
Schaatser Verbij wint na 500 meter ook titel op 1000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Kai Verbij heeft zijn tweede nationale titel gepakt bij de NK afstanden in Heerenveen. De 27-jarige schaatser van Jumbo-Visma won de 1000 meter in een tijd van 1.07,69 minuten. Hein Otterspeer werd tweede in 1.07,82. Titelverdediger Thomas Krol werd derde in 1.07,87.
Eerder dit weekend had Verbij al de titel op de 500 meter veroverd. Hij is de eerste schaatser sinds Jan Bos in 2007 die zowel de nationale titel op de 500 als de 1000 meter pakt.
Kjeld Nuis werd vierde in 1.07,88, één honderdste van een seconde achter Krol. Merijn Scheperkamp pakte met 1.08,10 het vijfde startbewijs voor de wereldbekerwedstrijden.
Snel rondje
Verbij was in de rit tegen ploeggenoot Krol sneller in de opening en in de eerste ronde. Tweevoudig Nederlands kampioen Krol kwam nog wel iets terug in de slotronde, maar Verbij behield zijn voorsprong in de laatste bocht met eveneens een snel rondje van 26,2. Hij dook zo ook net onder de tijd van Otterspeer, die tot dan toe de snelste was.
Verbij pakte afgelopen winter voor de tweede keer de wereldtitel op de 1000 meter, maar was nu sneller. Hij zei na afloop dat hij zichzelf verbaasd had na matige uitslagen in de trainingswedstrijden. "Ik ben hier heel blij mee. Er zaten nog schoonheidsfoutjes in, maar het kan alleen nog maar harder", zei de schaatser van Jumbo-Visma bij de NOS.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
13 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
13 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.
16 uur geledenLAUWIN-PLANQUE (ANP) - Jasper Philipsen draagt zondag vol trots de gele trui in de tweede etappe van de Tour de France. De Belg van Alpecin-Deceuninck won zaterdag de eerste etappe. Voorlopig is de trui verborgen onder een regenjack. "Maar gelukkig hebben we daar ook een gele versie van", vertelde Philipsen voor de start bij Eurosport.
17 uur geleden