
Schaatsicoon Kramer: Elfstedentocht momenteel niet heel urgent
HEERENVEEN (ANP) - Als het aan schaatsicoon Sven Kramer had gelegen, had het bestuur van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden nog even gewacht met een definitief 'nee' tegen de Tocht der Tochten in de huidige pandemie. "Zelf had ik liever mijn kaarten nog even tegen de borst gehouden om te kijken wat er mogelijk is. Maar ja, dat hebben zij niet gedaan en ik snap wel dat het nu moeilijk is om dat te heroverwegen. Ik zou er nog wel een keer naar willen kijken, maar ik denk niet dat het op dit moment nog heel urgent is", doelde de 34-jarige Fries op de recente weersvoorspellingen.
Deelname aan de Elfstedentocht is al heel lang een droom van de viervoudig olympisch kampioen op de langebaan. "Volgens de laatste berichten zet de dooi eind volgende week alweer in", beseft Kramer, wiens opa Hendrik en vader Yep de legendarische Elfstedentocht al wel reden. "Het is allemaal dus voorbarig, maar ik vind het ook voorbarig om het aan de voorkant meteen definitief te schrappen. Er zijn natuurlijk veel meer ideeën en opties dan alleen maar het niet laten doorgaan. Uiteindelijk gaat het er echter niet om wat ik ervan vind, maar wat zij ervan vinden en dat ze nog eens kijken wat mogelijk is. Ik denk dat ze heel goed weten wat er mogelijk is, maar dat moet je ook willen."
Voor Kramer telt deze week vooralsnog alleen de WK afstanden, die donderdag in Heerenveen beginnen en zondag eindigen. De kopman van Jumbo-Visma is na de ploegachtervolging op vrijdag echter al klaar met het toernooi. Daarna is voor hem deelname aan een eventueel NK op natuurijs zeker een optie, zo liet hij eerder al spontaan weten.
"Het is niet mijn baan en het is ook niet mijn specifieke werk", betoogde Kramer. "Natuurijs is echt voor de marathonschaatsers, daar wachten zij al jaren op. Maar ik zou het leuk vinden om eraan mee te doen en ik zal me dan ook zeker 100 procent inzetten. Maar pin me er nog niet op vast."
Kramer: "Ik moet de risico's nog afwegen. Ik heb iets uit enthousiasme geroepen, maar ik wil nu eerst de volledige focus houden op de 5000 meter en ploegachtervolging bij de WK. Als er daarna een NK op natuurijs komt, en dat hoop ik van harte, dan ga ik deelname serieus overwegen. Ik denk niet dat er nu bij mij heel veel stuk kan gaan voor een jaar later bij de Winterspelen in Peking."
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 met overmacht de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull boekte al zijn dertiende zege in de korte wedstrijd over 100 kilometer.
42 minuten geledenAUSTIN (ANP) - De nummers 1 en 2 in het wereldkampioenschap van de Formule 1 zijn vlak na de start van de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten uitgevallen. Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren waren betrokken bij een crash in de eerste bocht.
1 uur geledenZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben genoegen moeten nemen met de bronzen medaille op het EK voor landenteams in het Kroatische Zadar. Roemenië was in de halve finale te sterk en won met 3-0.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Deense toptennisser Holger Rune is met een blessure uitgevallen in de halve finales van het ATP-toernooi in Stockholm. De als eerste geplaatste Rune verdraaide bij een stand van 2-2 in de tweede set zijn enkel. Hij moest ondersteund door een lid van de medische staf de baan verlaten.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - McLaren geeft geen details over de straf die Lando Norris heeft gekregen voor zijn touché met teamgenoot Oscar Piastri in de GP van Singapore. "We zijn al heel openhartig geweest door te zeggen dat we actie ondernemen tegen Lando, maar ik zie verder geen reden er meer over te vertellen. Technische debriefings zijn een interne aangelegenheid", zei teammanager Zak Brown op een persconferentie bij de GP van de Verenigde Staten.
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Emmen is in 2028 gastheer van het Nederlands kampioenschap veldrijden. Dat hebben de organisatoren, wielerbond KNWU en de gemeente vlak voor de start van de vierde etappe van de Tour of Holland in Emmen zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Sterspeler Shohei Ohtani heeft zijn honkbalteam Los Angeles Dodgers naar de tweede finale op rij in de World Series van de Major League Baseball (MLB) geleid. De Japanner zorgde voor drie homeruns in de 5-1-zege op Milwaukee Brewers, waardoor de Dodgers de serie met 4-0 wonnen.
7 uur geleden