Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatsers grijpen naast WK-medaille op ploegachtervolging

Schaatsers grijpen naast WK-medaille op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de WK afstanden naast de medailles gegrepen op de ploegachtervolging. Chris Huizinga, Marcel Bosker en Beau Snellink kwamen tot een tijd van 3.40,50 en werden daarmee vijfde. De wereldtitel ging verrassend naar het team van Italië dat met 3.35,00 Noorwegen en Canada voorbleef.

Nederland was de titelverdediger op de ploegachtervolging. Bosker, Snellink en Patrick Roest wonnen bij de afgelopen twee WK's de wereldtitel, maar de ploeg kwakkelt dit seizoen, sinds Roest afgelopen zomer aankondigde dit seizoen niet in actie te komen. In totaal won Nederland op de laatste negen WK's sinds 2012 het goud.

Het trio dat bondscoach Rintje Ritsma had geselecteerd, reed dit jaar geen enkele wedstrijd op de ploegachtervolging samen. Snellink deed pas in Salt Lake City mee, maar toen werd Bosker buiten de ploeg gehouden. Het team werd daar op gepaste afstand vierde, terwijl de Amerikanen met 3.33,66 het wereldrecord verbeterden dat de Noren in januari in Thialf hadden gereden.

Italianen

De Nederlandse ploeg moest in de rit tegen de VS bij de start toegeven op Canada dat in de eerste rit tot 3.36,72 was gekomen. De Amerikanen reden daarna bijna een halve seconde per ronde sneller dan Nederland, maar die konden ook niet tippen aan de tijd van de Canadezen.

De Italianen Davide Ghiotto, Andrea Giovannini en Michele Malfatti gingen in de slotrit sneller van start dan olympisch kampioen Noorwegen. Het team dat wil pieken op de Olympische Spelen van Milaan in 2026 bleef de titelverdediger daar nu ook al voor.

Bittere pil

"Het verschil is dat zij heel veel samen getraind hebben in een goede formatie en wij niet", zei Bosker, die vier keer eerder wereldkampioen werd op dit onderdeel. "Daarom gaan wij achteruit en zij vooruit", gaf hij aan bij de NOS.

Snellink noemde het een bittere pil. "Ik werd de afgelopen twee jaar wereldkampioen, nu worden we vijfde."

Meer uit Sport

Tennisser Zverev met moeite naar kwartfinales in Shanghai

SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.

7 uur geleden
Russische gymbond boos om afwijzing visa topturnsters voor WK

MOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.

8 uur geleden
Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

10 uur geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

12 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

15 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

1 dag geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

1 dag geleden