Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers in Stavanger opnieuw ver van podium op 1500 meter

Schaatsers in Stavanger opnieuw ver van podium op 1500 meter

STAVANGER (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn op de tweede 1500 meter bij de wereldbeker in Stavanger opnieuw ver van de podiumplaatsen gebleven. Thomas Krol was de beste Nederlander op de vijfde plaats. De zege ging naar de Chinees Ning Zhongyan in 1.45,16 minuten. Hij bleef de Amerikaan Joey Mantia (1.45,55) en de Zuid-Koreaan Kim Min-seok (1.45,63) voor.

Krol reed een tijd van 1.46,17. De regerend wereldkampioen moest al in de tweede rit van start, nadat hij een week eerder in Polen zestiende was geworden. Toen zag hij zijn race tegen Kjeld Nuis mislukken en kwam hij slechts tot 1.48,58. In de rit tegen de Japanner Taiyo Nonomura kon hij maar geen afstand nemen van zijn tegenstander en werd het verval te groot, met name in de slotronde van 29,7.

Nuis beet zich in zijn rit stuk op de tijd van Ning en finishte in 1.46,21. Daarmee werd de olympisch kampioen van 2018 op de 1500 meter slechts zevende. Nuis ging goed van start en had op 1100 meter nog de snelste tijd, maar zijn slotronde van 30,0 was veel langzamer dan die van de Ning en daardoor viel hij ver terug. De Chinees zorgde met zijn laatste rondje van 28,7 voor de snelste tijd. Mantia had nog een snellere slotronde en kwam tot het zilver.

Patrick Roest eindigde met 1.47,12 als vijftiende. Jan Blokhuijsen werd met 1.47,96 zelfs achttiende en degradeert daarmee naar de B-divisie. Roest kwam een dag eerder op de 10 kilometer ook al niet tot een goede prestatie. Toen werd hij negende op ruim 36 seconden van winnaar Nils van der Poel. De winnaar van olympisch zilver op de 1500 meter van Pyeongchang moet na de twaalfde tijd van vorige week in de eerste wereldbekerwedstrijd ook nog flink aan de bak voor een goede plaats voor Nederland in het klassement.

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

9 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

10 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

13 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden