Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsploegen proberen coronarisico's te minimaliseren voor OKT

Schaatsploegen proberen coronarisico's te minimaliseren voor OKT

HEERENVEEN (ANP) - Voor de schaatsers is het alles of niets vanaf tweede kerstdag op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen. De schaatsploegen hopen met verschillende maatregelen het risico om het coronavirus op te lopen zo klein mogelijk te maken.

Topvorm is vereist om op het OKT startbewijzen te veroveren voor de Olympische Spelen. Wie nu positief test, ontbreekt vrijwel zeker in februari in Beijing. Sinds afgelopen winter, waarin de schaatsers zo'n vier weken in een 'bubbel' zaten met wedstrijden in Heerenveen, hebben de ploegen al veel ervaring opgedaan met de maatregelen. Nu de nog besmettelijkere omikronvariant van het coronavirus rondwaart, is het van groot belang om op alle details te letten.

"In het hotel blijven we weg van andere mensen. We streven naar zo min mogelijk contact met de buitenwereld, daarom was onze persconferentie ook digitaal", legt de woordvoerder van Jumbo-Visma uit. "Met eten hebben we een aparte ruimte en alles wordt opgeschept met handschoenen aan. Nieuw is dat we in die ruimtes deze keer ook luchtreinigers hebben staan."

Aparte eetzaal

De schaatsers van Jumbo-Visma zijn donderdag ingecheckt in hun hotel en testen altijd meteen als ze de bubbel ingaan. "Als er iemand kucht, wordt diegene meteen apart van de rest gehouden. Zo heeft Chris Huizinga bij de NK afstanden apart gegeten omdat hij klachten had."

Team Reggeborgh valt voor het grootste deel terug op de maatregelen die het op de voorgaande toernooien in de coronacrisis al hanteerde. "We hebben altijd een aparte eetzaal, maar we zijn deze dagen ook de enige gasten in het hotel waar we verblijven", zegt de teammanager. "Dat is helemaal veilig. De mensen die er werken, worden regelmatig getest en gebruiken handschoenen."

Sneltest

Ook de schaatsers van Team IKO zijn de enige gasten in hun hotel. Coach Martin ten Hove laat weten dat de schaatsers ’s morgens allemaal een sneltest doen voordat ze bij het ontbijt aanschuiven. "Zo hopen we mogelijke verspreiding meteen in de kiem te smoren."

De teammanager van Reggeborgh erkent dat je risico's niet helemaal kunt uitsluiten. "Er zijn schaatsers met kinderen thuis. Iedereen is heel voorzichtig, nu de laatste weken nog meer. De risico's worden tot het uiterste beperkt, maar je komt met trainingen op het ijs ook met anderen in aanraking."

Voor de schaatsers zijn de regels op het cruciale OKT vergelijkbaar met eerdere toernooien, aldus schaatsbond KNSB. Indien een schaatser positief test en daardoor niet kan deelnemen, zijn er misschien nog kansen. De selectiecommissie heeft zowel bij de mannen als de vrouwen de mogelijkheid van drie aanwijsplekken. "We hebben geen bepalingen vooraf opgenomen dat mensen die in het verleden goed gepresteerd hebben automatisch geselecteerd zijn", zei technisch directeur Remy de Wit. "Mocht een schaatser positief testen, dan moet een ploeg aangeven voor een uitzonderingspositie in aanmerking te willen komen. Laat helder zijn dat we, indien dat het geval is, daar serieus naar kijken."

Meer uit Sport

Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

38 minuten geleden
Sabalenka ten koste van Osaka naar kwartfinale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.

7 uur geleden
Ineos wint ploegentijdrit Parijs-Nice, Ayuso nieuwe leider

POUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.

12 uur geleden
Wielrenner Van der Poel wint tweede etappe Tirreno-Adriatico

SAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.

13 uur geleden
Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

14 uur geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

15 uur geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

18 uur geleden