Schaatser Verbij neemt kleine voorsprong op Krol op WK sprint
HAMAR (ANP) - Schaatser Kai Verbij gaat bij het WK sprint in het Noorse Hamar aan de leiding na drie afstanden. Verbij eindigde met 35,07 als zesde op de tweede 500 meter, maar maakte zijn achterstand op landgenoot Thomas Krol goed. Die werd achtste met 35,27.
De zege op de tweede 500 meter ging naar Wataru Morishige. De Japanner die op de Spelen in Beijing brons pakte op de 500 meter, kwam tot 34,77, waarmee hij zijn landgenoot Tatsuya Shinhama (34,88) voorbleef. Tijmen Snel werd met 35,44 twaalfde.
Op de afsluitende 1000 meter heeft Verbij een voorsprong van 0,16 seconden op Krol, de olympisch kampioen op de kilometer. Titelverdediger Shinhama staat derde op 0,48 seconde. Snel is tiende in de tussenstand.
Verbij en Krol zagen eerder op de dag de aanvankelijke leider in het klassement, de Canadees Laurent Dubreuil, wegvallen. Dubreuil testte positief op het coronavirus en zag zijn kansen op een eerste wereldtitel sprint verdwijnen.
Meer uit Sport
STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
22 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
23 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geleden