Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsploeg met meervoudig kampioenen Kramer en Wüst

Schaatsploeg met meervoudig kampioenen Kramer en Wüst

UTRECHT (ANP) - Met Ireen Wüst en Sven Kramer als grote blikvangers vaardigt Nederland een kansrijke schaatsploeg af naar de Winterspelen komende maand in Beijing. De twee schaatsiconen doen voor de vijfde keer mee aan de Olympische Spelen.

De 35-jarige Kramer won op de voorgaande vier Spelen vier keer goud, drie keer op de 5000 meter en een keer op de ploegachtervolging. Ook pakte hij twee zilveren en drie bronzen medailles. Wüst is met elf olympische medailles de Nederlandse recordhoudster. De eveneens 35-jarige schaatsster won vijf keer goud, twee keer op de 1500 meter en twee keer op de 3000 meter en eenmaal op de ploegachtervolging. Ook won ze nog vijf keer zilver en een keer brons.

Irene Schouten en Antoinette de Jong starten op de meeste disciplines, namelijk vier. Kramer, Wüst, Patrick Roest en Jorrit Bergsma en Thomas Krol gaan van start op drie disciplines.

De olympische schaatsploeg van negen mannen en negen vrouwen en de bijbehorende afstanden waarop ze starten, ziet er als volgt uit:

Mannen: Thomas Krol (500, 1000, 1500m), Patrick Roest (5000, 10.000 meter), Kjeld Nuis (1500m), Jorrit Bergsma (5000, 10.000m, massastart), Kai Verbij (500, 1000m), Merijn Scheperkamp (500m), Hein Otterspeer (1000m). Sven Kramer (5000m, massastart), Marcel Bosker (1500m).

Ploegachtervolging: Patrick Roest, Sven Kramer, Marcel Bosker.

Vrouwen: Irene Schouten (3000, 5000m, massastart), Antoinette de Jong (1000, 1500, 3000m), Femke Kok (500m), Jutta Leerdam (500, 1000m), Ireen Wüst (1000, 1500m), Sanne in ‘t Hof (5000m), Carlijn Achtereekte (3000m), Marijke Groenewoud (1500m, massastart), Michelle de Jong (500m).

Ploegachtervolging: Ireen Wüst, Irene Schouten en Antoinette de Jong.

Meer uit Sport

Zverev na eerste grandslamzege: eindelijk een gelukkig einde

PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.

4 uur geleden
3x3-basketbalsters winnen brons bij WK in Warschau

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.

5 uur geleden
Zverev wint voor het eerst grandslamtoernooi op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.

5 uur geleden
Italiaan Antonelli jongste winnaar in GP van Monaco in Formule 1

MONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.

5 uur geleden
Spaanse golfer Chacarra schrijft KLM Open op zijn naam

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.

7 uur geleden
Verstappen opgelucht dat coureurs hem niet raakten bij start

MONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters lopen WK-finale mis na verlies tegen Australië

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.

7 uur geleden