Schaatsers trappen wereldbekerseizoen af in Japanse Obihiro
OBIHIRO (ANP) - De langebaanschaatsers beginnen met de wereldbekerwedstrijden in Obihiro aan hun internationale seizoen. De drie dagen met wedstrijden op de Japanse baan zijn de eerste van zes wereldbekerwedstrijden.
Regerend wereldkampioene Femke Kok (500 meter) en Jutta Leerdam (1000 meter) komen op de eerste dag vanaf 06.30 uur in actie op eerst de 500 meter en daarna de 1000 meter. De mannen schaatsen dezelfde afstanden. Sebas Diniz treft wereldkampioen Jordan Stolz op de 500 meter, Tijmen Snel rijdt tegen de Amerikaanse wereldkampioen op de 1000 meter. Daarna vindt op de eerste dag ook nog de massastart bij de mannen en vrouwen plaats.
Op de tweede dag worden opnieuw de 500 meter bij de vrouwen, de 1500 meter en de ploegachtervolging gereden. Op de derde dag staan de 3000 meter (vrouwen) en 5000 meter (mannen) op het programma. Daarnaast rijden de mannen hun tweede 500 meter en is er voor het eerst een mixed gender relay.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
14 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden