Schaatsers trappen wereldbekerseizoen af in Japanse Obihiro
OBIHIRO (ANP) - De langebaanschaatsers beginnen met de wereldbekerwedstrijden in Obihiro aan hun internationale seizoen. De drie dagen met wedstrijden op de Japanse baan zijn de eerste van zes wereldbekerwedstrijden.
Regerend wereldkampioene Femke Kok (500 meter) en Jutta Leerdam (1000 meter) komen op de eerste dag vanaf 06.30 uur in actie op eerst de 500 meter en daarna de 1000 meter. De mannen schaatsen dezelfde afstanden. Sebas Diniz treft wereldkampioen Jordan Stolz op de 500 meter, Tijmen Snel rijdt tegen de Amerikaanse wereldkampioen op de 1000 meter. Daarna vindt op de eerste dag ook nog de massastart bij de mannen en vrouwen plaats.
Op de tweede dag worden opnieuw de 500 meter bij de vrouwen, de 1500 meter en de ploegachtervolging gereden. Op de derde dag staan de 3000 meter (vrouwen) en 5000 meter (mannen) op het programma. Daarnaast rijden de mannen hun tweede 500 meter en is er voor het eerst een mixed gender relay.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
26 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
11 uur geleden