Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers vierde op ploegachtervolging, wereldrecord VS

Schaatsers vierde op ploegachtervolging, wereldrecord VS

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City verzekerd van deelname aan de ploegachtervolging op de WK afstanden. Chris Huizinga, Beau Snellink en Bart Hoolwerf kwamen tot een tijd van 3.38,35 en werden daarmee vierde.

De zege ging naar het team van de Verenigde Staten. De Amerikanen Casey Dawson, Emery Lehman en Ethan Cepuran versloegen Europees en olympisch kampioen Noorwegen met een tijd van 3.33,66. Ze namen en passant ook het wereldrecord af dat de Noren in januari bij de EK in Heerenveen op 3.34,22 hadden gezet. Noorwegen werd tweede en Italië was ook nog sneller dan het Nederlandse team.

De overwinning bij de vrouwen ging naar wereldkampioen Canada. Valérie Maltais, Isabelle Weidemann en Ivanie Blondin versloegen in een rechtstreeks duel in 2.54,07 Japan, dat wel het klassement won. De ploeg van de Verenigde Staten werd derde.

De Nederlandse schaatssters komen door de diskwalificatie in Polen pas later in de Nederlandse nacht in actie in de B-groep. Het team kan de top 7 van het wereldbekerklassement niet meer halen en moet dan als tijdsnelste daarachter het laatste ticket voor de ploegachtervolging op de WK afstanden binnenhalen.

Meer uit Sport

Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

3 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

9 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

11 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

22 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

23 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

1 dag geleden