Schaatser Verbij: deze wereldtitel lijkt op een cadeautje
HEERENVEEN (ANP) - Bescheiden als hij is, reageerde schaatser Kai Verbij ingetogen op zijn machtsgreep op de 1000 meter bij de WK afstanden in Thialf. "Dit lijkt een beetje op een cadeautje", sprak de nieuwe wereldkampioen (1.08,05) bij de NOS met een glimlach. "Pavel Koelizjnikov maakte foutjes en ik reed ook niet vlekkeloos. En dan wordt Thomas Krol ook nog eens gediskwalificeerd. Het was een chaotische 1000 meter, kun je wel zeggen."
Verbij veroverde in 2019 zijn eerste wereldtitel op de 1000 meter. "Twee keer wereldkampioen, dat is toch wel mooi", erkende hij. "De eerste keer was al lastig en de tweede keer was nóg lastiger. Ik had graag nog wat harder en ook foutloos willen rijden, maar mijn binnenbochten liepen niet. Daardoor raakte ik veel tijd kwijt. Ik ging misschien wel iets te scherp van start, ik stond een beetje teveel 'aan' eigenlijk. Maar goed, ik ben weer wereldkampioen, ik heb een mooie carrière", besefte de wereldkampioen op de sprintvierkamp van 2017.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
10 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
21 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden