Schaatsers Krol en Leerdam beginnen aan WK sprint in Hamar
HAMAR (ANP) - De langebaanschaatsers beginnen donderdag in het Noorse Hamar aan een vierdaagse WK waarin eerst om de wereldtitels sprint en daarna om de wereldtitels allround wordt gestreden. Onder anderen olympisch kampioen Thomas Krol en Jutta Leerdam, winnares van zilver op de Spelen van Beijing, behoren tot de favorieten die op de eerste dag in actie komen.
Op de WK sprint komen voor Nederland behalve Krol en Leerdam ook Kai Verbij, Tijmen Snel, Femke Kok en Michelle de Jong uit. Verbij werd in 2017 al eens wereldkampioen sprint. Bij de mannen is de Japanner Tatsuya Shinhama de titelverdediger. De kampioen van 2020 bij de vrouwen, Miho Takagi, ontbreekt. De Japanse olympisch kampioene op de 1000 meter start in Hamar zaterdag in het allroundtoernooi.
De schaatsers uit Rusland en Belarus zijn door de Internationale Schaats Unie (ISU) uitgesloten van deelname als gevolg van de inval in Oekraïne.
De wedstrijden donderdag in het Vikingskipet van Hamar beginnen om 17.30 uur.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Sven Kramer en Ireen Wüst hebben zaterdag het TeamNL Huis in Milaan geopend. De twee veelvoudig olympisch schaatskampioenen deden dat door voor Superstudio Più op een grote rode knop te drukken, waarna confetti de lucht in ging.
22 minuten geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg krijgt bij haar bezoek aan Milaan nog meer zin om een deel van de volgende Winterspelen in 2030 naar Nederland te halen. "Ja, dan krijg ik wel de kriebels", vertelt ze in gesprek met het ANP, kort voor de opening van het TeamNL Huis.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP) - De Nederlandse cricketers hebben het eerste duel op het WK T20 verloren. Oranje was dicht bij een stunt tegen Pakistan, maar gaf de wedstrijd in de slotfase alsnog uit handen in Colombo.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam staat zaterdag na haar training ter voorbereiding op de olympische 1000 meter van maandag in Milaan alsnog journalisten te woord. Dat laat een woordvoerder van NOC*NSF weten.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Het schaatspak waarin Joy Beune zaterdagmiddag de 3000 meter schaatst, is direct na de wedstrijd te koop op de online TeamNL-veiling. Dat geldt ook voor de Nederlandse vlag van de openingsceremonie van vrijdag en veel andere wedstrijdattributen op de Winterspelen. Veel Nederlandse sporters zijn enthousiast over de veiling via het online platform van MatchWornShirt, omdat de opbrengst naar de vereniging gaat waar zij zelf als kind ooit begonnen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
13 uur geleden