Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT

Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT

HEERENVEEN (ANP) - In schaatstempel Thialf in Heerenveen strijden de schaatsers de komende vijf dagen op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de startbewijzen voor de Spelen van Beijing. Het OKT begint om 14.00 uur met de 1000 meter bij de vrouwen, waarop Ireen Wüst zich probeert te plaatsen voor haar vijfde Olympische Spelen. Daarna volgt de 5000 meter bij de mannen met Sven Kramer, die eveneens hoopt voor de vijfde keer te kunnen deelnemen aan de Spelen.

Kramer won de olympische titel op de 5000 meter op de afgelopen drie Spelen. Dit seizoen kon de 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma nog niet overtuigen op 'zijn' afstand. Met een aangepaste voorbereiding hoopt hij zich voldoende te hebben klaargestoomd voor het OKT. Alleen de winnaar van de 5000 meter is meteen zeker van een startbewijs. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren.

Wüst, met elf olympische medailles waarvan vijf keer goud de meest succesvolle Nederlandse olympiër, eindigde eerder dit jaar op de NK Afstanden als derde op de 1000 meter achter winnares Jutta Leerdam en teamgenote Femke Kok. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh wil zich in ieder geval op de kilometer en de 1500 meter individueel plaatsen voor Beijing.

Het OKT duurt tot en met 30 december. Iedere dag wordt er een afstand bij de mannen en een afstand bij de vrouwen verreden. De precieze startplekken op de verschillende afstanden worden via een vooraf gepubliceerde selectievolgorde ingevuld, maar de selectiecommissie van de schaatsbond heeft ook per sekse nog de mogelijkheid van drie aanwijsplekken. In totaal mogen er negen mannen en negen vrouwen meedoen in Beijing.

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

4 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

5 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

7 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

8 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

10 uur geleden