Schaatser Wennemars tot en met Spelen Milaan bij Jumbo-Visma
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars rijdt tot en met de Olympische Spelen van Milaan in 2026 bij schaatsteam Jumbo-Visma. De ploeg van coach Jac Orie heeft het contract van de 21-jarige sprinter opengebroken en met een jaar verlengd.
"Ik ben heel erg blij dat we het traject dat we zijn ingegaan door kunnen zetten tot en met de Olympische Spelen van Milaan", laat Wennemars via de ploeg weten. "Ik heb veel vertrouwen in het team en voel me enorm gewaardeerd dat ze mij als één van de speerpunten zien richting Milaan."
Wennemars maakt sinds de zomer van 2022 deel uit van de ploeg. Het afgelopen seizoen won hij zilver op het NK sprint en debuteerde hij op het WK sprint. "Als ik me blijf doorontwikkelen, heb ik er alle vertrouwen in dat het helemaal goed komt richting de Spelen", kijkt hij vooruit.
Vertrek
Orie vindt dat Wennemars "met zijn passie en toewijding" goed bij het team past. "Joep is een groot talent, ik ben heel erg blij dat we samen naar de Spelen van Milaan kunnen toewerken. Hij bezit alle ingrediënten die nodig zijn om de absolute top te halen."
Bij de schaatsploeg vertrokken aan het eind van dit seizoen meerdere schaatsers. Jorrit Bergsma keerde terug naar AH Zaanlander, de ploeg van coach Jillert Anema, Antoinette Rijpma-de Jong vertrok naar Reggeborgh. Olympisch kampioen Thomas Krol beëindigde zijn carrière.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
23 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
23 uur geleden