Schaatsploeg met meervoudig kampioenen Kramer en Wüst
UTRECHT (ANP) - Met Ireen Wüst en Sven Kramer als grote blikvangers vaardigt Nederland een kansrijke schaatsploeg af naar de Winterspelen komende maand in Beijing. De twee schaatsiconen doen voor de vijfde keer mee aan de Olympische Spelen.
De 35-jarige Kramer won op de voorgaande vier Spelen vier keer goud, drie keer op de 5000 meter en een keer op de ploegachtervolging. Ook pakte hij twee zilveren en drie bronzen medailles. Wüst is met elf olympische medailles de Nederlandse recordhoudster. De eveneens 35-jarige schaatsster won vijf keer goud, twee keer op de 1500 meter en twee keer op de 3000 meter en eenmaal op de ploegachtervolging. Ook won ze nog vijf keer zilver en een keer brons.
Irene Schouten en Antoinette de Jong starten op de meeste disciplines, namelijk vier. Kramer, Wüst, Patrick Roest en Jorrit Bergsma en Thomas Krol gaan van start op drie disciplines.
De olympische schaatsploeg van negen mannen en negen vrouwen en de bijbehorende afstanden waarop ze starten, ziet er als volgt uit:
Mannen: Thomas Krol (500, 1000, 1500m), Patrick Roest (5000, 10.000 meter), Kjeld Nuis (1500m), Jorrit Bergsma (5000, 10.000m, massastart), Kai Verbij (500, 1000m), Merijn Scheperkamp (500m), Hein Otterspeer (1000m). Sven Kramer (5000m, massastart), Marcel Bosker (1500m).
Ploegachtervolging: Patrick Roest, Sven Kramer, Marcel Bosker.
Vrouwen: Irene Schouten (3000, 5000m, massastart), Antoinette de Jong (1000, 1500, 3000m), Femke Kok (500m), Jutta Leerdam (500, 1000m), Ireen Wüst (1000, 1500m), Sanne in ‘t Hof (5000m), Carlijn Achtereekte (3000m), Marijke Groenewoud (1500m, massastart), Michelle de Jong (500m).
Ploegachtervolging: Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de halve finales van het tennistoernooi van Brisbane. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg in Australië de Amerikaanse Madison Keys met 6-3 6-3.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
2 dagen geleden