Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers in Stavanger opnieuw ver van podium op 1500 meter

Schaatsers in Stavanger opnieuw ver van podium op 1500 meter

STAVANGER (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn op de tweede 1500 meter bij de wereldbeker in Stavanger opnieuw ver van de podiumplaatsen gebleven. Thomas Krol was de beste Nederlander op de vijfde plaats. De zege ging naar de Chinees Ning Zhongyan in 1.45,16 minuten. Hij bleef de Amerikaan Joey Mantia (1.45,55) en de Zuid-Koreaan Kim Min-seok (1.45,63) voor.

Krol reed een tijd van 1.46,17. De regerend wereldkampioen moest al in de tweede rit van start, nadat hij een week eerder in Polen zestiende was geworden. Toen zag hij zijn race tegen Kjeld Nuis mislukken en kwam hij slechts tot 1.48,58. In de rit tegen de Japanner Taiyo Nonomura kon hij maar geen afstand nemen van zijn tegenstander en werd het verval te groot, met name in de slotronde van 29,7.

Nuis beet zich in zijn rit stuk op de tijd van Ning en finishte in 1.46,21. Daarmee werd de olympisch kampioen van 2018 op de 1500 meter slechts zevende. Nuis ging goed van start en had op 1100 meter nog de snelste tijd, maar zijn slotronde van 30,0 was veel langzamer dan die van de Ning en daardoor viel hij ver terug. De Chinees zorgde met zijn laatste rondje van 28,7 voor de snelste tijd. Mantia had nog een snellere slotronde en kwam tot het zilver.

Patrick Roest eindigde met 1.47,12 als vijftiende. Jan Blokhuijsen werd met 1.47,96 zelfs achttiende en degradeert daarmee naar de B-divisie. Roest kwam een dag eerder op de 10 kilometer ook al niet tot een goede prestatie. Toen werd hij negende op ruim 36 seconden van winnaar Nils van der Poel. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter van Pyeongchang moet na de twaalfde tijd van vorige week in de eerste wereldbekerwedstrijd ook nog flink aan de bak voor een goede plaats voor Nederland in het klassement.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

28 minuten geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

56 minuten geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

1 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

1 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

1 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

2 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

2 uur geleden