Schaatsploeg IKO verlengt contracten Swings en Liiv
GRONINGEN (ANP) - De schaatsers Bart Swings en Marten Liiv hebben hun contract bij Team IKO met een jaar verlengd. Dat betekent dat de 30-jarige Belg en de zes jaar jongere Est in ieder geval tot en met de Winterspelen van Peking uitkomen voor het Nederlandse team. Swings pakte vorige week nog brons op de massastart bij de WK afstanden in Thialf. Liiv eindigde daar als vijfde op de 1000 meter.
IKO ziet nog groeimogelijkheden voor Swings, die op de Spelen van Pyeongchang zilver pakte op de massastart. "Wij zijn blij met de progressie die hij afgelopen seizoen gemaakt heeft. 6.12 rijden op de 5000 meter op Thialf, dat kunnen er niet veel. We zijn ervan overtuigd dat Bart volgend jaar goud kan winnen in Peking", meldde de ploeg in een toelichting op de contractverlengingen. "Ook Marten ontwikkelt zich goed. Vorig jaar plaatste hij zich niet eens voor het WK en nu werd hij vijfde. We denken zelfs dat het nog veel harder kan."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
1 dag geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
1 dag geleden