende in 4.02,85) eveneens tekort.

"Ik was even bang dat ik zelfs het podium niet zou halen met mijn tijd", bekende De Jong, die vorige maand haar Europese allroundtitel prolongeerde. "Toen Sablikova net boven mijn tijd bleef steken, dacht ik: 'nou ja, ik heb in elk geval brons'. Maar nadat Schouten en Voronina het ook niet hadden gehaald, kwam alle spanning er bij mij uit. Ik wilde zo graag een keer wereldkampioen worden. Daar droom ik al jaren van. Al het harde werk is nu beloond."

De Jong moest op het vrijwel verlaten middenterrrein in het sfeerloze Thialf ook nog even denken aan twee jaar geleden. Toen leek ze in Inzell al haar eerste individuele wereldtitel bij de WK afstanden binnen te halen. Sablikova was haar dankzij een ijzersterke slotronde echter nog net te snel af: 3.58,91 tegen 3.59,41. "Nu zijn de rollen omgedraaid, nu valt het eindelijk mijn kant op. Steeds was het net-niet, maar nu is het net-wel voor mij."

Nieuwe schaatsschoenen

De Jong, die bij de Winterspelen van 2018 brons behaalde op de 3000 meter, wist zich vorig seizoen tot haar grote teleurstelling niet te plaatsen voor de WK afstanden. Wanhopig en in tranen vroeg ze zich af hoe ze verder moest bij Team Jumbo-Visma. Onder leiding van coach Jac Orie hervond De Jong echter vrij snel het goede schaatsgevoel en dit seizoen blijft ze zichzelf verbeteren, ook dankzij de nieuwe schaatsschoenen die ze in december ging gebruiken. Ze kan daardoor sneller en stabieler haar rondjes rijden.

"Al mijn frustratie heb ik omgezet in energie. De vechtmodus staat aan, ik toon mijn sterke kop weer. Dat kon je in mijn race ook terugzien. Ik reed absoluut niet op safe, het was alles-of-niets. Ik wilde achteraf mezelf niets kunnen verwijten. Gelukkig was het deze keer goed genoeg voor goud. En ik ben nog niet klaar hier. Op de ploegachtervolging en 1500 meter ga ik er ook helemaal voor."

De Jong vierde na de spannende ontknoping een spontaan en emotioneel feestje met haar jongere zus Michelle, die als WK-reserve op de 500 meter ook tot de Friese schaatsbubbel behoort. "Heel bijzonder om op zo'n moment even te kunnen knuffelen met iemand van wie je houdt."

Meer uit Sport

Bezzecchi wint in Indonesië, Martín neemt leiding in MotoGP

MANDALIKA (ANP) - Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Indonesië gewonnen. De 27-jarige Italiaan kwam als eerste over de finish op het stratencircuit van Mandalika op Lombok.

5 uur geleden
Kipchoge (41) wint marathon van Melbourne in parcoursrecord

MELBOURNE (ANP) - Eliud Kipchoge heeft de marathon van Melbourne gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen uit Kenia finishte in een parcoursrecord (2.09.10).

6 uur geleden
Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

22 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

1 dag geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

1 dag geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

1 dag geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

1 dag geleden