Schaatsicoon Kramer: Elfstedentocht momenteel niet heel urgent
HEERENVEEN (ANP) - Als het aan schaatsicoon Sven Kramer had gelegen, had het bestuur van de Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden nog even gewacht met een definitief 'nee' tegen de Tocht der Tochten in de huidige pandemie. "Zelf had ik liever mijn kaarten nog even tegen de borst gehouden om te kijken wat er mogelijk is. Maar ja, dat hebben zij niet gedaan en ik snap wel dat het nu moeilijk is om dat te heroverwegen. Ik zou er nog wel een keer naar willen kijken, maar ik denk niet dat het op dit moment nog heel urgent is", doelde de 34-jarige Fries op de recente weersvoorspellingen.
Deelname aan de Elfstedentocht is al heel lang een droom van de viervoudig olympisch kampioen op de langebaan. "Volgens de laatste berichten zet de dooi eind volgende week alweer in", beseft Kramer, wiens opa Hendrik en vader Yep de legendarische Elfstedentocht al wel reden. "Het is allemaal dus voorbarig, maar ik vind het ook voorbarig om het aan de voorkant meteen definitief te schrappen. Er zijn natuurlijk veel meer ideeën en opties dan alleen maar het niet laten doorgaan. Uiteindelijk gaat het er echter niet om wat ik ervan vind, maar wat zij ervan vinden en dat ze nog eens kijken wat mogelijk is. Ik denk dat ze heel goed weten wat er mogelijk is, maar dat moet je ook willen."
Voor Kramer telt deze week vooralsnog alleen de WK afstanden, die donderdag in Heerenveen beginnen en zondag eindigen. De kopman van Jumbo-Visma is na de ploegachtervolging op vrijdag echter al klaar met het toernooi. Daarna is voor hem deelname aan een eventueel NK op natuurijs zeker een optie, zo liet hij eerder al spontaan weten.
"Het is niet mijn baan en het is ook niet mijn specifieke werk", betoogde Kramer. "Natuurijs is echt voor de marathonschaatsers, daar wachten zij al jaren op. Maar ik zou het leuk vinden om eraan mee te doen en ik zal me dan ook zeker 100 procent inzetten. Maar pin me er nog niet op vast."
Kramer: "Ik moet de risico's nog afwegen. Ik heb iets uit enthousiasme geroepen, maar ik wil nu eerst de volledige focus houden op de 5000 meter en ploegachtervolging bij de WK. Als er daarna een NK op natuurijs komt, en dat hoop ik van harte, dan ga ik deelname serieus overwegen. Ik denk niet dat er nu bij mij heel veel stuk kan gaan voor een jaar later bij de Winterspelen in Peking."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.
1 uur geledenLIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.
1 uur geledenPREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
4 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
14 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
21 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
22 uur geleden