Schaatser Wennemars hoopt te starten op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars hoopt aan de start te staan bij het World Cup kwalificatietoernooi dat van 8 tot en met 10 november in Heerenveen wordt verreden. Zijn ploeg rekent daar ook op. De 21-jarige schaatser van Team Essent werd halverwege september nog geopereerd aan zijn linkerknie.
Wennemars vertelde dat hij tijdens een krachttraining in september zijn linkerknie te veel had belast en dat hij daarbij een scheurtje in zijn meniscus had opgelopen. Artsen maakten duidelijk dat een operatie het herstel zou versnellen. De schaatser vertelde bij de presentatie van Team Essent in Heerenveen dat de meniscus is bijgeknipt, om te zorgen dat de scheur niet verder door kan scheuren.
"Ik ga er alles aan doen om snel terug te keren op het ijs en hier sterker uit te komen", zei Wennemars na zijn operatie. "Sinds ik geopereerd ben, gaat het elke dag beter", vertelde de schaatser dinsdag. Hij staat ook alweer op het ijs. "Ik ben blij dat ik weer kan trainen en mijn energie kwijt kan. Ik ga ervan uit dat alles goed komt en dat ik aan de grote toernooien mee kan doen."
Wennemars werd vorig seizoen tweede op het NK sprint en plaatste zich daarmee voor het WK sprint in Inzell. Daar kwam hij op de eerste 1000 meter ten val.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
45 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden