Schaatsers blijven in teamsprint steken op zilver achter China
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de teamsprint bij de wereldbeker in Heerenveen genoegen moeten nemen met zilver. Merijn Scheperkamp, Hein Otterspeer en Joep Wennemars kwamen tot 1.19,82. In de laatste rit dook China met 1.19,55 onder de tijd van Nederland. De schaatsers van de Verenigde Staten werden derde.
Scheperkamp opende en daarna zette Otterspeer de jonge Wennemars af voor de slotronde. De 20-jarige schaatser van Jumbo-Visma had het lastig in de laatste ronde, maar was sneller dan de VS, waar Jordan Stolz in de slotronde voor een snelle tijd had gezorgd. China was echter nog rapper dankzij slotrijder Zhongyan Ning, die vrijdag al de 1000 meter op zijn naam had geschreven.
Een dag eerder waren de Nederlandse schaatssters wel de beste op de eerste teamsprint van dit seizoen in de wereldbeker. Marrit Fledderus, Michelle de Jong en Femke Kok bleven de teams van Canada en de VS voor.
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
1 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
5 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
6 uur geleden