Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers Wijfje, Conijn, N'tab en Snellink reserves voor Spelen

Schaatsers Wijfje, Conijn, N'tab en Snellink reserves voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - De schaatsers Melissa Wijfje, Merel Conijn, Dai Dai N'tab en Beau Snellink gaan als reserves mee naar Beijing voor de Olympische Spelen. Zij wisten zich eind vorige maand op het olympisch kwalificatietoernooi in Thialf niet te plaatsen, maar mogen alsnog met TeamNL mee naar China. Schaatsbond KNSB wil reserves achter de hand hebben voor het geval er deelnemers vanwege coronaperikelen of een blessure niet in actie kunnen komen.

"Wij willen in deze ingewikkelde tijden optimaal voorbereid zijn om adequaat te kunnen inspelen op eventuele tegenslag binnen de selectie", zegt technisch directeur Remy de Wit. "Als om wat voor reden ook een van onze achttien schaatsers moet afhaken, moeten we de beste denkbare vervanger klaar hebben staan."

Wijfje, Conijn, N'tab en Snellink vliegen op 26 januari met de olympische equipe naar Beijing. Tot de eerste zogeheten technische meeting op de Winterspelen (op 4 februari voor de schaatssters en op de 5 februari voor de schaatsers) mag de KNSB iemand uit de olympische equipe van negen mannen en negen vrouwen vervangen door een reserve. Daarna is dat niet meer mogelijk en moet een eventueel blessure- of coronageval binnen die equipe worden opgevangen.

Hotel

De reserves mogen trainen op de olympische baan in Beijing en zijn volgens De Wit "min of meer" onderdeel van de olympische ploeg. De reserves verblijven niet in het olympisch dorp, maar in een hotel in de Chinese hoofdstad. Ook als de reserves niet nodig blijken te zijn, mogen ze gedurende de Spelen wel in Beijing blijven. De KNSB laat de schaatsers daar vrij in.

N'tab eindigde vorige maand op het OKT als tweede op de 500 meter, achter de verrassende winnaar Merijn Scheperkamp. Hoewel de sprinter in de door de KNSB opgestelde selectievolgorde boven Sven Kramer (5000 meter) stond, kreeg Kramer toch de voorkeur omdat hij ook op de ploegachtervolging nodig is. De 20-jarige Conijn greep zowel op de 3000 als 5000 meter net naast een olympisch ticket.

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

13 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

13 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

16 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

16 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

16 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

17 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

18 uur geleden