Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsploeg IKO overweegt juridische stappen tegen KNSB

Schaatsploeg IKO overweegt juridische stappen tegen KNSB

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsploeg IKO overweegt juridische stappen te nemen tegen de KNSB. Het team van trainer en medeoprichter Martin ten Hove begrijpt niets van het besluit van de schaatsbond om buitenlandse (top)rijders vanaf het seizoen 2024/2025 niet meer toe te laten bij Nederlandse commerciële teams.

"Alle commerciële teams zijn hier op tegen. We hopen dat we dit besluit in goed overleg met de KNSB nog kunnen terugdraaien. Als dat niet lukt, willen we stappen ondernemen. Een advocaat kijkt voor ons nu naar de zaak en is het een en ander aan het uitzoeken", vertelt Ten Hove.

De KNSB besloot dinsdag dat schaatsers die op een afstand bij de top 8 van de wereld of top 4 van Europa horen vanaf volgend jaar niet meer kunnen uitkomen voor een Nederlandse ploeg. De bond is van mening dat de buitenlandse schaatsers te veel profiteren van het hoge niveau en de faciliteiten bij de Nederlandse teams. Het zinde Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB, bijvoorbeeld niet dat de Belg Bart Swings vorig jaar bij de Winterspelen van Beijing de massastart won.

Profiteren

Swings staat onder contract bij IKO, net als de Est Marten Liiv, die in januari bij de EK sprint als derde eindigde. "Ik kan de argumentatie niet volgen", aldus Ten Hove. "Het is juist zo dat schaatsers in onze ploeg profiteren van de samenwerking met een topper als Bart. Wij worden hier als team het hardst door geraakt, maar het lijkt haast wel een actie gericht tegen België." Ten Hove doelt daarmee, naast Swings, op de twee succesvolle Belgische shorttrackers Stijn en Hanne Desmet. Ook zij mogen komend seizoen voor het laatst met het Nederlandse team meetrainen.

Ten Hove begrijpt dat Nederland bij de Winterspelen weer net zoveel medailles wil winnen als in 2014 in Sotsji, toen met 24 plakken een record werd verbroken. "Maar ik zou het chiquer vinden als je je als land op jezelf focust. Hoe kun je er bijvoorbeeld voor zorgen dat Nederland de massastart wel op eigen kracht wint?"

De schaatscoach betwijfelt of het besluit van de KNSB juridisch standhoudt. "De huidige licentieovereenkomst hebben de KNSB en de commerciële ploegen gezamenlijk bedacht. Daar staat in dat bij elke ploeg maximaal twee buitenlandse schaatsers onder contract mogen staan. Wij begrijpen ook wel dat het voor Nederland niet wenselijk is hier een team vol Japanners naartoe te halen", zegt Ten Hove. "Daarnaast vraag ik me af of je dit arbeidsrechtelijk wel kunt maken. Dat je mensen buiten de top 8 wel mag toelaten en mensen binnen de top 8 niet."

Meer uit Sport

Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

59 minuten geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

4 uur geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

6 uur geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

9 uur geleden
Tafeltennissters sluiten poulefase op WK af met winst op Mexico

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.

10 uur geleden
Sawe krijgt heldenonthaal in Kenia na historisch record marathon

NAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.

12 uur geleden
Verstappen hervat met 'nieuwe hoop' Formule 1-seizoen in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.

1 dag geleden