Schaatser Visser boekt in Zweden eerste zege op natuurijs
LULEA (ANP) - Schaatser Harm Visser heeft zijn eerste zege op natuurijs te pakken. De Fries van Jumbo-Visma klopte in de vijfde wedstrijd van de Grand Prix, in het Zweedse Lulea, na 50 kilometer in de sprint met een minimaal verschil Evert Hoolwerf. Die werd aanvankelijk aangewezen als winnaar, maar op basis van transpondertijden werd dat teruggedraaid. De derde plaats was voor klassementsleider Jordy Harink.
Er was na afloop veel tumult over de uitslag. Hoolwerf was zeker dat hij voor Team Reggeborgh de winst had binnengehaald, Visser was niet zeker. De transpondertijden wezen echter uit dat Visser elf duizendste sneller was.
Daarmee voegde de 22-jarige schaatser uit De Westereen een nieuwe zege toe aan zijn erelijst, die de laatste weken snel groeit. Op kunstijs boekte Visser drie zeges op rij en vorige week pakte hij daarmee de leiding in het klassement van de Marathon Cup.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
16 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden