Schaatsers grijpen naast WK-medaille op ploegachtervolging
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de WK afstanden naast de medailles gegrepen op de ploegachtervolging. Chris Huizinga, Marcel Bosker en Beau Snellink kwamen tot een tijd van 3.40,50 en werden daarmee vijfde. De wereldtitel ging verrassend naar het team van Italië dat met 3.35,00 Noorwegen en Canada voorbleef.
Nederland was de titelverdediger op de ploegachtervolging. Bosker, Snellink en Patrick Roest wonnen bij de afgelopen twee WK's de wereldtitel, maar de ploeg kwakkelt dit seizoen, sinds Roest afgelopen zomer aankondigde dit seizoen niet in actie te komen. In totaal won Nederland op de laatste negen WK's sinds 2012 het goud.
Het trio dat bondscoach Rintje Ritsma had geselecteerd, reed dit jaar geen enkele wedstrijd op de ploegachtervolging samen. Snellink deed pas in Salt Lake City mee, maar toen werd Bosker buiten de ploeg gehouden. Het team werd daar op gepaste afstand vierde, terwijl de Amerikanen met 3.33,66 het wereldrecord verbeterden dat de Noren in januari in Thialf hadden gereden.
Italianen
De Nederlandse ploeg moest in de rit tegen de VS bij de start toegeven op Canada dat in de eerste rit tot 3.36,72 was gekomen. De Amerikanen reden daarna bijna een halve seconde per ronde sneller dan Nederland, maar die konden ook niet tippen aan de tijd van de Canadezen.
De Italianen Davide Ghiotto, Andrea Giovannini en Michele Malfatti gingen in de slotrit sneller van start dan olympisch kampioen Noorwegen. Het team dat wil pieken op de Olympische Spelen van Milaan in 2026 bleef de titelverdediger daar nu ook al voor.
Bittere pil
"Het verschil is dat zij heel veel samen getraind hebben in een goede formatie en wij niet", zei Bosker, die vier keer eerder wereldkampioen werd op dit onderdeel. "Daarom gaan wij achteruit en zij vooruit", gaf hij aan bij de NOS.
Snellink noemde het een bittere pil. "Ik werd de afgelopen twee jaar wereldkampioen, nu worden we vijfde."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
7 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
11 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
1 dag geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geleden