Schaatsploeg met meervoudig kampioenen Kramer en Wüst
UTRECHT (ANP) - Met Ireen Wüst en Sven Kramer als grote blikvangers vaardigt Nederland een kansrijke schaatsploeg af naar de Winterspelen komende maand in Beijing. De twee schaatsiconen doen voor de vijfde keer mee aan de Olympische Spelen.
De 35-jarige Kramer won op de voorgaande vier Spelen vier keer goud, drie keer op de 5000 meter en een keer op de ploegachtervolging. Ook pakte hij twee zilveren en drie bronzen medailles. Wüst is met elf olympische medailles de Nederlandse recordhoudster. De eveneens 35-jarige schaatsster won vijf keer goud, twee keer op de 1500 meter en twee keer op de 3000 meter en eenmaal op de ploegachtervolging. Ook won ze nog vijf keer zilver en een keer brons.
Irene Schouten en Antoinette de Jong starten op de meeste disciplines, namelijk vier. Kramer, Wüst, Patrick Roest en Jorrit Bergsma en Thomas Krol gaan van start op drie disciplines.
De olympische schaatsploeg van negen mannen en negen vrouwen en de bijbehorende afstanden waarop ze starten, ziet er als volgt uit:
Mannen: Thomas Krol (500, 1000, 1500m), Patrick Roest (5000, 10.000 meter), Kjeld Nuis (1500m), Jorrit Bergsma (5000, 10.000m, massastart), Kai Verbij (500, 1000m), Merijn Scheperkamp (500m), Hein Otterspeer (1000m). Sven Kramer (5000m, massastart), Marcel Bosker (1500m).
Ploegachtervolging: Patrick Roest, Sven Kramer, Marcel Bosker.
Vrouwen: Irene Schouten (3000, 5000m, massastart), Antoinette de Jong (1000, 1500, 3000m), Femke Kok (500m), Jutta Leerdam (500, 1000m), Ireen Wüst (1000, 1500m), Sanne in ‘t Hof (5000m), Carlijn Achtereekte (3000m), Marijke Groenewoud (1500m, massastart), Michelle de Jong (500m).
Ploegachtervolging: Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
45 minuten geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
10 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden