Schaatskampioene Wüst gaat topsportervaring delen in nieuwe rol
HEERENVEEN (ANP) - Schaatskampioene Ireen Wüst gaat als coach haar ervaringen delen met jonge talenten uit het noorden van Nederland. De 36-jarige Brabantse, die een jaar geleden haar topsportcarrière beëindigde, wordt Expert Topsportleefstijl bij Topsport Noord. Dat is een van de regionale topsportcentra in Nederland, met meerdere locaties in Heerenveen.
Wüst gaat talentvolle atleten begeleiden op weg naar een leven als topsporter. "Die rol is haar op het lijf geschreven en ook de timing is perfect", zegt directeur Evert Jorritsma van Topsport Noord. "Na het afronden van haar succesvolle topsportcarrière gaat Ireen zich nu inzetten voor de volgende generatie topsporters en talenten in Noord-Nederland."
Wüst veroverde zes keer olympisch goud en is daarmee de meest succesvolle Nederlandse olympiër ooit. De Brabantse won op 19-jarige leeftijd haar eerste gouden plak op de Spelen van Turijn 2006. Wüst nam vorig jaar afscheid, nadat ze op de Winterspelen van Beijing de 1500 meter had gewonnen.
Wüst wil ervaringen delen
"De weg naar de absolute top in de sport is meestal lang, zwaar en vol obstakels", aldus de Brabantse. "Wat het betekende om echt te leven als een topsporter, met alles wat daarbij komt kijken, moest ik toen nog ontdekken. Mijn ervaring deel ik graag met de toppers van de toekomst."
Wüst gaat op parttime-basis werken met talenten uit diverse sporten, waaronder schaatsen. Ze verbond zich vorig jaar als topsportmentor ook al aan de schaatsploeg van TalentNED, het multidisciplinaire talententeam van haar oud-coach Gerard Kemkers.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
18 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
21 uur geleden