Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers Krol en Verbij buigen diep voor Koelizjnikov

Schaatsers Krol en Verbij buigen diep voor Koelizjnikov

HEERENVEEN (ANP) - Thomas Krol heeft bij de EK afstanden in Heerenveen op de 1000 meter zijn meerdere moeten erkennen in Pavel Koelizjnikov. De 27-jarige schaatser van Team Jumbo-Visma reed met 1.07,82 zijn beste seizoenstijd, maar dat was lang niet snel genoeg om de titelverdediger uit Rusland van goud af te houden. Koelizjnikov zegevierde in grootse stijl met een indrukwekkend baanrecord: 1.07,09.

In de laatste rit wist wereldkampioen Kai Verbij met een tijd van 1.08,38 brons veilig te stellen. Zijn tegenstander en ploeggenoot Dai Dai Ntab finishte als zesde (1.08,92).

Krol veroverde vrijdag wel goud op de 1500 meter. Koelizjnikov won zaterdag ook al de 500 meter. Ntab eindigde op die afstand op 0,09 seconde als tweede.

Spot met alle wetten

Olympisch kampioen Kjeld Nuis, nog altijd wereldrecordhouder op de 1000 meter (1.06,18), ontbrak in Thialf. Hij kreeg geen aanwijsplek voor de EK. Nuis miste eind vorige maand de NK afstanden vanwege een zware griepaanval en kon zich daardoor niet op eigen kracht kwalificeren. Hij mag wel meedoen aan de WK afstanden half februari in Salt Lake City, tenzij de geschillencommissie van de schaatsbond KNSB anders beslist. Maandagmiddag dient in Amsterdam het beroep dat Team Reggeborgh namens hun rijders Ntab en Koen Verweij tegen de aanwijsplekken van Nuis voor de WK heeft ingediend.

Krol won eerder dit seizoen drie races op de 1000 meter. Hij zegevierde bij de wereldbekers in Wit-Rusland en Kazachstan. Koelizjnikov miste de eerste drie wereldbekers door blessureleed. Krol was ook de beste eind vorige maand bij de NK afstanden (1.08,35). Alleen aan het begin van het seizoen bij de wereldbekerkwalificatie moest hij voorrang verlenen aan Verbij (baanrecord van 1.07,48), en ook aan Nuis.

"Hij spot met alle wetten", zei Krol over Koelizjnikov in een eerste reactie bij de NOS. "Hij begint altijd keihard op de eerste 600 meter, maar kon nu ook hier de laatste ronde heel snel doorkomen. Hij heeft echt fantastisch gereden. Voor mij zat er echt niet meer in. Ik was nog nooit sneller in Thialf dan vandaag. Het doet pijn om naast de Europese titel te grijpen, maar ik kan mezelf vrijwel niets verwijten. Ik weet nu in elk geval zeker dat het richting de WK in Salt Lake City nog wat harder moet, ook op de 1500 meter."

Meer uit Sport

Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

2 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

23 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

2 dagen geleden