Schaatsers in Stavanger opnieuw ver van podium op 1500 meter
STAVANGER (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn op de tweede 1500 meter bij de wereldbeker in Stavanger opnieuw ver van de podiumplaatsen gebleven. Thomas Krol was de beste Nederlander op de vijfde plaats. De zege ging naar de Chinees Ning Zhongyan in 1.45,16 minuten. Hij bleef de Amerikaan Joey Mantia (1.45,55) en de Zuid-Koreaan Kim Min-seok (1.45,63) voor.
Krol reed een tijd van 1.46,17. De regerend wereldkampioen moest al in de tweede rit van start, nadat hij een week eerder in Polen zestiende was geworden. Toen zag hij zijn race tegen Kjeld Nuis mislukken en kwam hij slechts tot 1.48,58. In de rit tegen de Japanner Taiyo Nonomura kon hij maar geen afstand nemen van zijn tegenstander en werd het verval te groot, met name in de slotronde van 29,7.
Nuis beet zich in zijn rit stuk op de tijd van Ning en finishte in 1.46,21. Daarmee werd de olympisch kampioen van 2018 op de 1500 meter slechts zevende. Nuis ging goed van start en had op 1100 meter nog de snelste tijd, maar zijn slotronde van 30,0 was veel langzamer dan die van de Ning en daardoor viel hij ver terug. De Chinees zorgde met zijn laatste rondje van 28,7 voor de snelste tijd. Mantia had nog een snellere slotronde en kwam tot het zilver.
Patrick Roest eindigde met 1.47,12 als vijftiende. Jan Blokhuijsen werd met 1.47,96 zelfs achttiende en degradeert daarmee naar de B-divisie. Roest kwam een dag eerder op de 10 kilometer ook al niet tot een goede prestatie. Toen werd hij negende op ruim 36 seconden van winnaar Nils van der Poel. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter van Pyeongchang moet na de twaalfde tijd van vorige week in de eerste wereldbekerwedstrijd ook nog flink aan de bak voor een goede plaats voor Nederland in het klassement.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
1 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
18 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
23 uur geleden