Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatslegende Pechstein (53) beëindigt loopbaan

Schaatslegende Pechstein (53) beëindigt loopbaan

BERLIJN (ANP/DPA) - Schaatsster Claudia Pechstein heeft haar loopbaan op 53-jarige leeftijd officieel beëindigd. "Het is genoeg", zei de vijfvoudig olympisch kampioene uit Duitsland op een persconferentie. "Ik heb altijd gezegd dat ik zou stoppen als mijn juridische strijd voorbij was. Ik kan nu met pensioen." Pechstein nam twee jaar geleden nog deel aan wedstrijden om de wereldbeker.

De internationale schaatsunie ISU en de Duitse oud-schaatsster Pechstein troffen begin deze maand een schikking in hun langslepende juridische strijd. De Duitse spande in zestien jaar veel rechtszaken aan. Ze eiste 8,4 miljoen euro aan schadevergoeding van de ISU. Het is niet bekend hoeveel geld ze uiteindelijk heeft gekregen.

Pechstein werd in 2009 voor twee jaar geschorst vanwege afwijkende bloedwaarden. De zesvoudig wereldkampioene meende dat haar schommelende bloedwaarden erfelijk bepaald waren. De ISU meldde begin deze maand dat Pechstein en haar vader tests hebben ondergaan, waaruit blijkt dat de oud-schaatsster een milde variant van een erfelijke vorm van bloedarmoede heeft.

Pechstein wil nu graag als trainer betrokken blijven bij de schaatssport. "Ik sta dan nog steeds op het ijs, maar niet meer als atleet."

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

10 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

10 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

12 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

13 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

13 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

18 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden