Schaatskampioene Wüst gaat topsportervaring delen in nieuwe rol
HEERENVEEN (ANP) - Schaatskampioene Ireen Wüst gaat als coach haar ervaringen delen met jonge talenten uit het noorden van Nederland. De 36-jarige Brabantse, die een jaar geleden haar topsportcarrière beëindigde, wordt Expert Topsportleefstijl bij Topsport Noord. Dat is een van de regionale topsportcentra in Nederland, met meerdere locaties in Heerenveen.
Wüst gaat talentvolle atleten begeleiden op weg naar een leven als topsporter. "Die rol is haar op het lijf geschreven en ook de timing is perfect", zegt directeur Evert Jorritsma van Topsport Noord. "Na het afronden van haar succesvolle topsportcarrière gaat Ireen zich nu inzetten voor de volgende generatie topsporters en talenten in Noord-Nederland."
Wüst veroverde zes keer olympisch goud en is daarmee de meest succesvolle Nederlandse olympiër ooit. De Brabantse won op 19-jarige leeftijd haar eerste gouden plak op de Spelen van Turijn 2006. Wüst nam vorig jaar afscheid, nadat ze op de Winterspelen van Beijing de 1500 meter had gewonnen.
Wüst wil ervaringen delen
"De weg naar de absolute top in de sport is meestal lang, zwaar en vol obstakels", aldus de Brabantse. "Wat het betekende om echt te leven als een topsporter, met alles wat daarbij komt kijken, moest ik toen nog ontdekken. Mijn ervaring deel ik graag met de toppers van de toekomst."
Wüst gaat op parttime-basis werken met talenten uit diverse sporten, waaronder schaatsen. Ze verbond zich vorig jaar als topsportmentor ook al aan de schaatsploeg van TalentNED, het multidisciplinaire talententeam van haar oud-coach Gerard Kemkers.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
3 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
4 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden