Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT

Schaatsers Kramer en Wüst meteen in actie op eerste dag OKT

HEERENVEEN (ANP) - In schaatstempel Thialf in Heerenveen strijden de schaatsers de komende vijf dagen op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) om de startbewijzen voor de Spelen van Beijing. Het OKT begint om 14.00 uur met de 1000 meter bij de vrouwen, waarop Ireen Wüst zich probeert te plaatsen voor haar vijfde Olympische Spelen. Daarna volgt de 5000 meter bij de mannen met Sven Kramer, die eveneens hoopt voor de vijfde keer te kunnen deelnemen aan de Spelen.

Kramer won de olympische titel op de 5000 meter op de afgelopen drie Spelen. Dit seizoen kon de 35-jarige schaatser van Jumbo-Visma nog niet overtuigen op 'zijn' afstand. Met een aangepaste voorbereiding hoopt hij zich voldoende te hebben klaargestoomd voor het OKT. Alleen de winnaar van de 5000 meter is meteen zeker van een startbewijs. De nummers 2 en 3 moeten afwachten en hopen dat schaatsers zich voor meerdere afstanden kwalificeren.

Wüst, met elf olympische medailles waarvan vijf keer goud de meest succesvolle Nederlandse olympiër, eindigde eerder dit jaar op de NK Afstanden als derde op de 1000 meter achter winnares Jutta Leerdam en teamgenote Femke Kok. De 35-jarige schaatsster van Reggeborgh wil zich in ieder geval op de kilometer en de 1500 meter individueel plaatsen voor Beijing.

Het OKT duurt tot en met 30 december. Iedere dag wordt er een afstand bij de mannen en een afstand bij de vrouwen verreden. De precieze startplekken op de verschillende afstanden worden via een vooraf gepubliceerde selectievolgorde ingevuld, maar de selectiecommissie van de schaatsbond heeft ook per sekse nog de mogelijkheid van drie aanwijsplekken. In totaal mogen er negen mannen en negen vrouwen meedoen in Beijing.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

11 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

13 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

15 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

16 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

18 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

18 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

19 uur geleden