Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers niet op teamsprint bij EK afstanden

Schaatsers niet op teamsprint bij EK afstanden

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers doen vrijdag bij de EK afstanden in Thialf vanwege het krappe tijdschema niet mee aan de teamsprint. De schaatsbond KNSB had er bij de internationale bond ISU op aangedrongen om enige ruimte in het programma te scheppen. Er zitten vrijdag slechts 40 minuten tussen de 1500 meter en de teamsprint van de mannen, waardoor de schaatsers nauwelijks kunnen herstellen. Aangezien de ISU het schema niet wil wijzigen, is in overleg met de betrokken sporters en coaches besloten de teamsprint niet te rijden.

"Dit is een beslissing die we met pijn in het hart nemen", zegt technisch directeur van de KNSB Remy de Wit. "Liefst zouden we voor ons eigen publiek strijden om het goud. Maar in deze omstandigheden kunnen we ons beste team, dat grote kans maakte op de Europese titel teamsprint, niet opstellen. Na rijp beraad hebben we besloten ons hele team terug te trekken."

Thomas Krol, die de teamsprint samen met Dai Dai N’tab en Kai Verbij zou rijden, uitte woensdag al zijn ongenoegen over het schema. "Het is ongelofelijk jammer dat de ISU ons de kans op een (gouden) EK-medaille op de teamsprint ontneemt. Fysiek is het dankzij dit tijdschema onmogelijk om goed te presteren en als team willen we het signaal afgeven dat dit zo niet kan", aldus Krol op de site van Team Jumbo-Visma.

Prestatieniveau

De Wit wilde ook niet schuiven in de opstelling omdat dit "een aanslag zou betekenen op de aanpak die dit jaar gericht is op het hoofddoel: goud op de teamsprint bij de WK Afstanden in Salt Lake City". De Wit: "Het prestatieniveau is op elke afstand zo hoog, dat je absoluut top moet zijn om hier nummer 1 te worden. Wij willen sporters ook beschermen, zodat ze optimaal kunnen presteren op de andere afstanden dit weekend."

Hij betreurt de gang van zaken. "De KNSB en de teams hebben het afgelopen jaar veel tijd en energie gestoken in de teamonderdelen. Iedereen werkt hier met veel enthousiasme aan mee, maar dit is een enorme domper in dat proces".

Meer uit Sport

Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

3 uur geleden
Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

4 uur geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

6 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

7 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

8 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

9 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

11 uur geleden