
Schaatsers Team Reggeborgh voor NK nog tussen hoop en vrees
HEERENVEEN (ANP) - In de aanloop naar de NK afstanden, die vrijdag in Heerenveen beginnen, leven de schaatsers van Team Reggeborgh nog tussen hoop en vrees. Zij zijn in afwachting van de resultaten van de coronatesten die bij hun ploeggenoten Janno Botman en Michelle de Jong zijn afgenomen. Mochten deze uitslagen positief zijn, dan zal contactonderzoek moeten uitwijzen wie er wel of niet in Thialf aan de start mag verschijnen op basis van het coronaprotocol. Sprinter Ronald Mulder heeft verhoging, maar hij testte al wel negatief.
"Janno, Michelle en Ronald zijn niet helemaal fit", liet coach Gerard van Velde tijdens een digitale perspresentatie weten. "Iedereen zit momenteel in zijn eigen bubbel. We proberen daardoor het besmettingsgevaar zo ver mogelijk bij ons weg te houden. Het is nu een kwestie van afwachten. Laten we hopen dat de resultaten negatief zijn. Maar we houden overal rekening mee. Vandaar ook de wat sombere presentatie."
Begin deze maand testte tweevoudig olympisch kampioen Kjeld Nuis, overgekomen van Team Jumbo-Visma, positief tijdens een trainingskamp in Inzell. De voltallige selectie en staf van Team Reggeborgh ging daarna in quarantaine.
'We hebben er veel zin in'
"Het is een apart seizoen", gaf Van Velde toe. "Het is gewoon improviseren dit jaar. Je probeert alle voorzorgsmaatregelen zo mogelijk in acht te nemen, maar je ontkomt er niet aan. Er gebeuren allerlei dingen die in een normaal seizoen niet gebeuren. Daar moet je mee om zien te gaan en het beste uit jezelf naar boven halen. We doen er alles aan, na alle heuvels die we al hebben genomen, om zo goed mogelijk aan de start te staan bij de NK afstanden. We hebben er in elk geval allemaal veel zin in."
Hoe het met de vorm gesteld is, durfde Van Velde niet te zeggen. "Door de positieve test van Kjeld Nuis en de daaruit voortvloeiende quarantaine van tien dagen is onze voorbereiding natuurlijk geschaad. Het is daarom een uitdaging om er toch iets van te maken. Maar het valt soms niet mee om iedereen gemotiveerd te houden. Sommige sporters zijn heel erg gewend aan structuur. En in dit seizoen heb je niet zoveel structuur. Het verandert per dag. Vandaag kan het goed gaan, maar morgen kan de wereld weer anders zijn. Dat is voor iedereen wennen, maar het is wat het is. Gelukkig is de sfeer in de ploeg zeker niet in mineur."
Meer uit Sport
SCHWARZSEE (ANP) - Vincenzo Albanese heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaan van EF Education - EasyPost was de snelste in een lange sprint aan het einde van een rit over 177 kilometer van Aarau naar Schwarzsee.
12 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Suzan Lamens is bij het WTA-tennistoernooi van Nottingham direct uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlandse ging in de eerste ronde in drie sets onderuit tegen de als vijfde geplaatste Canadese Leylah Fernandez. Het werd 3-6 6-4 5-7.
14 uur geledenSANDNES (ANP) - De vader van de Noorse toploper Jakob Ingebrigtsen is vrijgesproken van mishandeling van de meervoudig wereld- en olympisch kampioen. Toch ontloopt de 59-jarige Gjert Ingebrigtsen geen straf, want de rechtbank veroordeelde hem wel tot een voorwaardelijke celstraf van vijftien dagen voor geweld tegen zijn dochter Ingrid.
15 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van Canada uitgereden met schade aan zijn Ferrari. Het gat in de vloer van zijn auto was het gevolg van een aanrijding met een bosmarmot vroeg in de race op het circuit van Montreal, meldde de Italiaanse renstal na onderzoek. De zevenvoudig wereldkampioen eindigde als zesde.
18 uur geledenMONTREAL (ANP) - Een protest van Formule 1-renstal Red Bull tegen George Russell, de winnaar van de Grote Prijs van Canada, is afgewezen. Meer dan vijf uur na afloop van de race in Montreal oordeelden de stewards dat de Brit van Mercedes niets verkeerd had gedaan.
20 uur geledenOAKMONT (ANP/RTR) - De Amerikaanse golfer J.J. Spaun heeft het 125e US Open op zijn naam geschreven. De 34-jarige Spaun tekende op de doorweekte golfbaan van Oakmont (Pennsylvania) voor zijn eerste overwinning in een major na een sensationele putt voor birdie op de laatste hole; hij tikte de bal over een afstand van 20 meter in het gaatje.
20 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen vond de tweede plaats bij de Grote Prijs van Canada het maximaal haalbare. De wereldkampioen in de Formule 1 moest de zege laten aan George Russell in de Mercedes. "We reden een aanvallende en een verdedigende race. Dat is gelukt en dit was voor ons het maximaal haalbare", zei de Red Bull-coureur in het flashinterview na de finish.
1 dag geleden