Schaatser Wennemars grijpt zilver bij wereldbeker in Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Joep Wennemars heeft zilver gepakt op de 1000 meter bij de wereldbeker in Heerenveen. De 20-jarige Nederlander moest alleen de Chinees Zhongyan Ning voor zich dulden. De 18-jarige Amerikaan Jordan Stolz, de winnaar van de eerste wereldbeker in Stavanger, ging onderuit.
Het was voor Wennemars de eerste medaille in een wereldbeker. De schaatser uit Dalfsen reed in de zesde rit met 1.08,08 een persoonlijk record. Ning schaatste een rit later naar 1.07,86. De Est Marten Liiv maakte het podium compleet (1.08,11).
Thomas Krol, de olympisch kampioen op de kilometer, kwam voor de tweede week op rij als vijfde over de finish (1.08,32). Hein Otterspeer werd achtste met 1.08,57.
Aanwijsplek
Kjeld Nuis stond aan de start in Heerenveen, nadat hij een aanwijsplek had gekregen van de selectiecommissie langebaan. De olympisch kampioen op de 1500 meter was niet bij de wereldbeker in Stavanger, aangezien hij geblesseerd was tijdens de kwalificatiewedstrijden. Nuis kwam in de eerste rit tot 1.08,52, waarmee hij op de zevende plaats eindigde.
Voor Wennemars, de zoon van oud-sprinter Erben Wennemars, was het een "memorabel weekend" in Thialf. "Dit was voor mij een doel voor volgend jaar. Ik was al blij dat ik in de A-groep mocht blijven staan en dat dit dan het resultaat is kan ik bijna niet geloven. Ik zag hem niet aankomen. Ik had niet het gevoel dat ik veel snelheid maakte, maar ik kon wel blijven gaan. Ik schrok wel een beetje toen ik over de finish kwam, op een positieve manier."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
7 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
9 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
11 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
14 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden