Schaatsers grijpen naast WK-medaille op ploegachtervolging
CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben bij de WK afstanden naast de medailles gegrepen op de ploegachtervolging. Chris Huizinga, Marcel Bosker en Beau Snellink kwamen tot een tijd van 3.40,50 en werden daarmee vijfde. De wereldtitel ging verrassend naar het team van Italië dat met 3.35,00 Noorwegen en Canada voorbleef.
Nederland was de titelverdediger op de ploegachtervolging. Bosker, Snellink en Patrick Roest wonnen bij de afgelopen twee WK's de wereldtitel, maar de ploeg kwakkelt dit seizoen, sinds Roest afgelopen zomer aankondigde dit seizoen niet in actie te komen. In totaal won Nederland op de laatste negen WK's sinds 2012 het goud.
Het trio dat bondscoach Rintje Ritsma had geselecteerd, reed dit jaar geen enkele wedstrijd op de ploegachtervolging samen. Snellink deed pas in Salt Lake City mee, maar toen werd Bosker buiten de ploeg gehouden. Het team werd daar op gepaste afstand vierde, terwijl de Amerikanen met 3.33,66 het wereldrecord verbeterden dat de Noren in januari in Thialf hadden gereden.
Italianen
De Nederlandse ploeg moest in de rit tegen de VS bij de start toegeven op Canada dat in de eerste rit tot 3.36,72 was gekomen. De Amerikanen reden daarna bijna een halve seconde per ronde sneller dan Nederland, maar die konden ook niet tippen aan de tijd van de Canadezen.
De Italianen Davide Ghiotto, Andrea Giovannini en Michele Malfatti gingen in de slotrit sneller van start dan olympisch kampioen Noorwegen. Het team dat wil pieken op de Olympische Spelen van Milaan in 2026 bleef de titelverdediger daar nu ook al voor.
Bittere pil
"Het verschil is dat zij heel veel samen getraind hebben in een goede formatie en wij niet", zei Bosker, die vier keer eerder wereldkampioen werd op dit onderdeel. "Daarom gaan wij achteruit en zij vooruit", gaf hij aan bij de NOS.
Snellink noemde het een bittere pil. "Ik werd de afgelopen twee jaar wereldkampioen, nu worden we vijfde."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
58 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden