Schaatsers Bergsma en Ramler naar finale massastart
HEERENVEEN (ANP) - Oudgediende Jorrit Bergsma (34) en debutant Victor Ramler (24) hebben zich tijdens de tweede wereldbeker schaatsen in Thialf geplaatst voor de finale van de massastart. De twee rijders van Team Zaanlander lieten zich in hun race in de halve eindstrijd niet verrassen. Bergsma, regerend wereldkampioen op dit onderdeel, plaatste zich als vierde en Ramler als tweede voor de finale, die zaterdag in Heerenveen wordt verreden.
Arjan Stroetinga zegevierde bijna een week geleden in de finale, met dank aan het voorbereidende werk van ploeggenoot Bergsma (negende). Stroetinga (39) moet dit weekeinde zijn startplek echter afstaan aan Ramler.
Schouten won vorig weekeinde de massastart in Thialf en Marijke Groenewoud eindigde als derde. Voor de vrouwen stonden vrijdag in Thialf geen races geprogrammeerd in de halve finales. In de eindstrijd rijdt Schouten zaterdag met Melissa Wijfje.
Meer uit Sport
AALSMEER (ANP) - De handballers van Volendam hebben voor het eerst sinds 2013 de landstitel veroverd. De ploeg was na strafworpen te sterk voor Aalsmeer in het tweede play-offduel om de titel.
10 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Nevill Ruiter kijkt met een goed gevoel terug op zijn laatste deelname als amateur aan het KLM Open in Badhoevedorp. De 24-jarige Nederlander, die in augustus professional wordt, veroverde de Robbie van Erven Dorens Trofee, de prijs voor de beste amateur die de 'cut' haalt. "Als amateur is dat het hoogst haalbare, dus dat is heel mooi", zei hij na afloop van zijn slotronde.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1 uitgevallen na een defect bij de start. De viervoudig wereldkampioen stond op de eerste startrij, maar kon niet vertrekken toen de lichten uitgingen. Nadat alle auto's hem waren gepasseerd, kwam Verstappen alsnog van zijn plek, maar hij bracht de Red Bull daarna meteen de pits in, waar hij uit de wagen stapte.
1 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft in de MotoGP na de sprintrace ook de Grote Prijs van Hongarije op zijn naam geschreven. De Spaanse regerend wereldkampioen bleef zijn landgenoot Pedro Acosta voor. Francesco Bagnaia eindigde op ruime afstand als derde.
1 uur geledenSAINT-ISMIER (ANP) - De Franse wielrenner Alex Baudin heeft zondag de eerste etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, de voorbereidingskoers op de Tour de France die tot vorig jaar bekendstond als het Critérium du Dauphiné. De 25-jarige renner van EF Education-EasyPost bleef als enige over uit een kopgroep. In de achtervolging werd Ramses Debruyne uit België tweede, voor de Fransman Léo Bisiaux.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten wil in de toekomst eventuele problemen met zijn caddie anders aanpakken. Dat vertelde de 40-jarige Nederlander na afloop van zijn slotronde op het KLM Open in Badhoevedorp. De tweevoudig winnaar zei zaterdag na een slechte derde ronde dat hij overwoog zijn caddie te vervangen. "Daar leer ik van en dat zal ik in de toekomst anders doen", zei hij een dag later.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Frédéric Vasseur, de teambaas van Ferrari in de Formule 1, heeft zich 24 uur nadat hij in het ziekenhuis was opgenomen weer gemeld bij de Grote Prijs van Monaco. Dat liet zijn team aan persbureau AFP weten.
2 uur geleden