Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers Krol en Verbij buigen diep voor Koelizjnikov

Schaatsers Krol en Verbij buigen diep voor Koelizjnikov

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de EK afstanden in Heerenveen op de 1000 meter zijn meerdere moeten erkennen in Pavel Koelizjnikov. De 27-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma reed met 1.07,82 zijn beste seizoenstijd, maar dat was lang niet snel genoeg om de titelverdediger uit Rusland van goud af te houden. Koelizjnikov zegevierde in grootse stijl met een indrukwekkend baanrecord: 1.07,09.

In de laatste rit wist wereldkampioen Kai Verbij met een tijd van 1.08,38 brons veilig te stellen. Zijn tegenstander en ploeggenoot Dai Dai Ntab finishte als zesde (1.08,92).

Krol veroverde vrijdag wel goud op de 1500 meter. Koelizjnikov won zaterdag ook al de 500 meter. Ntab eindigde op die afstand op 0,09 seconde als tweede.

Spot met alle wetten

Olympisch kampioen Kjeld Nuis, nog altijd wereldrecordhouder op de 1000 meter (1.06,18), ontbrak in Thialf. Hij kreeg geen aanwijsplek voor de EK. Nuis miste eind vorige maand de NK afstanden vanwege een zware griepaanval en kon zich daardoor niet op eigen kracht kwalificeren. Hij mag wel meedoen aan de WK afstanden half februari in Salt Lake City, tenzij de geschillencommissie van de schaatsbond KNSB anders beslist. Maandagmiddag dient in Amsterdam het beroep dat Team Reggeborgh namens hun rijders Ntab en Koen Verweij tegen de aanwijsplekken van Nuis voor de WK heeft ingediend.

Krol won eerder dit seizoen drie races op de 1000 meter. Hij zegevierde bij de wereldbekers in Wit-Rusland en Kazachstan. Koelizjnikov miste de eerste drie wereldbekers door blessureleed. Krol was ook de beste eind vorige maand bij de NK afstanden (1.08,35). Alleen aan het begin van het seizoen bij de wereldbekerkwalificatie moest hij voorrang verlenen aan Verbij (baanrecord van 1.07,48), en ook aan Nuis.

"Hij spot met alle wetten", zei Krol over Koelizjnikov in een eerste reactie bij de NOS. "Hij begint altijd keihard op de eerste 600 meter, maar kon nu ook hier de laatste ronde heel snel doorkomen. Hij heeft echt fantastisch gereden. Voor mij zat er echt niet meer in. Ik was nog nooit sneller in Thialf dan vandaag. Het doet pijn om naast de Europese titel te grijpen, maar ik kan mezelf vrijwel niets verwijten. Ik weet nu in elk geval zeker dat het richting de WK in Salt Lake City nog wat harder moet, ook op de 1500 meter."

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

13 minuten geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

2 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

3 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

4 uur geleden
Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

12 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

12 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

13 uur geleden