Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT

Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT

HEERENVEEN (ANP) - In schaatstempel Thialf in Heerenveen strijden de schaatsers de komende vijf dagen op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de startbewijzen voor de Spelen van Beijing. Het OKT begint om 14.00 uur met de 1000 meter bij de vrouwen, waarop Ireen Wüst zich probeert te plaatsen voor haar vijfde Olympische Spelen. Daarna volgt de 5000 meter bij de mannen met Sven Kramer, die eveneens hoopt voor de vijfde keer te kunnen deelnemen aan de Spelen.

Kramer won de olympische titel op de 5000 meter op de afgelopen drie Spelen. Dit seizoen kon de 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma nog niet overtuigen op 'zijn' afstand. Met een aangepaste voorbereiding hoopt hij zich voldoende te hebben klaargestoomd voor het OKT. Alleen de winnaar van de 5000 meter is meteen zeker van een startbewijs. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren.

Wüst, met elf olympische medailles waarvan vijf keer goud de meest succesvolle Nederlandse olympiër, eindigde eerder dit jaar op de NK Afstanden als derde op de 1000 meter achter winnares Jutta Leerdam en teamgenote Femke Kok. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh wil zich in ieder geval op de kilometer en de 1500 meter individueel plaatsen voor Beijing.

Het OKT duurt tot en met 30 december. Iedere dag wordt er een afstand bij de mannen en een afstand bij de vrouwen verreden. De precieze startplekken op de verschillende afstanden worden via een vooraf gepubliceerde selectievolgorde ingevuld, maar de selectiecommissie van de schaatsbond heeft ook per sekse nog de mogelijkheid van drie aanwijsplekken. In totaal mogen er negen mannen en negen vrouwen meedoen in Beijing.

Meer uit Sport

Oekraïne boycot sluitingsceremonie Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.

51 minuten geleden
Godon sprint naar zege in ingekorte etappe Parijs-Nice, Bol derde

ISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.

54 minuten geleden
Schaatsster Wijfje beëindigt topsportcarrière

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Melissa Wijfje heeft haar afscheid aangekondigd. De 30-jarige Zuid-Hollandse maakte haar besluit bekend op social media. "Ik ga stoppen met schaatsen, het is goed zo, het is klaar", schrijft ze. "Met pijn in mijn hart en tranen in mijn ogen, want hoe stop je met je levenswerk, hoe laat je iets achter waar je zoveel jaren voor hebt getraind, waar je alles voor hebt gelaten, maar je hebt je dromen en grote doelen niet kunnen waarmaken."

5 uur geleden
Verstappen oogt moedeloos na 'waardeloze' kwalificatie

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen keek moedeloos in de camera van Viaplay na de kwalificatie voor de Grote Prijs van China. De viervoudig wereldkampioen moest op het circuit van Shanghai genoegen nemen met de tegenvallende achtste startplek; hij was bijna een seconde langzamer in zijn snelste ronde dan Kimi Antonelli van Mercedes, die de pole pakte. "Het was weer helemaal waardeloos. We hadden na de sprintrace best veel veranderd, maar het maakte allemaal niks uit", zei de coureur van Red Bull.

5 uur geleden
Antonelli pakt in China als jongste ooit de pole in Formule 1

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van China. De Italiaan van Mercedes heeft met zijn 19 jaar en 202 dagen een record gevestigd in de Formule 1, want hij is de jongste coureur ooit die de eerste startplek pakt in een hoofdrace. Hij passeert Sebastian Vettel op de eeuwige ranglijst. De Duitser was 21 jaar en 72 dagen oud toen hij in 2008 poleposition veroverde in de GP van Italië.

5 uur geleden
Russell geniet van 'karten' in nieuwe Formule 1-auto's

SHANGHAI (ANP) - George Russell vindt dat de Formule 1 door de nieuwe motor- en chassisregels veel wegheeft van karten. Dat zei de Brit van Mercedes na zijn zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van China in Shanghai. "Er gebeurt van alles, maar dat maakt het juist leuk", zei Russell na afloop.

6 uur geleden
Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

19 uur geleden