Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schaatser Verbij wil 1000 meter winnen, maar gunt het Krol ook

Schaatser Verbij wil 1000 meter winnen, maar gunt het Krol ook

BEIJING (ANP) - Sprinter Kai Verbij is op de Olympische Spelen van Beijing een van de favorieten op de 1000 meter van vrijdag. Misschien wel zijn grootste concurrent is ploeggenoot en vriend Thomas Krol, de man met wie hij altijd samen traint. "Natuurlijk winnen we beiden liever zelf. Maar als de ander beter is, gunnen we het elkaar ook."

Verbij is de regerend wereldkampioen op de 1000 meter. Hij komt op deze afstand op de Spelen namens Nederland uit met Krol en Hein Otterspeer. Titelhouder Kjeld Nuis ontbreekt. Hij greep op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket op deze afstand.

In de drie wereldbekerwedstrijden die de vier specialisten op de kilometer reden, verdeelden ze alle podiumplaatsen onder elkaar. Krol was de meest constante met een tweede plaats en twee zeges. Otterspeer won een keer, Verbij werd zevende, tweede en vijfde. Maar van de drie Nederlanders die vrijdag in Beijing om de medailles mogen strijden, is Verbij de enige die twee wereldtitels op de 1000 meter achter zijn naam heeft staan. En bij de NK afstanden afgelopen oktober pakte hij ook de titel.

"Ik heb op de grote toernooien misschien iets vaker gewonnen, maar dat betekent niet dat Thomas minder is dan ik", zegt Verbij. "Hij is denk ik de meest stabiele van ons twee en het kan zomaar dat hij deze afstand de komende jaren gaat domineren." De Spelen zijn echter geen regelmatigheidsklassement, maar een momentopname. Je bent volgens Verbij afhankelijk van je eigen prestatie, maar daar komt ook een geluksfactor bij kijken.

Dat hij in de wereldbeker mindere resultaten heeft geboekt, heeft volgens Verbij zeker niet met motivatie te maken. "We trainen dan vaak nog door en dat heeft meer effect op mij dan op Thomas." Volgens Verbij kunnen er een heleboel gekke dingen gebeuren tijdens zo'n olympische 1000 meter. "In de worldcups was het steeds 1-2-3 voor Nederland, maar er zijn veel meer favorieten. Daar wil ik niet naar kijken. Ik probeer zo scherp mogelijk aan de start te staan."

Aan de startlijn is zijn vriendschap met ploeggenoot Krol van Jumbo-Visma dan ook even weggestopt, aldus Verbij. Dan wil hij zijn concurrent verslaan. Zodra hij over de finish is gekomen, is er echter geen jaloezie. "We hebben heel vaak situaties gehad waarin hij of ik wint en we zijn nog steeds hartstikke goede vrienden."

De andere Nederlandse deelnemer, Otterspeer, rijdt sinds dit seizoen niet meer voor dezelfde ploeg. Otterspeer ging terug naar coach Gerard van Velde. "Het zou heel mooi zijn als we als Nederlanders de titel kunnen pakken", zegt Verbij. "Natuurlijk wil je dat jouw team bovenaan staan, maar als hij beter is, is dat geen punt."

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

11 minuten geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

2 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

5 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

5 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

5 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

10 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

11 uur geleden