Schaatsers vierde op ploegachtervolging, wereldrecord VS
SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City verzekerd van deelname aan de ploegachtervolging op de WK afstanden. Chris Huizinga, Beau Snellink en Bart Hoolwerf kwamen tot een tijd van 3.38,35 en werden daarmee vierde.
De zege ging naar het team van de Verenigde Staten. De Amerikanen Casey Dawson, Emery Lehman en Ethan Cepuran versloegen Europees en olympisch kampioen Noorwegen met een tijd van 3.33,66. Ze namen en passant ook het wereldrecord af dat de Noren in januari bij de EK in Heerenveen op 3.34,22 hadden gezet. Noorwegen werd tweede en Italië was ook nog sneller dan het Nederlandse team.
De overwinning bij de vrouwen ging naar wereldkampioen Canada. Valérie Maltais, Isabelle Weidemann en Ivanie Blondin versloegen in een rechtstreeks duel in 2.54,07 Japan, dat wel het klassement won. De ploeg van de Verenigde Staten werd derde.
De Nederlandse schaatssters komen door de diskwalificatie in Polen pas later in de Nederlandse nacht in actie in de B-groep. Het team kan de top 7 van het wereldbekerklassement niet meer halen en moet dan als tijdsnelste daarachter het laatste ticket voor de ploegachtervolging op de WK afstanden binnenhalen.
Meer uit Sport
SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
3 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geleden