Schaatser Visser boekt in Zweden eerste zege op natuurijs
LULEA (ANP) - Schaatser Harm Visser heeft zijn eerste zege op natuurijs te pakken. De Fries van Jumbo-Visma klopte in de vijfde wedstrijd van de Grand Prix, in het Zweedse Lulea, na 50 kilometer in de sprint met een minimaal verschil Evert Hoolwerf. Die werd aanvankelijk aangewezen als winnaar, maar op basis van transpondertijden werd dat teruggedraaid. De derde plaats was voor klassementsleider Jordy Harink.
Er was na afloop veel tumult over de uitslag. Hoolwerf was zeker dat hij voor Team Reggeborgh de winst had binnengehaald, Visser was niet zeker. De transpondertijden wezen echter uit dat Visser elf duizendste sneller was.
Daarmee voegde de 22-jarige schaatser uit De Westereen een nieuwe zege toe aan zijn erelijst, die de laatste weken snel groeit. Op kunstijs boekte Visser drie zeges op rij en vorige week pakte hij daarmee de leiding in het klassement van de Marathon Cup.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
2 dagen geleden