Schaatser Verbij wint na 500 meter ook titel op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Kai Verbij heeft zijn tweede nationale titel gepakt bij de NK afstanden in Heerenveen. De 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma won de 1000 meter in een tijd van 1.07,69 minuten. Hein Otterspeer werd tweede in 1.07,82. Titelverdediger Thomas Krol werd derde in 1.07,87.
Eerder dit weekend had Verbij al de titel op de 500 meter veroverd. Hij is de eerste schaatser sinds Jan Bos in 2007 die zowel de nationale titel op de 500 als de 1000 meter pakt.
Kjeld Nuis werd vierde in 1.07,88, één honderdste van een seconde achter Krol. Merijn Scheperkamp pakte met 1.08,10 het vijfde startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.
Snel rondje
Verbij was in de rit tegen ploeggenoot Krol sneller in de opening en in de eerste ronde. Tweevoudig Nederlands kampioen Krol kwam nog wel iets terug in de slotronde, maar Verbij behield zijn voorsprong in de laatste bocht met eveneens een snel rondje van 26,2. Hij dook zo ook net onder de tijd van Otterspeer, die tot dan toe de snelste was.
Verbij pakte afgelopen winter voor de tweede keer de wereldtitel op de 1000 meter, maar was nu sneller. Hij zei na afloop dat hij zichzelf verbaasd had na matige uitslagen in de trainingswedstrijden. "Ik ben hier heel blij mee. Er zaten nog schoonheidsfoutjes in, maar het kan alleen nog maar harder", zei de schaatser van Jumbo-Visma bij de NOS.
Meer uit Sport
MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
7 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels is komende zondag in de marathon van Rotterdam favoriet voor de Nederlandse titel op de marathon. De rennende stewardess mikt zelf op een tijd van onder de 2.30 uur. Hoewel ze ChatGPT niet meer gebruikt als hardloopcoach, is ze nog steeds haar eigen trainer. "Ik heb inmiddels zo veel van andere atleten gehoord en geleerd, dat ik het nu zelf bedenk", zei de 27-jarige Keetels tijdens een persconferentie.
19 uur geledenEIBAR (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft zijn derde etappe gewonnen in de Ronde van Baskenland. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM versloeg in de vijfde rit met start en finish in Eibar medevluchter Florian Lipowitz uit Duitsland en verstevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. De Spanjaard Javier Romo finishte als derde op iets meer dan een minuut.
21 uur geleden