Schaatser Visser boekt in Zweden eerste zege op natuurijs
LULEA (ANP) - Schaatser Harm Visser heeft zijn eerste zege op natuurijs te pakken. De Fries van Jumbo-Visma klopte in de vijfde wedstrijd van de Grand Prix, in het Zweedse Lulea, na 50 kilometer in de sprint met een minimaal verschil Evert Hoolwerf. Die werd aanvankelijk aangewezen als winnaar, maar op basis van transpondertijden werd dat teruggedraaid. De derde plaats was voor klassementsleider Jordy Harink.
Er was na afloop veel tumult over de uitslag. Hoolwerf was zeker dat hij voor Team Reggeborgh de winst had binnengehaald, Visser was niet zeker. De transpondertijden wezen echter uit dat Visser elf duizendste sneller was.
Daarmee voegde de 22-jarige schaatser uit De Westereen een nieuwe zege toe aan zijn erelijst, die de laatste weken snel groeit. Op kunstijs boekte Visser drie zeges op rij en vorige week pakte hij daarmee de leiding in het klassement van de Marathon Cup.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
7 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden