Schaatser Verweij maakt indruk in Calgary
CALGARY (ANP) - Schaatser Koen Verweij (Team Reggeborgh) heeft bij de wereldbeker in Calgary een prima indruk gemaakt op de 1500 meter. Na het hoofdprogramma zegevierde hij in de Nederlandse nacht in de B-divisie met een tijd van 1.43,10. Daarmee had de 29-jarige Noord-Hollander in de A-groep eveneens gewonnen. De Rus Denis Joeskov pakte goud met een tijd van 1.43,23.
Verweij verscheen in Calgary getergd aan de start. Op last van de selectiecommissie langebaan van de schaatsbond KNSB moest hij zijn startbewijs voor de WK afstanden, komende week in Salt Lake City, afstaan aan Kjeld Nuis. De regerend olympisch kampioen kreeg een aanwijsplek voor de 1000 en 1500 meter op de WK. Zijn titelkansen in Utah schat de KNSB hoog in.
Door ziekte kon Nuis zich niet kwalificeren bij de NK afstanden. Verweij eindigde bij dat toernooi als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn verdiende WK-ticket dus kwijt aan Nuis, evenals ploeggenoot Dai Dai Ntab (1000 meter). Een beroepszaak bij de geschillencommissie haalde niets uit.
Nuis liet in Calgary de 1500 meter aan zich voorbijgaan.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
7 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
16 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
17 uur geleden