
Schaatsers Wüst en Kramer krijgen eigen bocht in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Ireen Wüst en Sven Kramer hebben bij hun afscheid van de schaatssport hun eigen bocht gekregen in Thialf. Die werden onthuld tijdens een speciale afscheidsceremonie in een volgepakte schaatstempel in Heerenveen. Daarna reden beide schaatsers nog een ereronde.
De bocht voor de finish heet voortaan de Sven Kramer-bocht, de andere bocht na de finish de Ireen Wüst-bocht. Koning Willem-Alexander en prinses Amalia waren bij het afscheid aanwezig, net als vrienden en familie van de twee schaatsers. Zij stonden opgesteld op het middenterrein.
De twee schaatsiconen waren daarvoor al toegezongen en toegesproken. "Als je alleen met een voornaam door het leven kunt, ben je heel groot", zei premier Mark Rutte in een videotoespraak. IOC-voorzitter Thomas Bach noemde beiden "ware legenden" en zei ze een herinneringsmedaille van de Spelen van Beijing te geven. Directeur-bestuurder Herman de Haan van schaatsbond KNSB kende hen de oeuvreprijs toe en benoemde Kramer en Wüst tot ereleden.
Ontroerd
"Ik ben ontroerd", zei Wüst na de huldiging. "Het was een fantastische dag. In een vol Thialf een 1500 meter schaatsen, een mooier afscheid kan ik niet bedenken. En dan nu dit. Thialf is al die jaren fantastisch geweest. Ik heb volop genoten en zou het zo weer over doen."
Kramer zei dat hij niet wist wat hij kon verwachten. "Dit heeft iedere verwachting overtroffen. Daar ben ik heel dankbaar voor." De schaatser was eerder op de dag door minister Conny Helder benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Wüst was bij de huldiging na de Olympische Spelen vorige maand al benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau.
Meer uit Sport
GERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel had naar eigen zeggen niet de beste benen, maar wist niettemin de derde etappe van de Renewi Tour te winnen. Met een uiterste krachtsinspanning sprintte hij in Geraardsbergen zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens eraf. "Ik had niet de beste benen, maar ging ook niet echt kapot. Dat is exact wat ik nodig heb om in een betere vorm te komen: lang diep gaan", zei hij bij de finish tegen Sporza.
1 uur geledenGERAARDSBERGEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de derde etappe gewonnen van de Renewi Tour, de vijfdaagse etappekoers door Nederland en België. De Nederlandse toprenner kwam in een heuvelachtige rit over 182 kilometer als eerste aan op de Vesten van Geraardsbergen. Hij klopte in de eindsprint zijn Belgische medevluchters Arnaud De Lie en Tim Wellens.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Damiano Caruso verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De Italiaan heeft donderdag een hand gebroken bij een valpartij tijdens een training.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik zijn in een hotel bij Schiphol slaags geraakt bij een staredown een dag voor hun gevecht in Ahoy. Ze kwamen met elkaar in aanraking bij het officiële weegmoment voor Glory 103, waarna er een handgemeen ontstond. Beveiligers moesten Rigters en Ben Saddik weghalen.
4 uur geledenDEINZE (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn contract tot eind 2029 verlengd bij Lidl-Trek. De 24-jarige topsprinter rijdt sinds begin 2024 voor de Amerikaanse ploeg.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is één zege verwijderd van zijn debuut op het hoofdtoernooi van de US Open. De 25-jarige Haarlemmer won in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de Fransman Harold Mayot: 7-6 (11) 6-7 (4) 6-3. De Jong moet winnen van de Amerikaan Mitchell Krueger om het hoofdtoernooi op Flushing Meadows te bereiken.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
1 dag geleden