Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers misten op ploegachtervolging snelheid in eerste ronden

Schaatsers misten op ploegachtervolging snelheid in eerste ronden

BEIJING (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de ploegachtervolging geen heel grote fouten gemaakt, maar het moet wel sneller. Dat zei Sven Kramer nadat hij zich met Patrick Roest en Marcel Bosker op de Spelen van Beijing met de vierde tijd had geplaatst voor de halve finales van de ploegachtervolging.

"Het ging in elke ronde twee, drie tienden te langzaam. Dat is jammer en daardoor hebben we nu meteen een pittige halve finale", zei Kramer over de volgende tegenstander. Het Oranje-trio neemt het dinsdag op tegen olympisch kampioen Noorwegen, dat met een olympisch record van 3.37,47 de snelste was. "Het is niet dat we met de hakken over de sloot zijn, maar comfortabel voelt het ook niet. We hebben nog net zo veel kansen als de andere drie."

Volgens Kramer moeten de eerste rondjes van hem en Bosker harder. Daardoor kunnen ze Roest ook beter lanceren voor het eindschot. "Als wij sneller rijden, komt Patrick ook beter uit de verf."

Meer laten zien

Roest beaamde dat de schaatsers al snel aan hun taks zaten en dat tempo konden ze maar lastig vasthouden. "Ik moet ook toegeven dat ik die laatste rondjes niet makkelijk door kwam en het niet lukte om die rondetijden terug te brengen. Ik heb nu weer een extra dag rust na de 10 kilometer en hopelijk kunnen we in die halve finale meer laten zien."

Dat tegenstander Verenigde Staten met opvallende helmen reed, die afwijken van die van andere ploegen, daar had Roest zich niet mee beziggehouden. "Dat maakt geen anderhalve seconde uit. Ik weet eigenlijk helemaal niet met welke helmen zij rijden", zei hij. Het gat van anderhalve seconde met de Noren is volgens Roest te dichten. "Dat is lastig, maar niet onmogelijk. Maar er zijn genoeg zaken bij ons die veel beter moeten."

In de halve finales dinsdag neemt Nederland het op tegen de Noren. De schaatsers uit de Verenigde Staten en Rusland treffen elkaar in de andere halve finale.

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

4 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

5 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

7 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

7 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

8 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

8 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

9 uur geleden