Schaatser Velema verlengt contract bij Team IKO
HEERENVEEN (ANP) - Lennart Velema schaatst ook komend seizoen voor Team IKO. De 26-jarige sprinter heeft zijn contract met een jaar verlengd.
Velema was goed op dreef in het afgelopen seizoen. Hij reed alle wereldbekerwedstrijden, inclusief de finale in Heerenveen. Op de NK sprint eindigde de Groninger als tweede. Een seizoen eerder pakte hij brons op dat toernooi.
"Lennart is vanaf de oprichting in 2017 onderdeel van ons team, zelfs toen we nog geen sponsor hadden", liet de ploegleiding weten. "Het is mooi om te zien dat hij elk seizoen beter lijkt te worden, zoals we met Team IKO ook steeds verder groeien. We zijn daarom erg blij ook komend seizoen de samenwerking voort te zetten."
Velema heeft nu al zin in de nieuwe winter. "Afgelopen seizoen smaakt naar meer. Ik hoop komend seizoen bij Team IKO weer de volgende stap te zetten."
Meer uit Sport
NEVERS (ANP) - De Noorse wielrenner Søren Wærenskjold heeft zichzelf verbaasd met zijn ritzege in de elfde etappe van de Tour de France. Dat zei de renner van Uno-X Mobility na de etappe in het flashinterview. "Het is een grote verrassing voor mezelf", aldus Wærenskjold.
1 uur geledenNEVERS (ANP) - Søren Wærenskjold heeft woensdag de elfde etappe van de Tour de France gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was na een overwegend vlakke etappe over 161 kilometer van Vichy naar Nevers de snelste in de massasprint. De Nederlandse sprinttroef Olav Kooij werd tweede, voor de Belg Jasper Philipsen.
2 uur geledenBÅSTAD (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in het Zweedse Båstad net als vorig jaar niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. De 30-jarige Nederlander verloor op het ATP-toernooi in de tweede ronde via een tiebreak van Adolfo Daniel Vallejo (22) uit Paraguay. Het werd 6-4 3-6 6-7 (4).
5 uur geledenVICHY (ANP) - De elfde etappe van de Tour de France is woensdag in regenachtige omstandigheden van start gegaan. In de omgeving van de start is er volgens de Franse weerdienst naast regen ook kans op onweersbuien. De temperatuur ligt gedurende de etappe tussen de 33 en 36 graden.
5 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen hoopt zich komend weekend te herpakken bij de Grote Prijs van België op zijn "favoriete circuit" op Spa-Francorchamps. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull gleed tien dagen geleden van de baan tijdens de Grote Prijs van Groot-Brittannië. Het was zijn tweede schuiver in acht dagen tijd, na zijn eerdere crash in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Estland pleit voor een stop op EU-financiering voor sportbonden die Russische en Belarussische atleten toestaan deel te nemen aan internationale wedstrijden. Nederland en nog zeven andere landen ondersteunen die oproep aan de Europese Commissie, die onder meer het Internationaal Olympisch Comité (IOC) raakt.
9 uur geledenLE LIORAN (ANP) - Tadej Pogačar krijgt alleen maar meer motivatie van de mensen langs de kant die hem en zijn ploeg uitjoelen in de Tour de France. Dat zei de Sloveense geletruidrager na zijn derde etappezege van deze Tour. "De sfeer was geweldig, al was er ook boegeroep. Voor de mensen die ons uitjoelen: zij hebben ons alleen maar meer kracht gegeven", aldus de kopman van UAE Team Emirates in het flashinterview na de tiende etappe.
1 dag geleden