Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Verbij wil 1000 meter winnen, maar gunt het Krol ook

Schaatser Verbij wil 1000 meter winnen, maar gunt het Krol ook

BEIJING (ANP) - Sprinter Kai Verbij is op de Olympische Spelen van Beijing een van de favorieten op de 1000 meter van vrijdag. Misschien wel zijn grootste concurrent is ploeggenoot en vriend Thomas Krol, de man met wie hij altijd samen traint. "Natuurlijk winnen we beiden liever zelf. Maar als de ander beter is, gunnen we het elkaar ook."

Verbij is de regerend wereldkampioen op de 1000 meter. Hij komt op deze afstand op de Spelen namens Nederland uit met Krol en Hein Otterspeer. Titelhouder Kjeld Nuis ontbreekt. Hij greep op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket op deze afstand.

In de drie wereldbekerwedstrijden die de vier specialisten op de kilometer reden, verdeelden ze alle podiumplaatsen onder elkaar. Krol was de meest constante met een tweede plaats en twee zeges. Otterspeer won een keer, Verbij werd zevende, tweede en vijfde. Maar van de drie Nederlanders die vrijdag in Beijing om de medailles mogen strijden, is Verbij de enige die twee wereldtitels op de 1000 meter achter zijn naam heeft staan. En bij de NK afstanden afgelopen oktober pakte hij ook de titel.

"Ik heb op de grote toernooien misschien iets vaker gewonnen, maar dat betekent niet dat Thomas minder is dan ik", zegt Verbij. "Hij is denk ik de meest stabiele van ons twee en het kan zomaar dat hij deze afstand de komende jaren gaat domineren." De Spelen zijn echter geen regelmatigheidsklassement, maar een momentopname. Je bent volgens Verbij afhankelijk van je eigen prestatie, maar daar komt ook een geluksfactor bij kijken.

Dat hij in de wereldbeker mindere resultaten heeft geboekt, heeft volgens Verbij zeker niet met motivatie te maken. "We trainen dan vaak nog door en dat heeft meer effect op mij dan op Thomas." Volgens Verbij kunnen er een heleboel gekke dingen gebeuren tijdens zo'n olympische 1000 meter. "In de worldcups was het steeds 1-2-3 voor Nederland, maar er zijn veel meer favorieten. Daar wil ik niet naar kijken. Ik probeer zo scherp mogelijk aan de start te staan."

Aan de startlijn is zijn vriendschap met ploeggenoot Krol van Jumbo-Visma dan ook even weggestopt, aldus Verbij. Dan wil hij zijn concurrent verslaan. Zodra hij over de finish is gekomen, is er echter geen jaloezie. "We hebben heel vaak situaties gehad waarin hij of ik wint en we zijn nog steeds hartstikke goede vrienden."

De andere Nederlandse deelnemer, Otterspeer, rijdt sinds dit seizoen niet meer voor dezelfde ploeg. Otterspeer ging terug naar coach Gerard van Velde. "Het zou heel mooi zijn als we als Nederlanders de titel kunnen pakken", zegt Verbij. "Natuurlijk wil je dat jouw team bovenaan staan, maar als hij beter is, is dat geen punt."

Meer uit Sport

Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

5 minuten geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

1 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

3 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

4 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

5 uur geleden
Brons voor turnster Veerman in brugfinale World Challenge Cup

KOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.

6 uur geleden
De Jong zondagmiddag op hoofdbaan Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.

7 uur geleden