Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT
HEERENVEEN (ANP) - In schaatstempel Thialf in Heerenveen strijden de schaatsers de komende vijf dagen op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de startbewijzen voor de Spelen van Beijing. Het OKT begint om 14.00 uur met de 1000 meter bij de vrouwen, waarop Ireen Wüst zich probeert te plaatsen voor haar vijfde Olympische Spelen. Daarna volgt de 5000 meter bij de mannen met Sven Kramer, die eveneens hoopt voor de vijfde keer te kunnen deelnemen aan de Spelen.
Kramer won de olympische titel op de 5000 meter op de afgelopen drie Spelen. Dit seizoen kon de 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma nog niet overtuigen op 'zijn' afstand. Met een aangepaste voorbereiding hoopt hij zich voldoende te hebben klaargestoomd voor het OKT. Alleen de winnaar van de 5000 meter is meteen zeker van een startbewijs. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren.
Wüst, met elf olympische medailles waarvan vijf keer goud de meest succesvolle Nederlandse olympiër, eindigde eerder dit jaar op de NK Afstanden als derde op de 1000 meter achter winnares Jutta Leerdam en teamgenote Femke Kok. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh wil zich in ieder geval op de kilometer en de 1500 meter individueel plaatsen voor Beijing.
Het OKT duurt tot en met 30 december. Iedere dag wordt er een afstand bij de mannen en een afstand bij de vrouwen verreden. De precieze startplekken op de verschillende afstanden worden via een vooraf gepubliceerde selectievolgorde ingevuld, maar de selectiecommissie van de schaatsbond heeft ook per sekse nog de mogelijkheid van drie aanwijsplekken. In totaal mogen er negen mannen en negen vrouwen meedoen in Beijing.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
49 minuten geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
51 minuten geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
55 minuten geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
5 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden