Schaatsers Wijfje, Conijn, N'tab en Snellink reserves voor Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De schaatsers Melissa Wijfje, Merel Conijn, Dai Dai N'tab en Beau Snellink gaan als reserves mee naar Beijing voor de Olympische Spelen. Zij wisten zich eind vorige maand op het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf niet te plaatsen, maar mogen alsnog met TeamNL mee naar China. Schaatsbond KNSB wil reserves achter de hand hebben voor het geval er deelnemers vanwege coronaperikelen of een blessure niet in actie kunnen komen.
"Wij willen in deze ingewikkelde tijden optimaal voorbereid zijn om adequaat te kunnen inspelen op eventuele tegenslag binnen de selectie", zegt technisch directeur Remy de Wit. "Als om wat voor reden ook een van onze achttien schaatsers moet afhaken, moeten we de beste denkbare vervanger klaar hebben staan."
Wijfje, Conijn, N'tab en Snellink vliegen op 26 januari met de olympische equipe naar Beijing. Tot de eerste zogeheten technische meeting op de Winterspelen (op 4 februari voor de schaatssters en op de 5 februari voor de schaatsers) mag de KNSB iemand uit de olympische equipe van negen mannen en negen vrouwen vervangen door een reserve. Daarna is dat niet meer mogelijk en moet een eventueel blessure- of coronageval binnen die equipe worden opgevangen.
Hotel
De reserves mogen trainen op de olympische baan in Beijing en zijn volgens De Wit "min of meer" onderdeel van de olympische ploeg. De reserves verblijven niet in het olympisch dorp, maar in een hotel in de Chinese hoofdstad. Ook als de reserves niet nodig blijken te zijn, mogen ze gedurende de Spelen wel in Beijing blijven. De KNSB laat de schaatsers daar vrij in.
N'tab eindigde vorige maand op het OKT als tweede op de 500 meter, achter de verrassende winnaar Merijn Scheperkamp. Hoewel de sprinter in de door de KNSB opgestelde selectievolgorde boven Sven Kramer (5000 meter) stond, kreeg Kramer toch de voorkeur omdat hij ook op de ploegachtervolging nodig is. De 20-jarige Conijn greep zowel op de 3000 als 5000 meter net naast een olympisch ticket.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
3 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
4 uur geledenTASJKENT (ANP) - Mohammed ben Sulayem is zoals verwacht op een congres in Tasjkent herkozen als voorzitter van de internationale autosportfederatie FIA. De 64-jarige preses uit de Verenigde Arabische Emiraten was de enige kandidaat.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
5 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
22 uur geleden