Schaatser Wennemars tot en met Spelen Milaan bij Jumbo-Visma
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars rijdt tot en met de Olympische Spelen van Milaan in 2026 bij schaatsteam Jumbo-Visma. De ploeg van coach Jac Orie heeft het contract van de 21-jarige sprinter opengebroken en met een jaar verlengd.
"Ik ben heel erg blij dat we het traject dat we zijn ingegaan door kunnen zetten tot en met de Olympische Spelen van Milaan", laat Wennemars via de ploeg weten. "Ik heb veel vertrouwen in het team en voel me enorm gewaardeerd dat ze mij als één van de speerpunten zien richting Milaan."
Wennemars maakt sinds de zomer van 2022 deel uit van de ploeg. Het afgelopen seizoen won hij zilver op het NK sprint en debuteerde hij op het WK sprint. "Als ik me blijf doorontwikkelen, heb ik er alle vertrouwen in dat het helemaal goed komt richting de Spelen", kijkt hij vooruit.
Vertrek
Orie vindt dat Wennemars "met zijn passie en toewijding" goed bij het team past. "Joep is een groot talent, ik ben heel erg blij dat we samen naar de Spelen van Milaan kunnen toewerken. Hij bezit alle ingrediënten die nodig zijn om de absolute top te halen."
Bij de schaatsploeg vertrokken aan het eind van dit seizoen meerdere schaatsers. Jorrit Bergsma keerde terug naar AH Zaanlander, de ploeg van coach Jillert Anema, Antoinette Rijpma-de Jong vertrok naar Reggeborgh. Olympisch kampioen Thomas Krol beëindigde zijn carrière.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
16 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
39 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
1 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
14 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
20 uur geleden