Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers op 500 meter in middenmoot, diskwalificatie Otterspeer

Schaatsers op 500 meter in middenmoot, diskwalificatie Otterspeer

SALT LAKE CITY (ANP) - De schaatsers hebben bij de wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City op de tweede 500 meter genoegen moeten nemen met plekken in de subtop. Hein Otterspeer leek de beste Nederlander te worden, maar werd gediskwalificeerd. Kai Verbij werd met 34,31 negende.

De zege ging naar Wataru Morishige, die onder de 34 seconden dook: 33,99. Hij bleef daarmee de Rus Artem Arefjev (34,00) en wereldkampioen Laurent Dubreuil (34,05) uit Canada voor. Tatsuya Shinhama mocht overrijden omdat hij in zijn rit was gehinderd (achtste in 34,30). Bij zijn tweede poging kwam de Japanner echter hard ten val.

Otterspeer bleef in zijn rit Nederlands kampioen Kai Verbij net voor en was met 34,26 0,1 seconde sneller dan twee dagen geleden. Zijn tijd was uiteindelijk echter niet geldig, omdat hij geen transponder om had. De Chinees Tingyu Gao, die afgelopen vrijdag met 33,96 de snelste tijd van het weekend had neergezet, startte vals en werd eveneens gediskwalificeerd.

Ontevreden

Dai Dai N'tab kwam tot 34,34. Dat was goed voor de tiende plaats. Merijn Scheperkamp wist zijn nieuwe toptijd van 34,48 van afgelopen vrijdag niet te verbeteren. Hij reed in zijn tweede 500 meter op de Utah Olympic Oval 34,53 en werd twaalfde.

Otterspeer vergat het tijdmetertje om zijn enkel te doen en daardoor volgt automatisch een diskwalificatie. Verbij die tegen hem reed, vond het zonde voor zijn tegenstander. "Het kan me zeker ook overkomen, daarom heb ik mijn trucjes dat ik dat niet vergeet", zei hij tegen de NOS.

Over zijn eigen rit was Verbij niet heel tevreden, al was hij sneller dan twee dagen geleden. "Ik was slecht weg en dan lig je meteen een metertje achter. Het is duidelijk, als ik niet snel open, kan ik niet winnen. Negende lijkt heel mooi, maar er moet nog heel veel gebeuren."

Meer uit Sport

Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

37 minuten geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

3 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

6 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

7 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

17 uur geleden
Keetels zonder ChatGPT op jacht naar titel in marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.

19 uur geleden
Frans talent Seixas boekt derde ritzege in Ronde van Baskenland

EIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.

20 uur geleden