Schaatser Verbij: deze wereldtitel lijkt op een cadeautje
HEERENVEEN (ANP) - Bescheiden als hij is, reageerde schaatser Kai Verbij ingetogen op zijn machtsgreep op de 1000 meter bij de WK afstanden in Thialf. "Dit lijkt een beetje op een cadeautje", sprak de nieuwe wereldkampioen (1.08,05) bij de NOS met een glimlach. "Pavel Koelizjnikov maakte foutjes en ik reed ook niet vlekkeloos. En dan wordt Thomas Krol ook nog eens gediskwalificeerd. Het was een chaotische 1000 meter, kun je wel zeggen."
Verbij veroverde in 2019 zijn eerste wereldtitel op de 1000 meter. "Twee keer wereldkampioen, dat is toch wel mooi", erkende hij. "De eerste keer was al lastig en de tweede keer was nóg lastiger. Ik had graag nog wat harder en ook foutloos willen rijden, maar mijn binnenbochten liepen niet. Daardoor raakte ik veel tijd kwijt. Ik ging misschien wel iets te scherp van start, ik stond een beetje teveel 'aan' eigenlijk. Maar goed, ik ben weer wereldkampioen, ik heb een mooie carrière", besefte de wereldkampioen op de sprintvierkamp van 2017.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
4 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
5 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
6 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
6 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden