Schaatsers trappen wereldbekerseizoen af in Japanse Obihiro
OBIHIRO (ANP) - De langebaanschaatsers beginnen met de wereldbekerwedstrijden in Obihiro aan hun internationale seizoen. De drie dagen met wedstrijden op de Japanse baan zijn de eerste van zes wereldbekerwedstrijden.
Regerend wereldkampioene Femke Kok (500 meter) en Jutta Leerdam (1000 meter) komen op de eerste dag vanaf 06.30 uur in actie op eerst de 500 meter en daarna de 1000 meter. De mannen schaatsen dezelfde afstanden. Sebas Diniz treft wereldkampioen Jordan Stolz op de 500 meter, Tijmen Snel rijdt tegen de Amerikaanse wereldkampioen op de 1000 meter. Daarna vindt op de eerste dag ook nog de massastart bij de mannen en vrouwen plaats.
Op de tweede dag worden opnieuw de 500 meter bij de vrouwen, de 1500 meter en de ploegachtervolging gereden. Op de derde dag staan de 3000 meter (vrouwen) en 5000 meter (mannen) op het programma. Daarnaast rijden de mannen hun tweede 500 meter en is er voor het eerst een mixed gender relay.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
11 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
13 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
23 uur geleden