Schaatser Verbij: deze wereldtitel lijkt op een cadeautje
HEERENVEEN (ANP) - Bescheiden als hij is, reageerde schaatser Kai Verbij ingetogen op zijn machtsgreep op de 1000 meter bij de WK afstanden in Thialf. "Dit lijkt een beetje op een cadeautje", sprak de nieuwe wereldkampioen (1.08,05) bij de NOS met een glimlach. "Pavel Koelizjnikov maakte foutjes en ik reed ook niet vlekkeloos. En dan wordt Thomas Krol ook nog eens gediskwalificeerd. Het was een chaotische 1000 meter, kun je wel zeggen."
Verbij veroverde in 2019 zijn eerste wereldtitel op de 1000 meter. "Twee keer wereldkampioen, dat is toch wel mooi", erkende hij. "De eerste keer was al lastig en de tweede keer was nóg lastiger. Ik had graag nog wat harder en ook foutloos willen rijden, maar mijn binnenbochten liepen niet. Daardoor raakte ik veel tijd kwijt. Ik ging misschien wel iets te scherp van start, ik stond een beetje teveel 'aan' eigenlijk. Maar goed, ik ben weer wereldkampioen, ik heb een mooie carrière", besefte de wereldkampioen op de sprintvierkamp van 2017.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
4 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden