Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Verbij wil 1000 meter winnen, maar gunt het Krol ook

Schaatser Verbij wil 1000 meter winnen, maar gunt het Krol ook

BEIJING (ANP) - Sprinter Kai Verbij is op de Olympische Spelen van Beijing een van de favorieten op de 1000 meter van vrijdag. Misschien wel zijn grootste concurrent is ploeggenoot en vriend Thomas Krol, de man met wie hij altijd samen traint. "Natuurlijk winnen we beiden liever zelf. Maar als de ander beter is, gunnen we het elkaar ook."

Verbij is de regerend wereldkampioen op de 1000 meter. Hij komt op deze afstand op de Spelen namens Nederland uit met Krol en Hein Otterspeer. Titelhouder Kjeld Nuis ontbreekt. Hij greep op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket op deze afstand.

In de drie wereldbekerwedstrijden die de vier specialisten op de kilometer reden, verdeelden ze alle podiumplaatsen onder elkaar. Krol was de meest constante met een tweede plaats en twee zeges. Otterspeer won een keer, Verbij werd zevende, tweede en vijfde. Maar van de drie Nederlanders die vrijdag in Beijing om de medailles mogen strijden, is Verbij de enige die twee wereldtitels op de 1000 meter achter zijn naam heeft staan. En bij de NK afstanden afgelopen oktober pakte hij ook de titel.

"Ik heb op de grote toernooien misschien iets vaker gewonnen, maar dat betekent niet dat Thomas minder is dan ik", zegt Verbij. "Hij is denk ik de meest stabiele van ons twee en het kan zomaar dat hij deze afstand de komende jaren gaat domineren." De Spelen zijn echter geen regelmatigheidsklassement, maar een momentopname. Je bent volgens Verbij afhankelijk van je eigen prestatie, maar daar komt ook een geluksfactor bij kijken.

Dat hij in de wereldbeker mindere resultaten heeft geboekt, heeft volgens Verbij zeker niet met motivatie te maken. "We trainen dan vaak nog door en dat heeft meer effect op mij dan op Thomas." Volgens Verbij kunnen er een heleboel gekke dingen gebeuren tijdens zo'n olympische 1000 meter. "In de worldcups was het steeds 1-2-3 voor Nederland, maar er zijn veel meer favorieten. Daar wil ik niet naar kijken. Ik probeer zo scherp mogelijk aan de start te staan."

Aan de startlijn is zijn vriendschap met ploeggenoot Krol van Jumbo-Visma dan ook even weggestopt, aldus Verbij. Dan wil hij zijn concurrent verslaan. Zodra hij over de finish is gekomen, is er echter geen jaloezie. "We hebben heel vaak situaties gehad waarin hij of ik wint en we zijn nog steeds hartstikke goede vrienden."

De andere Nederlandse deelnemer, Otterspeer, rijdt sinds dit seizoen niet meer voor dezelfde ploeg. Otterspeer ging terug naar coach Gerard van Velde. "Het zou heel mooi zijn als we als Nederlanders de titel kunnen pakken", zegt Verbij. "Natuurlijk wil je dat jouw team bovenaan staan, maar als hij beter is, is dat geen punt."

Meer uit Sport

Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

35 minuten geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

1 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

1 uur geleden
Groenewoud wint laatste massastart in aanloop naar de Spelen

INZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.

1 uur geleden
Schaatser De Boo vierde op 500 meter na rit met val Kosjkin

INZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.

2 uur geleden
Veldrijdster Pieterse wint in Hoogerheide laatste WK-test

HOOGERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse heeft de laatste test voor het WK veldrijden van volgende week in Hulst gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse schreef in het Brabantse Hoogerheide de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen op haar naam, nadat ze zaterdag in Maasmechelen al haar eerste cross van deze wereldbeker had gewonnen. In het zonnige Hoogerheide had ze daarbij geen last van de concurrentie van haar ontbrekende landgenoten Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado.

2 uur geleden
Fledderus derde op laatste 500 meter in wereldbeker zonder Kok

INZELL (ANP) - Marrit Fledderus heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell brons gehaald op de laatste 500 meter. De 24-jarige Friezin was met 37,62 langzamer dan Kaja Ziomek-Nogal uit Polen, die won in 37,25. Het zilver ging naar de Duitse Sophie Warmuth, die 0,01 seconde sneller was dan Fledderus.

3 uur geleden