Schaatser Wennemars hoopt te starten op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars hoopt aan de start te staan bij het World Cup kwalificatietoernooi dat van 8 tot en met 10 november in Heerenveen wordt verreden. Zijn ploeg rekent daar ook op. De 21-jarige schaatser van Team Essent werd halverwege september nog geopereerd aan zijn linkerknie.
Wennemars vertelde dat hij tijdens een krachttraining in september zijn linkerknie te veel had belast en dat hij daarbij een scheurtje in zijn meniscus had opgelopen. Artsen maakten duidelijk dat een operatie het herstel zou versnellen. De schaatser vertelde bij de presentatie van Team Essent in Heerenveen dat de meniscus is bijgeknipt, om te zorgen dat de scheur niet verder door kan scheuren.
"Ik ga er alles aan doen om snel terug te keren op het ijs en hier sterker uit te komen", zei Wennemars na zijn operatie. "Sinds ik geopereerd ben, gaat het elke dag beter", vertelde de schaatser dinsdag. Hij staat ook alweer op het ijs. "Ik ben blij dat ik weer kan trainen en mijn energie kwijt kan. Ik ga ervan uit dat alles goed komt en dat ik aan de grote toernooien mee kan doen."
Wennemars werd vorig seizoen tweede op het NK sprint en plaatste zich daarmee voor het WK sprint in Inzell. Daar kwam hij op de eerste 1000 meter ten val.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
4 uur geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
19 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
1 dag geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
2 dagen geleden