Schaatsers trappen wereldbekerseizoen af in Japanse Obihiro
OBIHIRO (ANP) - De langebaanschaatsers beginnen met de wereldbekerwedstrijden in Obihiro aan hun internationale seizoen. De drie dagen met wedstrijden op de Japanse baan zijn de eerste van zes wereldbekerwedstrijden.
Regerend wereldkampioene Femke Kok (500 meter) en Jutta Leerdam (1000 meter) komen op de eerste dag vanaf 06.30 uur in actie op eerst de 500 meter en daarna de 1000 meter. De mannen schaatsen dezelfde afstanden. Sebas Diniz treft wereldkampioen Jordan Stolz op de 500 meter, Tijmen Snel rijdt tegen de Amerikaanse wereldkampioen op de 1000 meter. Daarna vindt op de eerste dag ook nog de massastart bij de mannen en vrouwen plaats.
Op de tweede dag worden opnieuw de 500 meter bij de vrouwen, de 1500 meter en de ploegachtervolging gereden. Op de derde dag staan de 3000 meter (vrouwen) en 5000 meter (mannen) op het programma. Daarnaast rijden de mannen hun tweede 500 meter en is er voor het eerst een mixed gender relay.
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
19 minuten geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
18 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
20 uur geleden