Schaatsers Krol en Leerdam beginnen aan WK sprint in Hamar
HAMAR (ANP) - De langebaanschaatsers beginnen donderdag in het Noorse Hamar aan een vierdaagse WK waarin eerst om de wereldtitels sprint en daarna om de wereldtitels allround wordt gestreden. Onder anderen olympisch kampioen Thomas Krol en Jutta Leerdam, winnares van zilver op de Spelen van Beijing, behoren tot de favorieten die op de eerste dag in actie komen.
Op de WK sprint komen voor Nederland behalve Krol en Leerdam ook Kai Verbij, Tijmen Snel, Femke Kok en Michelle de Jong uit. Verbij werd in 2017 al eens wereldkampioen sprint. Bij de mannen is de Japanner Tatsuya Shinhama de titelverdediger. De kampioen van 2020 bij de vrouwen, Miho Takagi, ontbreekt. De Japanse olympisch kampioene op de 1000 meter start in Hamar zaterdag in het allroundtoernooi.
De schaatsers uit Rusland en Belarus zijn door de Internationale Schaats Unie (ISU) uitgesloten van deelname als gevolg van de inval in Oekraïne.
De wedstrijden donderdag in het Vikingskipet van Hamar beginnen om 17.30 uur.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
10 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
12 uur geleden