Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers op 500 meter in middenmoot, diskwalificatie Otterspeer

Schaatsers op 500 meter in middenmoot, diskwalificatie Otterspeer

SALT LAKE CITY (ANP) - De schaatsers hebben bij de wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City op de tweede 500 meter genoegen moeten nemen met plekken in de subtop. Hein Otterspeer leek de beste Nederlander te worden, maar werd gediskwalificeerd. Kai Verbij werd met 34,31 negende.

De zege ging naar Wataru Morishige, die onder de 34 seconden dook: 33,99. Hij bleef daarmee de Rus Artem Arefjev (34,00) en wereldkampioen Laurent Dubreuil (34,05) uit Canada voor. Tatsuya Shinhama mocht overrijden omdat hij in zijn rit was gehinderd (achtste in 34,30). Bij zijn tweede poging kwam de Japanner echter hard ten val.

Otterspeer bleef in zijn rit Nederlands kampioen Kai Verbij net voor en was met 34,26 0,1 seconde sneller dan twee dagen geleden. Zijn tijd was uiteindelijk echter niet geldig, omdat hij geen transponder om had. De Chinees Tingyu Gao, die afgelopen vrijdag met 33,96 de snelste tijd van het weekend had neergezet, startte vals en werd eveneens gediskwalificeerd.

Ontevreden

Dai Dai N'tab kwam tot 34,34. Dat was goed voor de tiende plaats. Merijn Scheperkamp wist zijn nieuwe toptijd van 34,48 van afgelopen vrijdag niet te verbeteren. Hij reed in zijn tweede 500 meter op de Utah Olympic Oval 34,53 en werd twaalfde.

Otterspeer vergat het tijdmetertje om zijn enkel te doen en daardoor volgt automatisch een diskwalificatie. Verbij die tegen hem reed, vond het zonde voor zijn tegenstander. "Het kan me zeker ook overkomen, daarom heb ik mijn trucjes dat ik dat niet vergeet", zei hij tegen de NOS.

Over zijn eigen rit was Verbij niet heel tevreden, al was hij sneller dan twee dagen geleden. "Ik was slecht weg en dan lig je meteen een metertje achter. Het is duidelijk, als ik niet snel open, kan ik niet winnen. Negende lijkt heel mooi, maar er moet nog heel veel gebeuren."

Meer uit Sport

Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

19 minuten geleden
De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

5 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

5 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

7 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

19 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

22 uur geleden