Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsploeg met meervoudig kampioenen Kramer en Wüst

Schaatsploeg met meervoudig kampioenen Kramer en Wüst

UTRECHT (ANP) - Met Ireen Wüst en Sven Kramer als grote blikvangers vaardigt Nederland een kansrijke schaatsploeg af naar de Winterspelen komende maand in Beijing. De twee schaatsiconen doen voor de vijfde keer mee aan de Olympische Spelen.

De 35-jarige Kramer won op de voorgaande vier Spelen vier keer goud, drie keer op de 5000 meter en een keer op de ploegachtervolging. Ook pakte hij twee zilveren en drie bronzen medailles. Wüst is met elf olympische medailles de Nederlandse recordhoudster. De eveneens 35-jarige schaatsster won vijf keer goud, twee keer op de 1500 meter en twee keer op de 3000 meter en eenmaal op de ploegachtervolging. Ook won ze nog vijf keer zilver en een keer brons.

Irene Schouten en Antoinette de Jong starten op de meeste disciplines, namelijk vier. Kramer, Wüst, Patrick Roest en Jorrit Bergsma en Thomas Krol gaan van start op drie disciplines.

De olympische schaatsploeg van negen mannen en negen vrouwen en de bijbehorende afstanden waarop ze starten, ziet er als volgt uit:

Mannen: Thomas Krol (500, 1000, 1500m), Patrick Roest (5000, 10.000 meter), Kjeld Nuis (1500m), Jorrit Bergsma (5000, 10.000m, massastart), Kai Verbij (500, 1000m), Merijn Scheperkamp (500m), Hein Otterspeer (1000m). Sven Kramer (5000m, massastart), Marcel Bosker (1500m).

Ploegachtervolging: Patrick Roest, Sven Kramer, Marcel Bosker.

Vrouwen: Irene Schouten (3000, 5000m, massastart), Antoinette de Jong (1000, 1500, 3000m), Femke Kok (500m), Jutta Leerdam (500, 1000m), Ireen Wüst (1000, 1500m), Sanne in ‘t Hof (5000m), Carlijn Achtereekte (3000m), Marijke Groenewoud (1500m, massastart), Michelle de Jong (500m).

Ploegachtervolging: Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.

Meer uit Sport

Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

17 minuten geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

40 minuten geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

2 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

11 uur geleden
Verhoeven en Usyk vechten enkel om wereldtitel van boksbond WBC

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.

14 uur geleden
Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

14 uur geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

17 uur geleden