Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsploeg IKO overweegt juridische stappen tegen KNSB

Schaatsploeg IKO overweegt juridische stappen tegen KNSB

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsploeg IKO overweegt juridische stappen te nemen tegen de KNSB. Het team van trainer en medeoprichter Martin ten Hove begrijpt niets van het besluit van de schaatsbond om buitenlandse (top)rijders vanaf het seizoen 2024/2025 niet meer toe te laten bij Nederlandse commerciële teams.

"Alle commerciële teams zijn hier op tegen. We hopen dat we dit besluit in goed overleg met de KNSB nog kunnen terugdraaien. Als dat niet lukt, willen we stappen ondernemen. Een advocaat kijkt voor ons nu naar de zaak en is het een en ander aan het uitzoeken", vertelt Ten Hove.

De KNSB besloot dinsdag dat schaatsers die op een afstand bij de top 8 van de wereld of top 4 van Europa horen vanaf volgend jaar niet meer kunnen uitkomen voor een Nederlandse ploeg. De bond is van mening dat de buitenlandse schaatsers te veel profiteren van het hoge niveau en de faciliteiten bij de Nederlandse teams. Het zinde Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, bijvoorbeeld niet dat de Belg Bart Swings vorig jaar bij de Winterspelen van Beijing de massastart won.

Profiteren

Swings staat onder contract bij IKO, net als de Est Marten Liiv, die in januari bij de EK sprint als derde eindigde. "Ik kan de argumentatie niet volgen", aldus Ten Hove. "Het is juist zo dat schaatsers in onze ploeg profiteren van de samenwerking met een topper als Bart. Wij worden hier als team het hardst door geraakt, maar het lijkt haast wel een actie gericht tegen België." Ten Hove doelt daarmee, naast Swings, op de twee succesvolle Belgische shorttrackers Stijn en Hanne Desmet. Ook zij mogen komend seizoen voor het laatst met het Nederlandse team meetrainen.

Ten Hove begrijpt dat Nederland bij de Winterspelen weer net zoveel medailles wil winnen als in 2014 in Sotsji, toen met 24 plakken een record werd verbroken. "Maar ik zou het chiquer vinden als je je als land op jezelf focust. Hoe kun je er bijvoorbeeld voor zorgen dat Nederland de massastart wel op eigen kracht wint?"

De schaatscoach betwijfelt of het besluit van de KNSB juridisch standhoudt. "De huidige licentieovereenkomst hebben de KNSB en de commerciële ploegen gezamenlijk bedacht. Daar staat in dat bij elke ploeg maximaal twee buitenlandse schaatsers onder contract mogen staan. Wij begrijpen ook wel dat het voor Nederland niet wenselijk is hier een team vol Japanners naartoe te halen", zegt Ten Hove. "Daarnaast vraag ik me af of je dit arbeidsrechtelijk wel kunt maken. Dat je mensen buiten de top 8 wel mag toelaten en mensen binnen de top 8 niet."

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

9 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

11 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

12 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

13 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

13 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

14 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

14 uur geleden