
Schaatsers misten op ploegachtervolging snelheid in eerste ronden
BEIJING (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de ploegachtervolging geen heel grote fouten gemaakt, maar het moet wel sneller. Dat zei Sven Kramer nadat hij zich met Patrick Roest en Marcel Bosker op de Spelen van Beijing met de vierde tijd had geplaatst voor de halve finales van de ploegachtervolging.
"Het ging in elke ronde twee, drie tienden te langzaam. Dat is jammer en daardoor hebben we nu meteen een pittige halve finale", zei Kramer over de volgende tegenstander. Het Oranje-trio neemt het dinsdag op tegen olympisch kampioen Noorwegen, dat met een olympisch record van 3.37,47 de snelste was. "Het is niet dat we met de hakken over de sloot zijn, maar comfortabel voelt het ook niet. We hebben nog net zo veel kansen als de andere drie."
Volgens Kramer moeten de eerste rondjes van hem en Bosker harder. Daardoor kunnen ze Roest ook beter lanceren voor het eindschot. "Als wij sneller rijden, komt Patrick ook beter uit de verf."
Meer laten zien
Roest beaamde dat de schaatsers al snel aan hun taks zaten en dat tempo konden ze maar lastig vasthouden. "Ik moet ook toegeven dat ik die laatste rondjes niet makkelijk door kwam en het niet lukte om die rondetijden terug te brengen. Ik heb nu weer een extra dag rust na de 10 kilometer en hopelijk kunnen we in die halve finale meer laten zien."
Dat tegenstander Verenigde Staten met opvallende helmen reed, die afwijken van die van andere ploegen, daar had Roest zich niet mee beziggehouden. "Dat maakt geen anderhalve seconde uit. Ik weet eigenlijk helemaal niet met welke helmen zij rijden", zei hij. Het gat van anderhalve seconde met de Noren is volgens Roest te dichten. "Dat is lastig, maar niet onmogelijk. Maar er zijn genoeg zaken bij ons die veel beter moeten."
In de halve finales dinsdag neemt Nederland het op tegen de Noren. De schaatsers uit de Verenigde Staten en Rusland treffen elkaar in de andere halve finale.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
4 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
6 uur geleden