Schaatser Verweij maakt indruk in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Koen Verweij (Team Reggeborgh) heeft bij de wereldbeker in Calgary een prima indruk gemaakt op de 1500 meter. Na het hoofdprogramma zegevierde hij in de Nederlandse nacht in de B-divisie met een tijd van 1.43,10. Daarmee had de 29-jarige Noord-Hollander in de A-groep eveneens gewonnen. De Rus Denis Joeskov pakte goud met een tijd van 1.43,23.
Verweij verscheen in Calgary getergd aan de start. Op last van de selectiecommissie langebaan van de schaatsbond KNSB moest hij zijn startbewijs voor de WK afstanden, komende week in Salt Lake City, afstaan aan Kjeld Nuis. De regerend olympisch kampioen kreeg een aanwijsplek voor de 1000 en 1500 meter op de WK. Zijn titelkansen in Utah schat de KNSB hoog in.
Door ziekte kon Nuis zich niet kwalificeren bij de NK afstanden. Verweij eindigde bij dat toernooi als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn verdiende WK-ticket dus kwijt aan Nuis, evenals ploeggenoot Dai Dai Ntab (1000 meter). Een beroepszaak bij de geschillencommissie haalde niets uit.
Nuis liet in Calgary de 1500 meter aan zich voorbijgaan.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
21 uur geleden