Schaatsers veroveren op EK opnieuw goud op ploegachtervolging
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de EK afstanden in Heerenveen de Europese titel op de ploegachtervolging geprolongeerd. Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker kwamen tot een nieuw baanrecord van 3.37,97 minuten en bleven daarmee Noorwegen en Italië voor.
De drie schaatsers van Noorwegen zetten in de rit tegen Italië de beste tijd in Thialf op 3.38,92. De Nederlandse schaatsers waren bij de start iets sneller, maar leverden daarna tijd in op de Noren. In de slotfase doken Kramer, Roest en Bosker weer duidelijk onder de tijd van Noorwegen.
De aanloop naar de ploegachtervolging was rumoerig. Patrick Roest had zijn onvrede geuit over de toewijzing van de startplaatsen voor de Spelen door de selectiecommissie. De 26-jarige schaatser liet toen blijken dat hij nog niet zeker wist of hij zou deelnemen aan de ploegachtervolging op de EK. Later in de week kondigde hij aan toch te starten. "Ik doe dit om mijn teamgenoten en sponsors niet in de steek te laten en omdat er een titel te verdedigen is", zei Roest.
Roest, Kramer en Bosker zullen de ploegachtervolging ook rijden op de Olympische Spelen in Beijing. Kramer en Bosker kregen daarvoor een aanwijsplek na het olympisch kwalificatietoernooi.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
27 minuten geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
28 minuten geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
1 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
5 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
19 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
19 uur geleden