Schaatsers blijven op 500 meter ver van podium
SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de wereldbekerwedstrijd op de 500 meter in Salt Lake City niet in de buurt van het podium gekomen. Hein Otterspeer was de beste Nederlander op de zevende plaats. Met een persoonlijk record van 34,36 seconden zat hij echter nog ver van winnaar Yamato Matsui uit Japan, die won in 34,04.
Nederlands kampioen Kai Verbij kwam tot 34,47, net als ploeggenoot Dai Dai N'tab, die in duizendsten van een seconde net iets langzamer was. Ze eindigden als elfde en twaalfde en waren iets sneller dan Merijn Scheperkamp die zijn eigen toptijd verbeterde naar 34,48. De 21-jarige schaatser had twee weken geleden zijn persoonlijke record nog verbeterd naar 34,75, maar dook daar nu fors onder en werd dertiende.
De beste tijd van de dag schaatste de Chinees Tingyu Gao. Die kwam eerder in de B-divisie tot 33,96 seconden. Wereldrecordhouder Pavel Koelisjnikov, die dit seizoen nog zoekende is naar zijn topvorm, kwam tot 34,76, slechts de negentiende tijd in de A-divisie. Daarmee bleef hij meer dan een seconde boven zijn eigen wereldrecord van 33,61 dat hij op dezelfde baan reed.
Otterspeer was tevreden met zijn persoonlijk record. "Dat record stond ook al even. Ik kan nog met de beste meedoen en ik ben blij met mijn beste 500 meter van het seizoen", zei de 33-jarige schaatser bij de NOS. "Dit is een opsteker voor de tweede 500 meter en 1000 meter van zondag."
De schaatser van Reggeborgh gaf aan dat hij zijn beste 500 meter ook nog een beetje op safe had gereden. "Het ijs neemt en het ijs geeft. Een foutje en je ligt", zei Otterspeer. "Je moet hier je schaatsen volgen en niet meer willen dan dat." Daarom had hij niet alle risico genomen in de laatste bocht. "En dat kost tijd."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
10 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
22 uur geleden