Schaatser Wennemars hoopt te starten op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars hoopt aan de start te staan bij het World Cup kwalificatietoernooi dat van 8 tot en met 10 november in Heerenveen wordt verreden. Zijn ploeg rekent daar ook op. De 21-jarige schaatser van Team Essent werd halverwege september nog geopereerd aan zijn linkerknie.
Wennemars vertelde dat hij tijdens een krachttraining in september zijn linkerknie te veel had belast en dat hij daarbij een scheurtje in zijn meniscus had opgelopen. Artsen maakten duidelijk dat een operatie het herstel zou versnellen. De schaatser vertelde bij de presentatie van Team Essent in Heerenveen dat de meniscus is bijgeknipt, om te zorgen dat de scheur niet verder door kan scheuren.
"Ik ga er alles aan doen om snel terug te keren op het ijs en hier sterker uit te komen", zei Wennemars na zijn operatie. "Sinds ik geopereerd ben, gaat het elke dag beter", vertelde de schaatser dinsdag. Hij staat ook alweer op het ijs. "Ik ben blij dat ik weer kan trainen en mijn energie kwijt kan. Ik ga ervan uit dat alles goed komt en dat ik aan de grote toernooien mee kan doen."
Wennemars werd vorig seizoen tweede op het NK sprint en plaatste zich daarmee voor het WK sprint in Inzell. Daar kwam hij op de eerste 1000 meter ten val.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
1 dag geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geƫindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
1 dag geleden