Schaatser Wennemars hoopt te starten op kwalificatietoernooi
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars hoopt aan de start te staan bij het World Cup kwalificatietoernooi dat van 8 tot en met 10 november in Heerenveen wordt verreden. Zijn ploeg rekent daar ook op. De 21-jarige schaatser van Team Essent werd halverwege september nog geopereerd aan zijn linkerknie.
Wennemars vertelde dat hij tijdens een krachttraining in september zijn linkerknie te veel had belast en dat hij daarbij een scheurtje in zijn meniscus had opgelopen. Artsen maakten duidelijk dat een operatie het herstel zou versnellen. De schaatser vertelde bij de presentatie van Team Essent in Heerenveen dat de meniscus is bijgeknipt, om te zorgen dat de scheur niet verder door kan scheuren.
"Ik ga er alles aan doen om snel terug te keren op het ijs en hier sterker uit te komen", zei Wennemars na zijn operatie. "Sinds ik geopereerd ben, gaat het elke dag beter", vertelde de schaatser dinsdag. Hij staat ook alweer op het ijs. "Ik ben blij dat ik weer kan trainen en mijn energie kwijt kan. Ik ga ervan uit dat alles goed komt en dat ik aan de grote toernooien mee kan doen."
Wennemars werd vorig seizoen tweede op het NK sprint en plaatste zich daarmee voor het WK sprint in Inzell. Daar kwam hij op de eerste 1000 meter ten val.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
11 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
11 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
13 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
13 uur geleden