Schaatskampioene Wüst gaat topsportervaring delen in nieuwe rol
HEERENVEEN (ANP) - Schaatskampioene Ireen Wüst gaat als coach haar ervaringen delen met jonge talenten uit het noorden van Nederland. De 36-jarige Brabantse, die een jaar geleden haar topsportcarrière beëindigde, wordt Expert Topsportleefstijl bij Topsport Noord. Dat is een van de regionale topsportcentra in Nederland, met meerdere locaties in Heerenveen.
Wüst gaat talentvolle atleten begeleiden op weg naar een leven als topsporter. "Die rol is haar op het lijf geschreven en ook de timing is perfect", zegt directeur Evert Jorritsma van Topsport Noord. "Na het afronden van haar succesvolle topsportcarrière gaat Ireen zich nu inzetten voor de volgende generatie topsporters en talenten in Noord-Nederland."
Wüst veroverde zes keer olympisch goud en is daarmee de meest succesvolle Nederlandse olympiër ooit. De Brabantse won op 19-jarige leeftijd haar eerste gouden plak op de Spelen van Turijn 2006. Wüst nam vorig jaar afscheid, nadat ze op de Winterspelen van Beijing de 1500 meter had gewonnen.
Wüst wil ervaringen delen
"De weg naar de absolute top in de sport is meestal lang, zwaar en vol obstakels", aldus de Brabantse. "Wat het betekende om echt te leven als een topsporter, met alles wat daarbij komt kijken, moest ik toen nog ontdekken. Mijn ervaring deel ik graag met de toppers van de toekomst."
Wüst gaat op parttime-basis werken met talenten uit diverse sporten, waaronder schaatsen. Ze verbond zich vorig jaar als topsportmentor ook al aan de schaatsploeg van TalentNED, het multidisciplinaire talententeam van haar oud-coach Gerard Kemkers.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
10 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
11 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
15 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
20 uur geleden