Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Verweij maakt indruk in Calgary

Schaatser Verweij maakt indruk in Calgary

CALGARY (ANP) - Schaatser Koen Verweij (Team Reggeborgh) heeft bij de wereldbeker in Calgary een prima indruk gemaakt op de 1500 meter. Na het hoofdprogramma zegevierde hij in de Nederlandse nacht in de B-divisie met een tijd van 1.43,10. Daarmee had de 29-jarige Noord-Hollander in de A-groep eveneens gewonnen. De Rus Denis Joeskov pakte goud met een tijd van 1.43,23.

Verweij verscheen in Calgary getergd aan de start. Op last van de selectiecommissie langebaan van de schaatsbond KNSB moest hij zijn startbewijs voor de WK afstanden, komende week in Salt Lake City, afstaan aan Kjeld Nuis. De regerend olympisch kampioen kreeg een aanwijsplek voor de 1000 en 1500 meter op de WK. Zijn titelkansen in Utah schat de KNSB hoog in.

Door ziekte kon Nuis zich niet kwalificeren bij de NK afstanden. Verweij eindigde bij dat toernooi als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn verdiende WK-ticket dus kwijt aan Nuis, evenals ploeggenoot Dai Dai Ntab (1000 meter). Een beroepszaak bij de geschillencommissie haalde niets uit.

Nuis liet in Calgary de 1500 meter aan zich voorbijgaan.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

7 minuten geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

4 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

15 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden